• Този мач видя своя край. Еспаньол - Лудогорец 6:0.

• Жълт картон за Джоди Лукоки след фаул срещу Адриан Педроса. Испанецът лежи с болки на тревата.

• ГРЕДА! Още една греда за Еспаньол - тя е на сметката на Фернандо Калеро, който нацели напречния стълб с глава.

• Естебан Гранеро центрира от фаул за Факундо Перейра, който стреля с глава, но неточно - аут.

84'
  • Смяна за Лудогорец - излиза Вандерсон, влиза Светослав Дяков.

77'
  • ГОЛ ЗА ЕСПАНЬОЛ - ​Факундо Ферейра! Домакините стигнаха до шестия си гол след страховита комбинация през центъра Варгас комбинира вляво за резервата Ферейра, чийто ъгъл за удар бе скъсен от Пламен Илиев. Нападателят обаче прецени да копне топката ефирно и прехвърли българския вратар - 0:6.

76'
  • ГОЛ ЗА ЕСПАНЬОЛ - Адриан Педроса! Топката бе центрирана отдясно, а отбраната на гостите не се ориентира много добре за изчистването на топката. Тя достигна до Адриан Педроса, който с топовен диагонален шут с левия крак прониза за пети път Лудогорец - 0:5.

73'
  • Смяна за Еспаньол, излиза Оскар Мелендо, влиза Леи Ву.

71'
  • Удар на Матиас Варгас, но топката отиде аут.

69'
  • ШАНС! Опасно центриране отдясно на Еспаньол към Дидак Вила. Играчът на домакините натисна топката с глава, а Пламен Илиев зрелищно изби в ъглов удар.

68'
  • УДАР! Естебан Гранеро стреля от фаул, а топката профуча край страничния стълб на Илиев след намеса на Икоко.

67'
  • Смяна за Еспаньол - излиза Виктор Кампусано, излиза Факундо Ферейра.

64'
  • Центриране отдясно на Себастиен Корчиа, но Пламен Илиев улови топката.

61'
  • УДАР! Пол Лозано бе намерен фронтално срещу вратата на Пламен Илиев. Топката прелетя над напречната греда на Пламен Илиев.

58'
  • Доминацията на испанския отбор е зловеща. Лудогорец, буквално, не може да премине центъра на "Корнея Ел Прат".

56'
  • ГОЛ ЗА ЕСПАНЬОЛ - Виктор Кампусано! Испанският отбор покачи резултата след 52 минути игра. Тогава Варгас даде страхотен извеждащ пас за Кампусано, който финтира Сисиньо и с левия крак препарира Пламен Илиев - 0:4.

52'
  • Доминацията на Еспаньол при владеенето на топката не стихва, което е и логично. Домакините всеячески се опитват да поразят българската врата, но три минути след старта на втората част, това не е факт.

48'
  • Смяна за Еспаньол - влиза Бернардо, излиза Адриан Педроса.

46'
  • Тежка вечер за Лудогорец - двама изгонени и 0:3 пасив след 45 минути игра.

Еспаньол - Лудогорец 3:0.

45+3'
  • Недялков блокира центриране на Себастиен Корчиа, след като "на гърба" му беше Виктор Кампусано.

44'
  • ГРЕДА! Отборът на Еспаньол е на върха на емоциите си и създава нападение след нападение. Оскар Мелендо бе оставен непокрит на дъгата, след което последва удар. Пламен Илиев изби топката в десния си стълб и тя се върна към терена.

41'
  • Смяна за Лудогорец - влиза Анисе Абел, излиза Кешеру.

39'
  • ГОЛ ЗА ЕСПАНЬОЛ! Матиас Варгас вкара дузпата, която сам си изработи.

36'
  • Червен картон за Лудогорец, и то втори. Матиас Варгас отправи удар, който бе спрян с ръка от Яцек Горалски, а съдията Летесие показа втори жълт картон на полския халф на българския тим.

34'
  • ДУЗПА ЗА ЕСПАНЬОЛ!

34'
  • ШАНС! Изключителен шанс за Еспаньол. Виктор Кампусано бе потърсен в наказателното поле на гостите и не успя да отправи изстрел. Въпреки това, маркирането от Антон недялков направи така, че топката се отклони в родния национал, а в последния момент с дясната ръка Илиев извади топката, току преди тя да беше влетяла в неговата врата.

32'
  • Пол Лозано опита амбициозен удар от сериозна дистанция, но без особен успех.

30'
  • ШАНС! Страхотна възможност за трети гол на Лудогорец след удар на Дидак Вила, но Пламен Илиев се намеси и изби топката.

28'
  • Жълт картон за Яцек Горалски, който игра опасно срещу Мелендо в половината на българския тим.

26'
  • Българският шампион е притеснен в действията си. Нещо, което не се е случвало досега в тазгодишната кампания на Лига Европа.

23'
  • Смяна за Лудогорец - излиза Марселиньо, влиза Икоко.

21'
  • ГОЛ ЗА ЕСПАНЬОЛ! Централният бранител Луис Лопес бе точен след центриране от ъглов удар, след като бе изпуснат от Клаудиу Кешеру. Пламен Илиев увисна при центрирането и Лопес на празна врата на пропусна да порази българската отбрана.

19'
  • Лудогорец продължава да играе със завидно футболно самочувствие, въпреки изгонването на Рафаел Форстър в 11-ата минута. "Орлите" опитват да пробият Еспаньол през средата на терена, след като халфовете на испанците са се наредили след централната линия на терена в половината на българския тим.

18'
  • Центриране от ъглов удар за "папагалчетата". Топката бе пласирана за защитника Луис Лопес, който отгира с глава, но топката отлетя в трибуните. Съдията Франсоа Летесие отсъди и нарушение за действията на защитника.

16'
  • Веднага след червения картон Еспаньол наложи териториален натиск, което е донякъде и логично.

14'
  • Директен червен картон за Рафаел Форстър!

11'
  • Еспаньол продължава да бъде по-активният тим на терена и този, който организира по-добрите атаки до този момент. След попадението, домакините на два пъти стигаха до интересни центрирания отляво, които обаче не донесоха опасност за Пламен Илиев.

10'
  • Гол за Еспаньол! Домакините повеждат още в 4-ата минута след гол на Оскар Мелендо. След разграването от корнера, топката бе пратена на левия фланг, откъдето последва центриране надясно, където Гранеро овладя. Капитанът на домакините веднага намери Мелендо в пеналта, който с техничен удар успя да прати топката покрай Пламен Илиев.

4'
  • Първи ъглов удар в мача. Той е в полза на Еспаньол. Капитанът на домакините обаче не успява да намери свой съотборник.