• Червен картон за Богдан Вашщюк от ФК Рига след края на мача.

• Червен картон за Володомир Байенко от ФК Рига след края на мача.

• Червен картон за Кристиян Малинов от ЦСКА след края на мача.

• Червен картон за Николай Бодуров от ЦСКА след края на мача.

• КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА се класира за втория квалификационен кръг в Лига Европа, където ще срещне австрийския Адмира Вакер.

120+3'
  • ГОООООЛ! Десподов този път стреля ниско и в центъра. ЦСКА продължава напред след 5:3 при дузпите!

120+2'
  • Байенко намалява - 4:3 за ЦСКА!

120+2'
  • Безкомпромисен ДЖеси, право в левия ъгъл - 4:2!

120+2'
  • Крис Карклинш стреля до десния стълб, на средна височина - ЦСКА води с 3:2!

120+2'
  • Гол на Жеферсон, ЦСКА остава напред с 3:1!

120+2'
  • Примао намали за ФК Рига, резултатът е 2:1 за ЦСКА.

120+2'
  • Бодуров също е точен при изпълнението си - 2:0 за ЦСКА!

120+2'
  • ПРОПУСК НА ЛЕМАИЧ! Таранът на ФК Рига шутира безобразно над гредата.

120+2'
  • Кристиян Малинов е точен при първата дузпа за ЦСКА, макар и с помощта на десния стълб.

120+2'
  • КРАЙ НА ПРОДЪЛЖЕНИЯТА! Време е за дузпи в Рига.

120+1'
  • Последна смяна за ФК Рига - Тиаго Примао заменя Куракинс, който преди секунди се строполи ужасно уморен на игрището.

120'
  • Страхотно двойно спасяване от Озолс! Едвин Джеси инициира ситуацията с рязък финт пред дъгата, който бе последван от силен шут към долния десен ъгъл. Озолс се разпъна и боксира, а сетне се изправи достатъчно бързо, за да улови слабата добавка на Десподов.

114'
  • Жълт картон за Кристиян Малинов от ЦСКА.

112'
  • ВТОРИ ЖЪЛТ И СЪОТВЕТНО ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПАНИЧ ОТ ФК РИГА! Реферът изчака да премине дадени я от него авантаж, след което наказа Панич за нарушение срещу Бикел.

109'
  • Жълт картон за капитана на ФК Рига Байенко.

108'
  • Страхотна работа от Жанио Бикел! Халфът не се отказа и преследва до последно твърде дългото подаване на Джеси отдясно. Португалецът се пребори за топката със съперник точно пред аутлинията, а после даде прострелен пас по тревата, с който обаче се разминаха Десподов и Пинто.

107'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

106'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

105+4'
  • Четвъртата смяна в ЦСКА е факт - Жанио Бикел замени контузилия се Енрике Рафаел. Целият епизод предизвика яда на хората от скамейката на "червените", а в резултат помощникът Томас Нойберт бе изгонен от съдията.

104+3'
  • Още по-лоши новини за ЦСКА. Енрике Рафаел беше фаулиран от Вашщюк, който впоследствие се стовари върху него. Травмата беше доста сериозна за бразилеца, който след продължителна медицинска помощ на терена бе изнесен на носилка.

104'
  • Трета смяна и за ФК Рига - Армандс Петерсонс замени Енин.

100'
  • Шанс пред Джеси! Малинов с нов диагонален пас над защитата изведе Джеси под остър ъгъл спрямо вратата. От 7-8 метра по диагонала крилото нанесе воле към близкия долен ъгъл, което обаче се получи твърде слабо. Топката застина в ръцете на Озолс.

99'
  • Медицинска помощ за капитана на ФК Рига Володимир Байенко.

96'
  • Леко инфарктна ситуация. Крис Карклинш изпълни ъглов удар за ФК Рига, а Стивън Перейра се размина в опита да изчисти. За късмет на "червените" същото стори и Лемаич, който не очакваше такъв подарък. Черниаускас улови кълбото, за да успокои страстите.

93'
  • НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

91'
  • Трета смяна за ЦСКА - Стивън Перейра замени Борис Секулич.

• КРАЙ НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Следват продължения.

90+6'
  • 5 минути са добавени към редовното време.

• Какъв шут от дистанция на Бодуров! Бранителят направи едно от марковите си включвания, като стреля много силно по диагонала, а кълбото профуча покрай левия стълб.

89'
  • ПРОПУСК НА ДЕСПОДОВ! Изпълнението на наказателния удар се проточи доста, докато реферът бъде доволен от подредбата на играчите. Нападателят реши да стреля ниско в левия ъгъл, но вложи съвсем малко сила в изпълнението, което помогна на Озолс да избие.

