• Отлична възможност за Хърватия. Ковачич получи в пеналта, но вместо да комбинира с Перишич отдясно, реши да стреля, но ударът му бе спасен от 19-годишния Узохо.

• Четири минути добавено време.

90+1'
  • Нванко заменя Джон Оби Микел.

89'
  • Добро положение за Нигерия. Келечи Ихеаначо имаше възможност да стреля от няколко метра, но не успя да насочи коженото кълбо към вратата.

87'
  • Силен шут на Етебо, но изключително неточен.

86'
  • Пяча заменя Манджукич.

85'
  • Ковачич заменя Анте Ребич.

79'
  • Ихеаначо заменя Игало в състава на Нигерия.

76'
  • Жълт картон за Еконг.

71'
  • ГООООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Лука Модрич е точен от бялата точка и увеличава преднината на хърватите!

71'
  • ДУЗПА за Хърватия! След центрирането от корнера Уилям Троост-Еконг буквално се качи на гърба на Марио Манджукич и не му позволи да скочи за топката, а главният рефер на срещата посочи бялата точка без да се замисля.

70'
  • Корнер в полза на Хърватия.

69'
  • Виктор Моузес от тима на Нигерия има претенции за дузпа след единоборство с Иван Стринич в наказателното поле на Хърватия. Те обаче остават неуважени.

66'
  • Смяна и в тима на Нигерия. Ахмед Муса заменя Алекс Иуоби.

62'
  • Марсело Брозович влиза на мястото на Андрей Крамарич.

60'
  • Удар на Одион Игало с глава, но топката попада право в ръцете на Субашич.

59'
  • Шут на Виктор Моузес отдясно, топката излиза в аут.

49'
  • Марио Манджукич отново чисти в корнер - трети пореден за Нигерия.

48'
  • Добра възможност за Нигерия. След центриране на Виктор Моузес от корнера, Балогун стреля с глава, но Манджукич успява да избие в нов гъглов удар.

47'
  • Без промени в двата състава на почивката.

46'
  • Начало на втората част.

45+2'
  • Край на първата част.

45+2'
  • Добра възможност за Нигерия. След центриране от фаул на Моузес последва разбъркване в наказателното поле. Топката попадна в Алекс Иуоби, който стреля силно, но топката спря в тялото на Деян Ловрен.

45+1'
  • Силен шут на Симе Вършалко, който стреля без подготовка, но и твърде неточно.

42'
  • Страхотен удар на Крамарич! Лука Модрич бе оставен непокрит и центрира прецизно на главата на Крамарич, който стреля с глава, но в аут.

40'
  • ГООООООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! След центрирането от корнера Марио Манджукич се опита да стреля с глава, но топката рикошира в крака на Огенекаро Етебо и влетя в мрежата на Нигерия за 1:0.

32'
  • Силен шут на Ребич, топката рикошира и излиза в нов корнер в полза на Хърватия.

32'
  • Иван Ракитич получава първия жътл картон в мача.

31'
  • В последните минути играта на стадиона в Калининград се накъса доста. Двата тима трудно стигат до опасности пред двете врати. До този момент няма регистриран точен удар в една от двете врати.

30'
  • Първи ъглов удар в полза на Нигерия.

22'
  • Нов корнер в полза на Хърватия, който отново не носи опасност за Нигерия.

17'
  • Удар на Андрей Крамарич от дистанция, който обаче също не попада в целта.

16'
  • Първа великолепна възможност в мача! След бърза атака на Хърватия, Анте Ребич нахлу в половината на Нигерия, комбинира с Манджукич на границата на наказателното поле, който от своя страна предостави на Перишич. Фубтолистът на Интер стреля силно, но топката профуча над вратата.

14'
  • След заучиеното изпълнение на корнера, футболистите на Нигерия успяват да се справят и да предотвратят опасност пред Узохо.

9'
  • Корнер в полза на Хърватия, който е първи в мача.

8'
  • Крамарич получава отляво незабавно центрира по трева, но топката не стига до негов съотборник във вратарското поле.

3'
  • Първа възможност в мача, която е за нигерийците. Виктор Моузес центрира от фаул, но отбраната на Хърватия се справя и чисти топката.