FT

0 : 1

• 51’ Аднан Янузай
  • КРАЙ НА МАЧА. Белгия победи с 1:0 Англия и регистрира първа победа над този съперник в световни финали. Успехът гарантира и първото място в групата за "червените дяволи".

90+3'
  • Голям пропуск на Фелаини! Белгия хвана съперника на контратака и Торган Азар имаше огромно пространство пред себе си отляво. Той изчака търпеливо включването на Фелаини зад гърба му отляво и го изведе в пеналта. От 6-7 метра халфът опита да бие с всичка сила в близкия горен ъгъл, ала намери само външната страна на мрежата.

90+2'
  • 3 минути добавено време.

• Какво спасяване от Пикфорд! Белгийците разиграха динамично пред дъгата, а Муса Дембеле чукна вдясно за влезлия преди малко Мертенс. От 20-ина метра звездата на Наполи стреля силно и точно по диагонала. Пикфорд бе принуден да боксира с две ръце.

89'
  • Втора смяна в Белгия - голмайсторът Янузай отстъпи мястото си на Дрийс Мертенс.

86'
  • Шанс за Англия! Куртоа беше много неубедителен при излизането си да боксира центриране от корнер. Вратарят реално прати топката право в краката на Уелбек, който от 13 метра моментално шутира по диагонала. Маруан Фелаини бе заел правилното място, за да протегне крак и да избие в нов корнер.

83'
  • Пряк свободен удар за Англия на около 23-24 метра леко по диагонал спрямо вратата. Рашфорд заложи на силния си изстрел и успя да бие над стената. Топката обаче не се снижи навреме и прелетя над вратата.

81'
  • Втора смяна за Англия - Трент Александър-Арнолд напусна игра, вместо него централният нападател Дани Уелбек.

79'
  • Първа смяна в Белгия - Венсан Компани заменя Томас Вермален.

74'
  • Невероятно спасяване на Куртоа, останал очи в очи срещу Рашфорд! Варди свърши "черната работа", като овладя топката с гръб към вратата, обърна се и изведе Рашфорд в коридор по страхотен начин. Играчът на Юнайтед имаше цялото време на света, за да избере къде да шутира и пробва да преодолее Куртоа с вътрешен фалц към далечния ъгъл. Вратарят на Челси доокосна кълбото съвсем леко, че то да излезе в корнер, вместо да посети мрежата.

66'
  • Ветеранът Вермален все пак се върна в игра за Белгия.

59'
  • Медицинска помощ за Томас Вермален, който се оказа с разбита глава след сблъсък с Джейми Варди.

57'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 0:1! Какъв гол на Янузай! Юри Тилеманс получи топката пред дъгата и залъга, че ще стреля, след което пусна вдясно към Янузай, който вече беше влязъл в наказателното поле. С няколко резки финта бившият играч на Манчестър Юнайтед развинти Дани Роуз, а после по феноменален начин с левия крак прати истински куршум в горния десен ъгъл зад Пикфорд.

51'
  • Неприятна грешка на Муса Дембеле, който под натиска на Джейми Варди подари топката на Рашфорд. Талантът на Манчестър Юнайтед моменално влезе навътре в наказателното поле, като пробва и фалцов изстрел към далечния ъгъл. Много неточно - кълбото прелетя в метри встрани от лявата греда.

48'
  • Първата смяна за Англия стана факт още на почивката - Джон Стоунс отстъпи мястото си на Хари Магуайър.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Белгийците подновиха мача от центъра.

46'
  • Интересна присъда от Гари Линекер
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Нито секунда продължение от рефера Дамир Скомина.

45'
  • Батшуай добре съхрани топката между защитниците на Англия в наказателното поле, след което я извади към Торган Азар в дъгата. Звездата на Борусия Мьонхенгладбах моментално шутира с десния крак, ала много, много неточно и високо.

37'
  • Шанс за Англия след ъглов удар! Центрирането долетя от левия фланг, а Ерик Дайър направи залъгващо включване на близката греда. Това остави Лофтъс-Чийк без опека, но от границата на наказателното поле англичанинът с глава стреля в аут покрай десния стълб.

34'
  • Жълт картон за Леандер Дендонкер от Белгия, който препъна много грубо Дани Роуз, за да му попречи да центрира.

33'
  • Нов шанс пред Белгия! Топката беше центрирана от корнер към точката на дузпата, където Фелаини положи огромни усилия да овладее. Халфът се справи и нанесе нисък шут по тревата с десния крак, който вратарят Пикфорд видя малко късно. За сметка на това Александър-Арнолд изчисти топката на метър пред голлинията.

27'
  • Доста постен отрязък от мача. Действията се водят предимно в центъра на терена, а когато един от двата отбора се доближи до противниковото наказателно поле, обикновено следва неточно центриране. Предвид липсата на най-креативните си халфове, англичаните все по отчетливо се ориентираха към игра с дълги топки.

• Жълт картон за Юри Тилеманс от Белгия, който може да се окаже много важен, ако двубоят завърши наравно. Така като отбор "червените дяволи" вече имат 2 официални предупреждения повече.

19'
  • Англия оцеля на косъм! Янузай напредна отдясно, влезе в наказателното поле и центрира към далечната греда. Там Фелаини с глава свали към Батшуай в малкото вратарско поле, а нападателят в първия миг се размина при опита за изстрел. После обаче пред Пикфорд настана истинско меле, след като стражът на Евертън не улови топката. В един миг тя внезапноо пое към вратата и само навременният шпагат на Джон Стоунс предотврати гол.

9'
  • Какво спасяване на Пикфорд! Юри Тилеманс получи топката на около 22-23 метра от вратата и тъй като никой не го посрещна, я нагласи на десния си крак и "натисна спусъка". Към вратата на Англия полетя истински снаряд и само чудесния плонж на вратаря предотврати гола.

6'
  • Опасност пред вратата на Белгия! Джейми Варди имаше едно наум и когато Торган Азар върна назад, а Вермален умишлено остави топката, нападателят на Лестър изскочи съвсем сам отдясно. Той опита ниско и остро центриране във вратарското поле, което Куртоа изби с крак.