88'
  • ДУЗПА ЗА ЦСКА! Защитата на ФК Рига проспа паса отляво, а Десподов подгони топката. Вратарят Озолс се хвърли изключително лошо в краката му и реферът беше повече от категоричен в отсъждането.

87'
  • Втора смяна във ФК Рига - Джордж Дейвис напусна игра, вместо него Милан Вушурович.

80'
  • ВТОРИ ЖЪЛТ И СЪОТВЕТНО ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ТИАГО РОДРИГЕС! Португалецът направи доста грубо нарушение в опит да спре контраатака за ФК Рига, а реферът изчака да премине авантажът, преди да санкционира за втори път португалския плеймейкър с официално предупреждение. Задачата на "червените" изведнъж стана много, много трудна.

74'
  • Спасяване на Озолс! Каква намеса от вратаря на ФК Рига! Кристиян Малинов за първи път напомни за присъствието си на терена. Халфът даде висок извеждащ пас през центъра, а Десподов надскочи Черномордийс и стреля с глава към долния ляв ъгъл. Озолс се разтегна максимално и геройски изби топката, която иначе несъмнено щеше да навести мрежата му.

73'
  • Жълт картон за Томислав Шарич от ФК Рига за разкарване на топката.

68'
  • Първа смяна във ФК Рига - Габовс напусна игра, вместо него Крис Карклинш.

65'
  • Жълт картон за Стефан Панич от ФК Рига.

63'
  • Втора смяна в ЦСКА - Жоржиньо също седна на пейката, Едвин Джеси влиза в игра.

61'
  • Първа смяна в ЦСКА, изцяло офанзивна - Валентин Антов напусна игра, вместо него Енрике Рафаел.

60'
  • Тиаго Родригес заши изключителен гол от дистанция, но само секунда преди изстрела прозвуча сигналът на главиня съдия. Фуркат Атажанов отбеляза нарушение на Десподов, който именно свали кълбото за Тиаго Родригес. Меко казано, играчите на ЦСКА не са доволни от отсъждането.

59'
  • Пряк свободен удар за ЦСКА на над 30-ина метра от вратата. Тиаго центрира към точката на дузпата, където Бодуров надскочи пазача си и стреля точно, но и твърде слабо, за да застраши Озолс от такава дистанция.

51'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на ЦСКА подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • ГОЛ ЗА ФК РИГА - 1:0! Вратарят Витаутас Черниаускас трябваше да се намеси далеч по-добре. Домакините стигнаха до ъглов удар отляво по атаката, а централният бранител Черномордийс се извиси пред вратарското поле. Ударът му с глава не беше нито силен, нито добре насочен, ала стражът на ЦСКА плонжира доста неадекватно и в крайна сметка сам добута кълбото в мрежата си.

44'
  • Жълт картон за Кирил Десподов от ЦСКА. Младият нападател реагира остро на липсата на отсъждане за тъч, а реферът не се поколеба да го санкционира.

33'
  • Когато трудно пробиваш дефанзивният вал на съперника и това е решение - Валентин Антов демонстрира амбиция и реши да обстрелва целта от почти 28-29 метра. Топката премина на около метър над напречната греда на ФК Рига.

31'
  • Тиаго Родригес от ЦСКА си заработи глупав жълт картон, след като влезе в спор със съдията след ситуация, при която бе изпаднал в засада.

27'
  • Половината полувреме измина, без нито едно чисто голово положение за който и да е от двата отбора.

• Джордж Дейвис от домакините получи с пространство пред себе си по левия фланг и опита остро центриране към Лемаич. Черниаускас беше убедителен - излезе и улови топката пред погледа на нападателя.

22'
  • Първа по-опасна атака за "червените"! Борис Секулич задържа топката отдясно в близост до пеналта и намери добър коридор за извеждащ пас към Рубен Пинто. Португалецът центрира остро по тревата към Тиаго Родригес, който обаче бе изпреварен от защитник в последния миг, а и се размина с топката.

18'
  • Сериозна неточност от вратаря на ЦСКА Витаутас Черниаускас. Лемаич получи дълъг пас в наказателното поле и го стигна току пред аутлинията, след което опита центриране. Бодуров протегна крак и отне доста от силата на топката, а Черниаускас се хвърли да спасява корнера. Стражът комично изпусна кълбото и имаше късмет, че епизодът не се разви в близост до голлинията.

15'
  • Спокойни първи 8-9 минути на срещата. ЦСКА бързо наложи превес при контрола над топката, но категорично отказва да се хвърли в безогледни атаки. Все пак общият резултат е в полза на "червените".

• Още в първата минута Жеферсон опита авантюристичен шут от въздуха от ъгъла на наказателното поле. Топката срещна тялото на защитник и не продължи движението си към вратата.