• Смяна в състава на Япония. Такаши Инуи е заменен от Такаши Усами.

87'
  • Смяна в състава на Сенегал. Нианг е заменен от Маме Диуф.

86'
  • Атака за Сенегал. Удар с глава на Шейк Ндой, но без да застраши вратата на Япония.

85'
  • Смяна в състава на Сенегал. Баду Ндиайе е заменен от Шейк Ндой.

81'
  • Гол за Япония! Кейсуке Хонда реализира за 2:2 в двубоя. Хонда засече добро подаване в наказателното поле и носи равенство за Япония.

78'
  • Смяна в състава на Япония. Харагучи е заменен от Шинджи Оказаки.

76'
  • Шанс за Япония. Защитник на Сенегал спря удар Юя Осако. Останаха съмнения за игра с ръка на защитник на Сенегал.

75'
  • Смяна в състава на Япония. Кагава е заменен от Кейсуке Хонда.

73'
  • Гол за Сенегал! Нианг пусна към Муса Ваге, който реализира за 2:1 за Сенегал.

71'
  • Възможност за Сенегал след фаула на Инуи, но без да последва нещо опасно пред вратата на Япония.

69'
  • Жълт картон за Такаши Инуи от Япония.

68'
  • Смяна в състава на Сенегал. Алфред Ндиайе е заменен от Шейку Куяте.

66'
  • Шанс за Япония. Такаши Инуи стреля опасно, но удари греда.

64'
  • Атака за Япония. Сакай е потърсен с извеждащо подаване, топката стигна до Осако, който обаче не отправи точен удар.

64'
  • Шанс за Япония. Центриране ниско в наказателното поле, но Юя Осако се размина с топката и не успя да нанесе удар към вратата на Сенегал.

61'
  • Жълт картон за Мбайе Нианг от Сенегал.

59'
  • Макото Хасебе получава лекарска помощ след като носът му бе разбит от съперник.

56'
  • Атака за Сенегал. Удар на Мбайе Нианг извън границата на наказателното поле. Вратарят на Япония Кавашима спаси вратата си.

55'
  • Нов удар по посока вратата на Япония. Баду Ндиайе обаче също бе неточен.

52'
  • В ответната атака на Сенегал последва силен удар на Мбайе Нианг. Той обаче прати топката над вратата на Япония.

50'
  • Шанс за Япония. Удар с глава на Юя Осако, който обаче не затрудни Хадим Ндиайе.

50'
  • Корнер за Сенегал. Топката е изчистена от защитата на Япония.

48'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме

45+2'
  • Центриране в наказателното поле на Япония, след което японците очакваха да бъде отсъдена засада, но токава нямаше. Въпреки това не се стигна до опасност за японците.

45'
  • Корнер за Сенегал. Защитата на Япония се справи.

43'
  • Шанс за Сенегал. Удар на Мбайе Нианг е спасен от Ейджи Кавашима.

40'
  • Гол за Япония! Юто Нагатомо овладя и намери отлично Такаши Инуи, който реализира за 1:1.

34'
  • Корнер за Сенегал. Нианг центрира, но защитата на Япония се справи.

28'
  • Опасен удар към вратата на Япония, дело на Исмаила Сар. Ейджи Кавашима спаси.

23'
  • Ъглов удар на Япония, при който не произлезе нищо опасно пред вратата на Сенегал.

22'
  • Атака за Япония, при която Сабали изби топката в корнер.

21'
  • Атака за Япония. Макото Хасебе опита удар, който бе блокиран от защитник на Сенегал.

15'
  • Гол за Сенегал! Садио Мане реализира отблизо след грешка на вратаря Ейджи Кавашима. Юсуф Сабали отправи удар, при който Кавашима не реагира добре и топката отиде право към краката на Мане.

11'
  • Атака за Сенегал. Центриране в наказателното поле на Япония в опит да бъде намерен Садио Мане, но неуспешно.

10'
  • Корнер за Сенегал. Последва лошо центриране и нищо опасно пред вратата на Япония.

6'
  • Центриране на Мбайе Нианг, при което никой от Сенегал не успя да засече.

4'
  • Атака за Сенегал. Пас към наказателното поле, където Садио Мане не успя да овладее и да отправи удар.