• КРАЙ НА МАЧА.

90+4'
  • Последна смяна в Иртиш - Дарабайев отстъпи мястото си на Нурбол Жумаскалиев.

90+1'
  • 2 минути добавено време на мача.

• Пряк свободен удар за Дунав. Красимир Станоев центрира към точката на дузпата, където Будинов подложи глава, ала изстрелът му премина покрай лявата греда.

88'
  • Последна смяна в Дунав - Васил Шопов напуска игра, вместо негово новото попълнение Димитър Георгиев.

87'
  • Ъглов удар за Дунав отдясно по атаката. Васил Шопов центрира към близката греда, където Бранимир Костадинов бе оставен да отиграе непокрит, но нападателят не успя да продължи към свой съотборник, а Лориа улови.

80'
  • Втора смяна в Дунав - Карагарен, който се поумори, излезе, на негово място се появи Юли Ненов.

74'
  • Голям пропуск за Иртиш! Стефан Живкович центрира от ъглов удар, а Бугаев бе оставен напълно сам точно пред вратараското поле. Нападателят се извиси и стреля с глава, за късмет на метър над гредата.

70'
  • Първа смяна в Дунав - Самир Аясс отстъпи мястото си, за да може Красимир Станоев да запише дебют.

67'
  • Греда за Дунав! Мирослав Будинов стреля отлично от прекия свободен удар, отсъден точно пред дъгата. Шутът на нападателя мина покрай стената, Давид Лориа нямаше как да реагира, но кълбото нацели гредата.

66'
  • Втора смяна в Иртиш - Джа Джедже сяда на пейката, вместо него Иля Калинин.

64'
  • Първа смяна в Иртиш - Фофана напуска игра, вместо него Казбег Детериев.

64'
  • Аслан Дарабайев от Иртиш получи жълт картон.

62'
  • Страховит шут на Димов от дистанция, само сантиметри го разделиха от гола! Бранимир Костадинов предизвика ситуацията с остро центриране отляво, което бе изчистено не много добре от казахстанския тим. Димов пое топката на около 25-26 метра и я намери от ждроб, запращайки я съвсем малко над горния десен ъгъл.

58'
  • Най-чистата ситуация за Дунав! Дамир Даутов обезоръжи Карагарен в собственото си наказателното поле, но после се замота и не изчисти навреме. Това позволи на Миро Будинов да го притисне и да отнеме. Таранът веднага опита шут по диагонала от 6-7 метра, но Давид Лориа бе излязъл напред и парира в корнер.

55'
  • Медицинска помощ и за Диян Димов, който също трябваше да превъзмогне неприятен удар.

54'
  • Нужна е медицинска помощ за вратаря на Дунав Станислав Антонов и Марио Петков. Двамата се сблъскаха, след като Фофана блъсна в гръб Петков към стража, който бе излязъл напред, за да чисти топката.

52'
  • Пряк свободен удар за Иртиш на опасна позиция - почти фронтално и на 23-24 метра. Левият бек Стефан Живкович завъртя хубаво над стената, но не улучи очертанията на вратата.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+2'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• Франк Джа Джедже координира чудесно своя набег между Христофор Хубчев и Михаил Милчев. Родриго Антонио пусна дълъг пас към своя съотборник, а Хубчев опита да го догони. След контакт между двамата Джа Джедже падна на тревата, но съдията Арнолд Хънтър не отсъди дузпа.

44'
  • Втори пореден шут на Димов от около 25-26 метра, този път право в ръцете на Давид Лориа.

41'
  • Първото що-годе опасно положение за Дунав. Капитанът Диян Димов се пребори за кълбото в половината на противника и нанесе тежък шут отдалеч. Вратарят Давид Лориа не бе убедителен и изпусна кълбото, но нямаше друг играч на Дунав, който да тръгна да атакува стража.

39'
  • Аслан Дарабайев отново опита да обстрелва от дистанция, този път изстрелът му профуча в аут покрай дясната греда.

38'
  • В последните минути Дунав успя да се задържи по-трайно в половината на Иртиш. Гостите стигнаха до няколко корнера, но без нищо по-съществено в предни позиции.

• Невероятно спасяване на Станислав Антонов. Централният нападател Иртиш се отскубна отдясно по атаката и напредна мощно към вратата. В последния момент тъмнокожият футболист си поведе дълго, а Антонов излезе напред и изби от краката му.

26'
  • Много опасна атака на Иртиш, този път отляво. Живкович комбинира с Фофана, който влезе на скорост в пеналта и опита прострелно подаване по тревата. Кълбото премина през купа от играчи, без никой да я отиграе.

21'
  • Първи жълт картон в мача, получава го Исмаел Фофана от Иртиш.

19'
  • Лявото крило на Иртиш Джа Джедже получава медицинска помощ край тъчлинията. След като главата на футболиста бе бинтована, той се върна в игра.

17'
  • Медицинска помощ за Петър Патев, който получи някакъв удар при битка за позиция.

15'
  • Карлос Фонсека опита далечен шут, от около 26-27 метра, който не намира целта.

13'
  • Страхотна атака на Иртиш отдясно. Карлос Фонсека демонстрира страхотна скорост и проби по фланга, след което върна назад към точката на дузпата. Там напълно непокрит бе оставен Аслан Дарабайев, който обаче стреля високо над целта.

12'
  • Дунав трудно стигаше до каквито и да е ситуации пред вратата на Иртиш. Чак в 10-ата минута Бирсент Карагарен реши да тества рефлексите на Давид Лориа, като шутира силно от около 21-22 метра по тревата. Лориа плонжира вдясно и улови топката.

• Гол за Иртиш - 1:0! Домакините поведоха чрез Игор Бугаев още в самото начало! Десният бек Александър Кислицин напредна с топката в половината на Дунав и с много простичък пас по тревата изведе Бугаев сам фронтално срещу вратата. Опитният нападател не трепна и реализира с шут в долния десен ъгъл.