2 : 1

• 59’ Кирил Десподов
  • 69’ Тодор Неделев
  • 41’ Григорис Кастанос
  • Жълт картон за Константинос Лайфис от Кипър след края на мача. Имаше известно напрежение между играчите на гостите и съдията Йованович.

90+6'
  • КРАЙ НА МАЧА! Победа за България и пълен актив от 9 точки след откриващите ни 3 срещи в Лигата на нациите.

90+5'
  • Шанс пред Кипър! Недялков не изчисти добре топката и тя се задържа отляво на наказателното ни поле. Меркис я центрира към Христофи, който от 12 метра опита изстрел с глава. Кълбото премина встрани от десния стълб. Без проблеми за Пламен Илиев.

90+4'
  • Жълт картон за Антон Недялков за забавяне подновяването на играта с тъч.

90+3'
  • 5 минути продължение на мача.

• Жълт картон за Ренато Маргаса, който фаулира изключително опасно Георги Миланов, който се бе устремил срещу последния защитник на Кипър.

89'
  • В последните минути от мача Кипър определено ни подложи на териториален натиск. Дотук гостите ни засипват единствено с дълги топки. Дотук защитата удържа.

• Последна смяна за България - Ивелин Попов остави лентата на Николай Бодуров, след което отстъпи мястото си на Радослав Василев.

83'
  • Жълт картон за Георги Костадинов от България.

79'
  • Последна смяна за Кипър - Рушиас зае мястото на Фотиос Папулис.

• Втора смяна за България - Васил Божиков зае мястото на Кирил Десподов. Подчертано дефанзивен ход от Хубчев.

74'
  • Втора смяна за Кипър - Димитрис Христофи зае мястото на левия краен защитник Йоану. Смело решение за Ран Бен Шимон с включването на още един нападател.

72'
  • ГООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 2:1! ТОДОР НЕДЕЛЕВ БЕЛЕЖИ!!! Ивелин Попов избяга по десния фланг, за да овладее и съхрани топката. Той изчака включването на Страхил Попов зад гърба си и чукна с пета, а от самата аутлиния десният бек пак центрира към далечната греда. Там защитниците позволиха на Неделев да шутира с левачката директно от въздуха, а резултатът беше кинжал в близкия долен ъгъл. Неспасяемо за вратаря Панаи.

69'
  • Първа смяна в Кипър - Кастанос напусна игра, вместо него далеч по-опитният Ренато Маргаса.

65'
  • Родните национали вкупом вдигнаха ръце в претенции за отсъждане на дузпа. Николас Йоано наистина докосна кълбото с ръка в наказателното поле в битката с Георги Костадинов, но арбитърът като че ли правилно прецени дистанцията, от която кълбото беше пратено в ръката, за твърде къса.

61'
  • ГООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:1! Десподов! Шапки долу за невероятното подаване на Тодор Неделев, който се бе върнал към централния кръг, за да овладее. Звездата на Ботев Пловдев даде марков диагонален пас надясно, където Страхил Попов изникна в наказателното поле на метри от аутлинията. Директно от въздуха десният бек центрира към далечната греда, където Десподов беше напълно сам и с глава забоде кълбото под дясната сглобка. Каква атака само!

59'
  • Първа смяна в нашия тим - Краев напусна игра, за да даде място на Георги Миланов.

57'
  • Ивелин Попов вкара топката в мрежата, но попадението правилно беше отменено заради засада. След поредното статично положение пред вратата на Кипър настъпи разбъркване около дъгата. Страхил Попов опита воле, което беше зле изпълнено и се превърна в нещо като пас към Попов. Той вкара, макар добре да знаеше, че попадението няма да бъде признато.

53'
  • България се размина с пълния кошмар при ответната атака за Кипър! Проваленият ни опит да продължим опасната атака от преди малко отвори чудесен шанс за контраигра пред съперника. Сотириу получи страхотен извеждащ пас, като Бодуров покри засадата и така нападателят се озова съвсем сам срещу вратаря. Той напредна и имаше цялото време на света, за да нагласи топката на десния си крак. Последвалият изстрел беше ужасяващ за кипърците, които видяха как топката отлита високо над гредата. Истински късмет за България.

50'
  • Какъв шанс за България! Капитанът Ивелин Попов показа настоятелност и притисна достатъчно Деметриу, че да му отнеме. "Десетката" ни се устреми отляво и опита успореден пас към зоната при далечната греда. Там Тодор Неделев се оказа изпреварен от съперник и не успя да нанесе удар.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. България поднови мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без секунда продължение от съдията Срджан Йованович.

45'
  • ГОЛ ЗА КИПЪР - 0:1! Кастанос наказа грешка на нашата защита. Меркис метна дълъг пас по левия фланг, където Андреас Авраам влезе в спор за все още летящата топка със Страхил Попов. Нашият национал се подхлъзна и падна, което позволи на Авраам да овладее и нахлуе в наказателното поле. Той върна топката към точката на дузпата, където Кастанос дотича и засече кълбото до дясната греда.

41'
  • Жълт картон за Йоанис Кусулос от Кипър, който в серия от ситуации извърши еднотипни фаулове и почти след всеки от тях имаше забележки към съдията.

40'
  • Добро центриране на Тодор Неделев отдясно, Ивелин Попов остана малко под топката, иначе за защитата на Кипър щеше да стане много опасно.

38'
  • Втори пореден ъглов удар за нашите. Ивелин Попов центрира, този път отляво и към далечната греда. Краев стигна пръв до високата топка, но бе добре затворен и ударът му не се получи.

33'
  • Пропуск за България! Сотириу без малко не си вкара автогол. Той се върна, за да изчисти центрирането на Неделев към близката греда. Вместо това нападателят така отклони кълбото, че то профуча на сантиметри покрай обратния ъгъл. Още един корнер за България.

32'
  • Кирил Десподов получи пространство отляво и тръгна уверено към вратата. Срещу него се изправи Деметриу. Капитанът на Кипър блокира и двата опита за изстрел. България стигна само до корнер, от който не произлезе нищо.

22'
  • Първият точен шут в мача е в полза на Кипър! Гостите спечелиха пряк свободен удар точно до ъгъла на наказателното поле отдясно по нападанието си. Григорис Канстанос реши да действа индивидуално и нанесе тежък шут над стената. Илиев игра на сигурно и боксира в корнер.

19'
  • В първите 10-ина минути България определено изглежда като по-опасния тим, но в отделни моменти си личи, че момчетата на Петър Хубчев все още не могат да намерят оптималния ритъм в разиграванията си. "Лъвовете" допускат немалко грешки в опитите за комбинации.

10'
  • Отборът на Кипър загуби топката в централната зона на терена и това веднага доведе до добра контраатака за нашите момчета. Божидар Краев избяга по левия фланг, за да получи, след което напредна и центрира добре към далечната греда. Стражът Панаи не понечи да излиза и Лайфис не рискува, като изчисти в корнер. Зад гърба му дебнеше Тодор Неделев.

7'
  • Централният нападател на Кипър Сотириу беше изведен съвсем сам срещу Пламен Илиев, но още в реално време се видя, че има безспорна засада. Въпреки това кипърецът продължи да играе, но реферът реши да не го наказва с картон.

5'
  • Опит за воле от Божидар Краев, след като защитата на Кипър не изчисти много добре центрирането на Страхил Попов отдясно. Изстрелът на родния национал бе блокиран от защитник. Без проблеми за вратаря Панаи.