FT

1 : 0

• 59’ Радослав Василев
  • КРАЙ НА МАЧА! България записва втора поредна победа в Лигата на нациите и след 1:0 над Норгевия оглави група 3 от Дивизия С!

90+5'
  • 5 минути продължение на мача.

• ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН И ХАВАРД НОРТВЕЙД БИВА ИЗГОНЕН! Бранителят вдигна опасно крак към главата на Иван Горанов. Полският съдия се поколеба съвсем за кратко дали да отстрани играча на гостите, който дори не протестира.

88'
  • Последна смяна и за България - хвърлилият доста сили Краев напусна игра, докато реферът го предупреждаваше да се изнася по-бързо към тъчлинията. До края на мача ще наблюдаваме Кристиан Малинов.

82'
  • Спасяване на Пламен Илиев! Гостите изпълниха ъглов удар отляво по атаката, а високият Сьорлот се извиси около точката на дузпата. Неговият изстрел с глава се оказа насочен право в ръцете на Пламен Илиев.

80'
  • Жълт картон за Хавард Нортвейд.

79'
  • Последна смяна за Норгевия - Берге напусна игра, вместо него играчът на Сент Етиен Оле Селнес.

78'
  • Втора смяна за България - Десподов напуска под аплодисментите на Националния стадион, вместо него Иван Горанов.

73'
  • Ъглов удар за нашите отдясно по атаката. Топката бе изпратена с ниско подаване към близката греда, където по някакъв начин кълбото си проправи път до Бодуров. Бранителят обаче не очакваше и вместо шут просто търкулна топката към ръцете на Ярстейн.

67'
  • Втора смяна в Норвегия - Ивер Фосум зае мястото на капитана Йохансен.

62'
  • ГООООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:0! Първата ни атака със 7-8 поредни точни паса даде резултат. Галин Иванов комбинира с Краев отдясно, който пък продължи за включилия се в предни позиции Страхил Попов. Десният бек центрира от самата аутлиния, а при близката греда влезлият съвсем преди малко Василев с глава нанесе безкрайно прецизен изстрел с глава по диагонала. Вратарят Ярстейн се разтегна, но топката срещна страничния стълб и се оплете в мрежата.

59'
  • Жълт картон за Сандер Берге.

57'
  • Първа смяна и за България - получилият картон преди малко Райнов напусна игра, вместо него нападателят Ради Василев.

50'
  • Спасяване на Пламен Илиев! Йохансен шутира много мощно от пряк свободен удар, отсъден на около 25 метра фронтално срещу вратата ни. Илиев не предприе излишни рискове и боксира топката, която бе насочена ниско в неговия ъгъл.

47'
  • Първа смяна в Норвегия, още на почивката - Александър Сьорлот зае мястото на Йонсен.

46'
  • Жълт картон за Мартин Райнов. Официалните предупреждения са равни - 2:2.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • Жълт картон за Маркус Хенриксен от Норвегия.

45+2'
  • Чак в самия край показахме нещо по-интересно и нанесохме първи шут. Ивелин Попов направи страхотен слалом между защитниците на Норвегия отдясно в наказателното поле. Последва ниско подаване за Краев, чийто шут от остър ъгъл беше блокиран.

45+1'
  • 2 минути продължение на първата част.

• Още веднъж Пламен Илиев! Норвегия ни хвана на опасна контраатака при числен превес трима срещу двама. Елиунуси изведе Бьорн Йонсен на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле. Нападателят стреля от около 12-13 метра, право в близкия долен ъгъл на Илиев. Вратарят ни уверено улови.

44'
  • Какъв късмет за нас, Норвегия като по чудо не откри резултата! Топката бе изпратена с центриране от половината на скандинавците, а Страхил Попов увисна при опита да пресече. Елиунуси овладя отляво, а сетне центрира прострелно по тревата. При далечната греда Йохансон беше съвсем сам и стреля без подготовка, за наш късмет Бандаловски подложи крак и топката облиза външната страна на мрежата. Само корнер за норвежците.

38'
  • Жълт картон за Бьорн Йонсен за удар с лакът срещу Бандаловски. Определено бранителят на Берое не остана доволен и каза нещо на съперника си.

37'
  • Първият половин час на мача мина, а нашият отбор все още не е в състояние да нанесе изстрел към вратата на Норвегия. Играта ни е изпъстрена с много грешки.

• Нов шанс пред Норвегия! Нашата защита изчисти слабо една топка след дълъг тъч за противника. Кълбото отиде право у намиращия се пред дъгата Стефан Йохансон, който стреля с левия крак. За късмет кълбото премина на половин метър покрай дясната греда.

20'
  • Жълт картон за Ивелин Попов.

17'
  • Напрежение между футболистите на двата отбора след едно по-остро влизане на Костадинов срещу Джошуа Кинг. То бе поредното от няколко подобни, а след това при спряна игра Мохамед Елиунуси се завтече към българския национал и след лек контакт нашият играч падна. Реферът с явен жест даде да се разбере, че повече няма да търпи подобни прояви и от двата отбора.

• Определено откриващите минути са по-добри за гостите. Норвежците успяват почти постоянно да ни подлагат под натиск, при това главно с многобройни центрирания.

• Тежко влизане на Сандер Берге в краката на Георги Костадинов. Реферът Даниел Стефански реши да се задоволи само с устно предупреждение.

8'
  • Изумително спасяване на Пламен Илиев! Мелинг се включи на скорост отляво по норвежката атака. Крайният защитник центрира меко към далечната греда, където Бьорн Йонсен беше напълно непокрит. Бившият играч на Литекс спря топката и после нанесе удар, а това позволи на Илиев да направи няколко решителни крачки напред, за да спаси с една ръка. Впоследствие защитниците ни изчистиха в корнер.

5'
  • В нашите редици се наложи промяна непосредствено преди мача. Заявеният за титуляр Симеон Славчев получи травма по време на загрявката, затова мястото му сред стартовите 11 зае Мартин Райнов.