2 : 1

• 19’ Патрик Шик
  • 50’ Патрик Шик
  • 3’ Исмаил Иса
  • КРАЙ НА МАЧА. Чехия взе първа победа в квалификациите за Евро 2020 и временно излезе на второто място в нашата група А.

90+5'
  • 5 минути продължение на срещата.

• Какво спасяване от Ники Михайлов! Крейчи и Новак отдясно като на шега разиграха двойно подаване в наказателното поле, което осатви резервата на Чехия съвсем сам на около 8-9 метра от вратата. Изстрелът на "седмицата" беше насочен в тялото на вратаря ни, който парира с крак.

89'
  • Още един пропуск за домакините! Алекс Крал напредна отдясно и центрира оп тревата, Мартин Долежал отново изпревари Божиков, а изстрелът му от движение премина встрани от левия стълб.

83'
  • Последна смяна и за Чехия - Ладислав Крейчи замени Якуб Янкто.

82'
  • Последна смяна в нашия лагер - излиза Тодор Неделев, вместо него Цветелин Чунчуков.

82'
  • Отново по ръба на бръснача... Неуморимият Кадержабек отново беше на позиция за центриране отдясно и този път избра да го направи по земята. Влезлият преди секунди Долежал се хвърли на шпагат и сантиметри го разделиха от това да засече топката пред погледа на Васил Божиков.

79'
  • Втора смяна за Чехия - героят Патрик Шик напусна под бурни овации, вместо него Мартин Долежал.

78'
  • Медицинска помощ за Михайлов, който изпита болки в областта на дясното коляно след сблъсъка с Шик.

76'
  • За секунда или две Патрик Шик повярва, че е завърши хеттрик, само че попадението беше отменено. Повторенията убедиха в пълна степен, че таранът беше в засада при центрирането от прекия свободен удар. Той изпревари Михайлов и отбеляза с глава, но радостта му бързо беше заличена от вдигнатия високо флаг на асистент-арбитъра.

75'
  • Жълт картон за Кристиан Димитров.

74'
  • Спасяване от Вацлик, най-сетне нещо по-интересно от нашия тим. Страхил Попов направи едно от редките си включвания в атака, а центрирането му не беше добре изчистено. Георги Сърмов изпревари Павелка за топката при границата на наказателното поле, а после нанесе диагонален шут по земя. Вацлик нямаше особени трудности при спасяването.

70'
  • Първа смяна за Чехия - хвърлилият много сили Масопуст седна на пейката, вместо него Ян Копиц.

66'
  • Втора смяна в българските редици - Янис Карабельов замени висящия с картон Кристиян Малинов.

64'
  • Пореден пропуск за Чехия! Нашите футболисти претендираха за засада при подаването за Кадержабек отдясно, а крайният бранител не се трогна. Чехът центрира балонно към другия край на пеналта, където Страхил Попов се похлъзна и остави Филип Новак съвсем непокрит. Бранителят стреля с глава на около половин метър в аут покрай лявата греда.

61'
  • ГОЛ ЗА ЧЕХИЯ - 2:1! Отново наши грешки доведоха до гола за Шик! Малинов много лековато позволи топката да му бъде отнета. Капитанът Марек Сухи не губи никакво време около централния кръг и веднага с пас по земя изведе Шик през центъра. Васил Божиков опита да го спре с тяло, ала се оказа финтиран, след което нападателят на домакините стреля над Михайлов.

50'
  • Жълт картон за Давид Павелка от Чехия за твърде буйно влизане в краката на Божиков.

49'
  • Първата смяна за България става факт на почивката, а теренът напусна единият от двамата дебютанти. Мартин Минчев не излезе за втората част, за да се появи в игра Кирил Десподов.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. "Лъвовете" успяват да се оттеглят на почивка при реми 1:1 в чешката столица.

45+1'
  • Невероятен късмет за Малинов, че все още е участник в мача. Халфът с брутален шпагат отнов повали Крал, а съдията Тамаш Богнар със знак му показа, че няма да допусен втора подобна намеса. Ако унгарецът тук беше вдигнал втори жълт картон за халфа на ЦСКА, нямаше да бъде незаслужено.

45'
  • Каква намеса на Божиков, изчисти от голлинията! Няколко бързи паса позволиха на Филип Новак да получи до аутлинията по левия фланг. Крайният защитник центрира балонно, а Шик се сблъска с Кристиан Димитров. Докато нападателят оправяше претенции за дузпа, никой не пазеше Кадержабек в другия край на вратарското поле. Играчът на Хофенхайм нанесе воле към близкия ъгъл и единствено заставането на Божиков до гредата предотврати сигурен гол.

