• Митома пропуска дузпа, след като пак Ливакович спаси!

• ГОЛ! Влашич се разписа

• Доминик Ливакович спаси дузпа на Минамино!

• Край на второто продължение - дузпи решават мача!

120+2'
  • Шанс! Пред резервата Ловро Майер се откри много изгодна възможност да направи разликата между двата отбора преди срещата да се реши от дузпи, но ударът на халфа на Рен отиде встрани от вратата, пазена от Гонда.

120+1'
  • Смяна в Хърватия - влиза Марко Ливая, излиза Перишич.

107'
  • Смяна в Хърватия - влиза Мислав Оршич, излиза Будимир.

106'
  • Старт на второто продължение!

• Край на първото продължение!

105'
  • Смяна в Япония - влиза Танака, излиза Морита.

• Шанс! Каоро Митома проби през средата и стреля изключително силно към хърватската врата, но Доминик Ливакович отрази и боксира в ъглов удар.

105'
  • Смяна в Хърватия - влиза Ловро Маер, излиза Ковачич.

98'
  • Смяна в Хърватия - влиза Никола Влашич, излиза Модрич.

98'
  • Шанс! От корнер топката беше подадена към Шого Танигучи, чийто удар с глава отлетя аут.

92'
  • Край на второто полувреме - следват продължения!

90+4'
  • Начало на първото продължение!

• Жълт картон за Борна Баришич.

90'
  • Смяна в Япония - влиза Такуми Минамино, излиза Доан.

87+1'
  • Пропуск! Мая Йошида допусна грешка при сбъркан пас и даде на Перишич, който напредна. Играчът на Тотнъм бутна вляво пред Томиасу и шутира, но бранителят на Арсенал леко блокира топката, която мина встрани от японската врата.

77'
  • Смяна в Япония - влиза Хироки Сакай, излиза Камада.

74'
  • Смяна в Хърватия - влиза Пашалич, излиза Крамарич.

68'
  • Шанс! Резервата Анте Будимир имаше страхотна ситуация, след като беше непокрит при центриране и ударът му с глава някак отиде аут.

66'
  • Смяна в Япония - влиза Такума Асано, излиза Маеда.

64'
  • Смяна в Япония - влиза Митома, излиза Нагатомо.

64'
  • Шанс! Лука Модрич и Шуичи Гонда сътвориха зрелище за зрителите в тази ситуацията, след като халфът на Реал Мадрид стреля изключително класно от воле, но Гонда се една ръка отрази удара на Модрич.

63'
  • Смяна в Хърватия - влиза Анте Будимир, излиза Петкович.

62'
  • Ендо стреля към вратата на Хърватия, но Ливакович се намеси без проблеми.

60'
  • Шанс! Ватару Ендо стреля с парабола към хърватската врата, но Ливакович с ефектна намеса изби в корнер.

57'
  • ГОЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! "Ватрените" изравниха резултата, след като топката беше центрирана в наказателното поле на Япония. Ито закъсня да блокира Перишич, който стреля от разстояние с глава, но и прекалено класно, за да преодолее Шуичи Гонда - 1:1.

56'
  • Хърватите поискаха дузпа след единоборство между Танигучи и Петкович, но реферът остана безмълвен.

52'
  • Матео Ковачич опита атрактивно изпълнение, с което да шокира Гонда, но не успя.

49'
  • Старт на второто полувреме!

• Край на първата част!

45+2'
  • ГОЛ ЗА ЯПОНИЯ! Азиатците изпълниха заучено от ъглов удар, а Хърватия се провали мощно, след като Гвардиол не попречи на Маеда да довкара отблизо и той го стори - 1:0 за Япония.

44'
  • Пропуск! Какъв шанс за японците се откри в края на полувремето, когато Дайчи Камада беше изведен чудесно от Уатару Ендо, финтира Юранович и стреля от десетина метра към вратата на Ливакович, но прати топката над нея.