FT

0 : 2

• 6’ Марио Маслач
  • 87’ Аслан Дарабайев
  • КРАЙ НА МАЧА. Иртиш победи в Русе с 2:0 и с общ резултат 3:0 от двата мача се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа.

90+5'
  • 4 минути продължение на мача.

90+2'
  • Последна смяна в Иртиш - Франк Джа Джедже ще довърши мача за сметка на Бугаев.

90+1'
  • ГОЛ ЗА ИРТИШ - 0:2! Реално всичко приключи за Дунав след попадението на Дарабайев. Халфът пробяха сериозна дистанция с топката при поредната контраатака за казахстанците и завърши с впечатляващ изстрел от дъгата, влетял в долния десен ъгъл зад Антонов.

87'
  • Петър Патев падна много лошо след подлагане на Бугаев. Защитникът получи медицинска помощ още на терена и напусна накуцвайки, с видима болка.

85'
  • Фонсека с много опасен рейд отдясно, буквално прелетя покрай Милчев и центрира по земята в наказателното поле. Петър Патев не успя да пресече, но това стори Антонов точно пред погледа на Бугаев.

81'
  • Втора смяна в Иртиш - Даутов излезе на бавен ход, вместо него Руслан Йесимов.

76'
  • Много силен шут на Дарабайев! Вътрешният халф на Иртиш отправи истинска бомба от около 23-24 метра. Станислав Антонов се хвърли в долния десен ъгъл и изби встрани.

75'
  • Изстрел на Родриго Антонио от границата на наказателното поле, Станислав Антонов, макар и колебливо, се справи със ситуацията.

72'
  • Последна смяна в Дунав - Самир Аясс напусна игра, Веселин Великов гласува доверие на Андреас Васев за минутите до края.

70'
  • ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ЗА МАЛКО ДА ХВАНЕ ЛОРИА НЕПОДГОТВЕН! Таранът получи топката на повече от 25 метра спрямо вратата и не се посвени да стреля. Макар че изстрелът бе в центъра на вратата, Лориа не бе убедителен и не можа да улови от първия път, но после го стори и полежа малко на тревата под предлог, че е контузен.

65'
  • ЛОРИА ЗА КОЙ ЛИ ПЪТ Е НЕПРОБИВАЕМ! Христофор Хубчев се включи отляво и центрира към далечния края на наказателното поле. Бранимир Костадинов посрещна топкато от воле и шутира покрай Живкович, но без да заблуди Лориа, който стабилно боксира.

62'
  • Самир Аясс се строполи в наказателното поле след контакт със съперников играч, всички футболисти на Дунав дружно поискаха дузпа, но реферът правилно не отсъди такава.

62'
  • Първа смяна за Иртиш - Херо извади бързака Фофана, вместо него Милош Стаменкович.

59'
  • Втора смяна в Дунав - Карагарен напусна игра, Юли Ненов ще оперира на фланга.

56'
  • ПРОПУСК ЗА ДУНАВ! Бранимир Костадинов открадна топката от неориентираните защитници на Иртиш, напредна по диагонал в пеналта и шутира отляво. Българинът потърси близкия ъгъл, но топката срещна външната страна на мрежата.

53'
  • Първа смяна за Дунав - Васил Шопов сяда на пейката, вместо него Димитър Георгиев.

50'
  • Жълт картон за Бирсент Карагарен.

49'
  • УБИЙСТВЕН ПРОПУСК НА ИРТИШ! Фофана буквално се подигра с отбора на Дунав, като пое топката в централния кръг и профучаа с бясна скорост покрай четирима играчи на домакините. Останал очи в очи с вратаря Станислав Антонов, таранът се провали също толкова зрелищно, шутирайки много встрани.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Иртиш подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45'
  • ПАТЕВ ИЗЧИСТИ ОТ ГОЛЛИНИЯТА! Фонсека с пореден опасен набег отдясно. Бившият играч на Славия и Черонморец Бургас центрира по тревата към близката греда, където Бугаев изпревари вратаря Антонов и го финтира. Останал сам срещу вратата, нападателят опита шут, но Патев притича навреме и изчисти в корнер.

43'
  • Защитата на Дунав отново се огъна при центриране, като остави Карлос Фонсека напълно непокрит на 8-9 метра. За късмет на русенци португалецът не очакваше и отигра доста нескопосано.

42'
  • НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА ИРТИШ!!! В последните минути Иртиш поизравни значително играта и пресата им в предни позиции даде резултат. Исмаел Фофана опита да гардира една топка пред наказателното поле и бе повален, но пък това позволи на Дарабайев да напредне абсолютно сам срещу Антонов. Халфът реши да прехвърля и успяда елиминира вратаря, но за негово нещастие кълбото премина агонизиращо в аут покрай десния стълб.

37'
  • Разправия между Живкович и Карагарен след един по-остър шпагат на българина. Двамата заплашително опряха чела едно о друго и трябваше реферът да прекъсне играта, за да успокои страстите.

31'
  • ОЩЕ ЕДНО СТРАХОТНО СПАСЯВАНЕ НА ЛОРИА! Самир Аясс получи топката пред дъгата и имаше достатъчно прострастранство, за да отправи шут с десния крак. Топката полетя опасно към долния ляв ъгъл, ала вратарят на Иртиш атрактивно изби с една ръка.

26'
  • От няколко минути над Градския стадион в Русе вали дъжд, а Христофор Хубчев опита късмета си с далечен шут. Защитникът стреля от около 23 метра по диагонала, но над вратата.

22'
  • ОЩЕ ЕДИН ПРОПУСК ЗА ДУНАВ! Много добра атака на Дунав отдясно, която стигна до Самир Аясс пред дъгата. Халфът пусна чудесно вляво за Карагарен, който опита шут от около 13-14 метра. Лориа докосна топкаа с лявата си ръка и парира диагоналния шут, а после защитник изрита напред.

19'
  • НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА КАРАГАРЕН!Колективна грешка в централната защита на Иртиш позволи на Будинов много лесно да изведе Карагарен съвсем сам срещу вратаря. Крилото нахлу фронтално и реши да стреля в долния дене ъгъл, ала Давид Лориа се хвърли смело и изби в корнер.

• Още един ъглов удар за Иртиш, който създаде много гловоболия за защитата на Дунав. Фонсека на два пъти центрира опасно, а защитниците на Дунав в течение на 30 секунди не успяваха да изчистят топката.

12'
  • ГОЛ ЗА ИРТИШ - 0:1! Марио Маслач се разписа с глава! Стефн Живкович центрира от ъглов удар отляво по атаката, а на първа греда централният бранител Маслач изскочи съвсем необезпокояван и разстреля Станислав Антонов.

6'
  • Центриране на Христофор Хубчев отляво по атаката. Крайният защитник намери Миро Будинов на около 6-7 метра от вратата, ала ситуацията бе трудна за тарана, чийто изстрел с глава прелетя встрани.