• 90+2’ Рафаел Леао
  • 58’ Мануел Аканджи
  • Край на мача! Португалия разгроми Швейцария с 6:1 и се класира за ¼-финалите!

90+6'
  • ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Рафаел Леао със страхотно изпълнение! Герейро и Леао направиха чудесно двойно отляво и звездата на Милан бе изведен в наказателното поле, излъга съперник и с чудесен техничен удар намери далечния ъгъл на безпомощния Зомер за крайното 6:1.

90+2'
  • Четири минути добавено време на мача.

90+1'
  • Бреел Емболо пък отстъпи мястото си на Ардон Яшари в тима на Швейцария.

89'
  • Рафаел Леао замени Бруно Фернандеш в състава на Португалия.

87'
  • Отмениха гол на Роналдо! Нападателят беше изведен зад последния в защитата на швейцарците, напредна към наказателното поле, шутира от границата му с левия крак и отбеляза, но бе вдигнат флаг за засада, а повторенията потвърдиха това решение.

84'
  • Смяна за иберийците – Рубен Невеш замени Бернардо Силва.

81'
  • Отивио пък отстъпи мястото си на Витиня.

74'
  • Рикардо Орта влезе на мястото на Гонсало Рамош.

74'
  • Тройна промяна за Португалия – Кристиано Роналдо замени Жоао Феликс.

73'
  • ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Хеттрик за Гонсало Рамош! Феликс получи пред дъгата на наказателното поле и след това изведе сам срещу вратаря отдясно в пеналтерията Рамош, който копна топката над Зомер и записа своя хеттрик – 5:1.

67'
  • Нова смяна за швейцарците – Ноа Окафар влезе на мястото на Рубен Варгас.

66'
  • Официално предупреждение и за Ерай Кюмерт от тима на „кръстоносците“.

59'
  • ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Мануел Аканджи върна едно попадение! Шакири центрира от ъглов удар, а на първа греда Рамош опита да изчисти, но вместо това отклъни назад, където бе забравен Аканджи, а защитникът просто подложи десния си крак и отбеляза – 4:1.

58'
  • ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Рафаел Герейро също се разписа! Рамош получи в половината на Швейцария и напредна към пеналтерията, след което изведе отляво в наказателното Рафаел Герейро. Защитникът на Борусия Дортмунд бе оставен сам, пое топката добре и с мощен удар под гредата не остави шансове на Зомер за 4:0.

55'
  • Харис Сеферович пък замени Джибрил Соу.

54'
  • Двойна смяна за „кръстоносците“ – Денис Закария смени Ремо Фройлер.

54'
  • ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Второ попадение на Гонсало Рамош! Диого Далот центрира ниско отдясно в наказателното поле, а на първа греда Рамош изпревари Ерай Кюмерт и нападателят засече във вратата на Зомер за 3:0.

50'
  • Смяна на почивката за Швейцария – Ерай Кюмерт смени Фабиан Шер.

46'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+5'
  • Четири минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Първи жълт картон в двубоя. Получи го Фабиан Шер от швейцарците.

43+2'
  • Шанс за Португалия! Рамош беше изведен отлично в наказателното поле на швейцарците и стреля ниско с левия крак по диагонала, но Зомер се намеси и с една ръка изби в корнер.

43'
  • Възможност за Швейцария! Едимилсон Фернандес центрира опасно отляво в наказателното поле, където вратарят Коща не се намеси по най-добрия начин, а след това топката стигна до Ремо Фройлер, който опита удар с глава, но Диого Далот изчисти малко пред голлинията си.

38'
  • ГООООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Пепе удвои преднината на иберийците! Бруно Фернандеш центрира чудесно от ъглов удар, а капитанът Пепе се придвижи отлично към границата на вратарското поле, където скочи и не остави шансове на Аканджи, и с мощен изстрел с глава заби топката във вратата на Зомер за втори път – 2:0.

33'
  • Опасност! Джердан Шакири стреля директно от опасен пряк свободен удар от около 30 метра, като завъртя добре топката над стената, но вратарят Диго Коща покри долния си ляв ъгъл и изби в корнер.

30'
  • Нов изстрел! Феликс намери Рамош с дълго подаване отляво, а нападателят овладя и влезе навътре, след което шутира по земя пред наказателното поле, но слабо и право в Зомер.

22'
  • Удар! Отавио шутира без подготовка с левия крак от границата на наказателното поле и бе точен, но право във вратаря.

22'
  • ГООООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Гонсало Рамош откри резултата! Иберийците поведоха с първата реална голова ситуация в срещата. Рафаел Герейро изпълни тъч отляво и подаде за Жоао Феликс, който пък намери Рамош в наказателното поле. Нападателят на Бенфика пое добре топката и с топовен изстрел към близкия ъгъл не остави шансове на вратаря Ян Зомер – 1:0.

17'
  • В първата четвърт от двубоя и двата отбора не предприемаха излишни рискове, като опитаха по няколко атаки, които обаче не доведоха до удари към една от двете врати.