• 43’ Денис Черишев
  • 71’ Артьом Дзюба
  • 90+1’ Денис Черишев
  • 90+4’ Александър Головин
  • КРАЙ НА МАЧА. Какъв старт на Световното, какво начало за Русия! След 5:0 над Саудитска Арабия "сборная" зае първото място в група А.

90+4'
  • ГОЛ ЗА РУСИЯ - 5:0! Александър Головин ознаменува чудесното си представяне с красиво попадение. Халфът на ЦСКА Москва изпълни специалитета си - попадение от пряк свободен удар. Топката бе заложена на около 21 метра от вратата и макар позицията да не бе удобна за десния крак на играча, той стреля над стената и точно до лявата греда.

90+4'
  • Жълт картон за Тайсеер Алжасам от Саудитска Арабия.

90+3'
  • ГОЛ ЗА РУСИЯ - 4:0! Какъв шедьовър на Денис Черишев! Артьом Дзюба свали високата топка към бившия играч на Реал Мадрид, който овладя технично и от 16-17 метра с външен фалц изпрати топката по невероятен начин в горния ляв ъгъл.

90+1'
  • 3 минути продължение на срещата.

• Жълт картон за Александър Головин от Русия, първи в мача. Доста фаулове се събраха на сметката на младия халф и съдията Нестор Питана го наказа.

88'
  • Последна смяна в Саудитска Арабия - Алсахлауи пое към скамейката, вместо него Муханад Асири.

85'
  • Втора смяна в Саудиатска Арабия - Яхия Алшехри напусна разочарован, вместо него Хатан Бахбир.

74'
  • Далечен и много мощен диагонален шут на Салем Алдаусари, кълбото премина доволно в аут покрай левия стълб.

73'
  • ГОЛ ЗА РУСИЯ - 3:0! Артьом Дзюба се разписа с първото си докосване до топката, само секунди след влизаането си в игра! Александър Головин записа втора асистенция в мача, като този път добре се пребори отдясно за топката, а после центрира като по конец. Дзюба зае чудесна позиция на границата на вратарското поле и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл.

71'
  • Последна смяна за Русия - Фьодор Смолов напусна игра, вместо него Артьом Дзюба.

70'
  • Абдулайх Алмуаюф за малко да допусне грешка, която да струва скъпо! Роман Зобнин отвори крачка при дрибъла си отдясно и нахлу в наказателнто поле. Полузащитникът шутира немного силно по диагонала, а Алмуаюф взе, че изпусна кълбото. Фьодор Смолов чевръсто дотича, ала вратарят на "зелените соколи" все пак му попречи да отправи шут.

68'
  • Точен изстрел с глава на Денис Черишев от 10-11 метра, протоколно спасяване за Алмуаюф.

65'
  • Втора смяна в Русия - Александър Самедов седна на пейката, вместо него Далер Кузяев.

64'
  • Първа смяна в Саудитска Арабия - Фахад Алмууалад зае мястото на Отайф.

64'
  • Пряк свободен удар за Саудитска Арабия отляво по атаката. Салман Алфараж направи хубав набег на първа греда и спечели високата топка, след което с глава стреля на около метър над дясната сглобка.

59'
  • Какъв пропуск за саудитците! Абдула Отайф центрира много добре отдясно, а защитниците на Русия тотално забравиха Алсахлауи. Голмайсторът на "зелените соколи" замахна и пропусна кълбото на около 6-7 метра от вратата, а след него с топката се размина и Яхия Алшехри.

56'
  • Руснаците отново спечелиха топката току пред наказателното поле на саудитците. Смолов предостави кълбото на Самедов, който на 2-3 метра пред дъгата реши да шутира. Доста неточно - кълбото прелетя на метър и половина над целта.

52'
  • Страхотен дълъг пас на Головин към Фьодор Смолов, който определено превъзхожда като скорост защитниците на "зелените соколи". В първия миг нападателят като че ли се измъкна, но контролът върху топката му изневери, а после и Осама Хаусауи дотича и изчисти в корнер.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Русия подновиха играта от центъра. Няма други смени освен принудителната за "сборная" през първата част.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 2 минути добавено време към първото полувреме.

• ГОЛ ЗА РУСИЯ - 2:0! Денис Черишев удвои преднината на "сборная"! Александър Головин напредна мощно отдясно и спря рязко в наказателното поле. Той върна назад към дъгата, къдет Смолов пое и продължи на пръв поглед слабо вляво за непокрития Черишев. С един финт крилото на Виляреал литна двама съперникови играчи, а после с бомбен шут под дясната сглобка опъна мрежата зад Алмуаюф.

43'
  • Няколко по-спокойни минути в мача. Русия определено няма намерение да се хвърля в безогледни атаки, след като поведе рано. "Зелените соколи" към момента дават максимума, без обаче да имат чиста ситуация.

• Първата смяна в Русия е факт - Денис Черишев зае мястото на контузилия се Алан Дзагоев.

24'
  • Много лоши новини за Русия - Алан Дзагоев на пръв поглед скъса мускул, докато спринтираше с топката.

22'
  • Първи зачатък на шанс пред "зелените соколи". Ясир Алшахрани превзе много терен отляво и центрира добре към нападателя Алсахлауи. Там Иля Кутепов, в желанието си да изчисти, се подхлъзна и с гърди прати топката опасно близо до десния стълб, но все пак в корнер.

21'
  • Спасяване от Алмуаюф! Атака на скорост за руснаците, при която съдиите проспаха засада на Фернандес отдясно. Крайният защитник нахлу в наказателното и върна назад за Смолов, чийто шут рикошира в защитник и придоби неприятна парабола, като все пак вратарят Алмуаюф изби атрактивно. Впоследствие чрез системата ВАР реферите коригираха решението си и взеха под внимание засадата.

15'
  • ГОЛ ЗА РУСИЯ - 1:0! Първият гол на Мондиал 2018 вече е факт! Руснаците изпълниха още един корнер отляво по атаката, като първоначалното центриране на Головин бе изчистено. Топката се върна отново към него, а този път играчът на ЦСКА Москва завъртя кълбото към далечната греда, където Юри Газински спечели битката на втория етаж и с глава прати кълбото в долния десен ъгъл.

12'
  • Много добре изградена атака на "сборная" отдясно. Марио Фернандес се включи напред и получи пас в коридор, след което стигна топката до самата аутлиния в наказателното поле. Десният защитник върна топката по тревата към Фьодор Смолов, чийто шут беше блокиран от защитник.

7'
  • Руснаците изпълниха първия корнер в срещата, без особени проблеми за защитата на саудитците.