FT

1 : 1

• 7’ Кристиан Ериксен
  • 38’ (д) Миле Йединак
  • КРАЙ НА МАЧА. Дания и Австралия приключиха при 1:1 - резултат, от който определено по-доволни могат да бъдат датчаните, които почти през цялото второ полувреме се бранеха.

90+3'
  • 3 минути продължение.

• Спасяване на Шмайхел! Много силна атака на Австралия, топката бързо стигна отляво до Матю Леки, който имаше пространство пред себе си. Крилото навлезе в наказателното поле и избра да шутира въпреки острия ъгъл. Вратарят на Дания не рискува и изби кълбото.

88'
  • Жълт картон за Пионе Систо от Дания заради оспорване на съдийско решение.

85'
  • Последна смяна за Австралия - Джаксън Ървайн заема мястото на хвърлилия доста усилия Том Рогич.

82'
  • Няма кой да засече във вратарскотоо поле на Дания! Младият Даниел Арзани по чудесен начин литна Систо до аутлинията и продължи към вътрешността на пеналта. Младокът опита ниско центриране, което профуча покрай Шмайхел, но така и не достигна до друг играч на "кенгурата".

81'
  • Втората смяна за Австралия беше принудителна - централният нападател Андрю Набут контузи лошо дясното си рамо, докато опита с ръка да спре падането си. Вместо него в игра Томи Джурич.

75'
  • Отговорът на Дания! Пионе Систо получи топката пред наказателното поле и след като защитникът срещу него остана на място, крилото шутира фалцово с десния крак. Топката премина на сантиметри покрай левия стълб.

72'
  • Том Рогич също опита късмета си от дистанция. От дъгата халфът съумя да стреля през купа от тела, ала право в ръцете на Шмайхел.

71'
  • Какъв бомбен шут на Моой! Звездата на Хъдърсфийлд получи топката на около 25 метра и без да се замисля стреля мощно с десния крак. Топката мина на не повече от десетина сантиметра над лявата сглобка.

70'
  • Първа смяна в Австралия - Роби Крус седна на пейката, вместо него най-младият на Мондиал 2018 Даниел Арзани.

68'
  • Втора смяна в Дания - централният нападател Йоргенсен напусна терена, вместо него друг тежък таран в лицето на Андреас Корнелиус.

68'
  • Каспер Шмайхел се изложи и сериозно застраши вратата си! Азиз Бехич се включи и центрира към далечната греда, къдет Шмайхел излезе, за да боксира и осъществи твърде лек контакт с топката. Тя стигна до намиращия се на фланга Матю Леки. Крилото моментално центрира остро по тревата в търсене на съотборник, а Далсгорд изчисти с решителна намеса.

68'
  • Минути, в които Австралия подчертано контролира темпото на срещата. Островитяните задържат топката уверено и изглеждат по-острият тим във фаза атака.

• Първа смяна за Дания - Поулсен напусна игра, вместо него Мартин Брайтуайт.

58'
  • Какъв шанс за Дания! Юсуф Поулсен показа скоростта си и нахлу в наказателното поле отдясно. Побутнат от Миле Йединак, звездата на РБ Лайпциг намери начин да продължи топката към Пионе Систо, който пък шутира моментално от 12-ина метра. Топката срещна тялото на Милиган и излезе в корнер.

51'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Австралийците ще направят първата атака за втората част.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 2 минути продължение на първата част.

45'
  • Австралийците извадиха късмет! Ериксен спечели пряк свободен удар по десния фланг на атакаа и ценрира прострелно и полувисоко в наказателното поле. Топката мина през купа от играчи и нацели Азиз Бехич в бедрото, след което заплашително тръгна към вратата. Вратарят на островитяните Матю Райън бдеше и закова топката пред голлинията.

42'
  • ГОЛ ЗА АВСТРАЛИЯ - 1:1! Миле Йединак не трепна от бялата точка. Точно както в мача срещу Франция капитанът се нагърби с тежката отговорност и стреля по същия начин - ниско в левия ъгъл.

38'
  • Жълт картон за Юсуф Поулсен от Дания заради играта с ръка.

37'
  • ДУЗПА ЗА АВСТРАЛИЯ! Ако не беше намесата на ВАР, съдиите можеха и да подминат ситуацията, при която Поулсен спря с ръка изстрел с глава на Леки. С няколко секундно закъснение и при първото прекъсване след корнера, предизвикал ситуацията, Матеу Лаос посочи бялата точка.

37'
  • Хубава атака на Австралия, Роби Крус получи шанс да стреля от воле в наказателното поле, но изпълнениет му беше блокирано. Шмайхел дори не трябваше да се намесва.

30'
  • Огромен шанс пред Дания и Йоргенсен! Десният бек Хенрик Далсгорд се включи в предни позиции и центрира добре в зоната пред вратарското поле. Там Йоргенсен изникна от нищото и с глава от няколко метра стреля в аут покрай дясната греда.

24'
  • Далечен и много силен шут на Систо. Тъмнокожият датчанин не затрудни Матю Райън, който улови без усилия.

23'
  • Мачът се укроти след ранния откриващ гол за датчаните и стана все по-изразено физически. На терена преобладават единоборствата.

• ГОЛ ЗА ДАНИЯ - 1:0! Страхотен изстрел на Ериксен! Николай Йоргенсен свърши чудесна работа, като овладя една подскачаща топка около дъгата, а после с крак елегантно я прехвърли на пътя на връхлитащия плеймейкър. От около 14-15 метра Ериксен с много сила заши топката точно под гредата.

7'
  • И Австралия отговори с опасност след центриране от ъглов удар. Аарън Моой завъртя топката към точката на дузпата, където Леки се извиси и засече с глава. Над гредата обаче.

5'
  • Ъглов удар за Дания отляво по атаката. Ериксен даде къс пас за Пионе Систо, който центрира добре с левия крак. Томас Дилейни стигна до високата топка, ала стреля адски неточно над вратата.