39'
  • Жълт картон за Кристиян Малинов, който направи наистина груб шпагат.

35'
  • ГРЕДА ЗА ЧЕХИЯ! Още веднъж "трикольорите" извадиха късмет. Масопуст центрира по перфектен начин от ъглов удар, намирайки Шик пред вратарското поле. Играчът на Рома надскочи пазача си и с глава стреля към горния ляв ъгъл. Ники Михайлов беше замръзнал на голлинията, когато топката срещна напречната греда и излезе от игра.

30'
  • Спасяване от Ники Михайлов! Всяка висока топка към наказателното ни поле вече вещае гол. Защитата ни беше ужасно подредена при дълго изпълнение на тъч, при което Шик спечели високата топка при близката греда и я продължи зад гърба си. Това остави Крал на стрелкова позиция на 7-8 метра. Халфът шутира право в Ники Михайлов, който парира, а опитът за добавка беше изчистен в корнер.

29'
  • Пореден голов шанс за Чехия! Масопуст укроти елегантно дълъг пас зад гърба на Антон Недялков, след което се измъкна и центрира към точката на дузпата. Янкто опита изстрел от движение, а Кристиан Димитров в опит да блокира отклони топката по почти фатален начин. Вратарят Михайлов вече беше поел в другата посока, затова само изгледа как кълбото излезе на сантиметри в корнер покрай левия стълб.

26'
  • Голям късмет за България! Масопуст изпрати поредно центриране от десния фланг, а в далечния край на наказателното поле, на самата аутлиния, Алекс Крал спечели високата топка и я върна към вратарското поле. Ники Михайлов се подхлъзна и за щастие нямаше чешки футболист, който да се възползва.

25'
  • Жизненоважна намеса на Страхил Попов. Лукаш Масопуст получи пространство за пробив отдясно и моментално потърси ниско центриране към другия край на наказателното поле. Попов в сетния миг изпревари Якуб Янкто, за да изчисти в ъглов удар.

23'
  • Шанс пред Чехия! Янкто изпрати никак нелошо центриране от левия фланг, а Алекс Крал спечели въздушния дуел с Божиков пред вратарското поле. За нас късмет дългокосият халф с глава стреля силно встрани покрай левия стълб.

20'
  • ГОЛ ЗА ЧЕХИЯ - 1:1! Патрик Шик този път нямаше прошка! Топката беше изпратена за пореден път зад гърба на нашата защита, а Кристиан Димитров подгони Якуб Янкто. Чехът стигна първи до кълбото и с финт принуди нашия защитник да загуби равновесие. Димитров изби топката с шпагат, ала това се превърна в асистенция за Шик, който с лекота прониза долния ляв ъгъл с изстрел от 10-11 метра.

19'
  • Точен изстрел от Иса, който нахлу в наказателното поле, ала Вацлик спаси! Антон Недялков се включи в предни позиции и с пас по земя изведе Иса отляво на скорост. Нападателят проби в наказателното поле, отърси се от опита на Кадержабек да го блокира и от остър ъгъл стреля по диагонала. Изстрелът не затрудни вратаря на съперника.

17'
  • Какъв шанс за Чехия, като Шик не отигра качествено! Домакините изпълниха пряк свободен удар около централния кръг със заучен дълъг пас отляво в наказателното поле. Там Сучек се измъкна от Страхил Попов и от въздуха центрира към вратарското поле. Шик беше изпреварил пазача си, ала вместо с глава да стреля към вратата, той изпрати топката към тъчлинията.

15'
  • Първи жълт картон в мача, той отиде на сметката на Павел Кадержабек от Чехия.

13'
  • Ключово отиграване на Страхил Попов. Томаш Сучек намери начин да укроти един дълъг пас от фланга, дошъл след късо разиграване от корнер. Чешкият футболист си спря малко дълго топката на метър пред вратарското поле, а това даде шанс на Попов да изчисти. Домакините все още нямат шут към нашата врата.

12'
  • Чехите определено изглеждат сащисани след ранния гол за нашия национален тим. Те владеят повече топката и дотук опитват да пробият защитата ни предимно с дълги топки зад гърба на отбраната. Дотук този подход не е довел до каквито и да е главоболия за българските футболисти.

• ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 0:1! Исмаил Иса хвана чехите неподготвени! Капитанът Ивелин Попов получи топката отдясно при първата ни контраатака и центрира по перфектен начин в зоната пред вратарското поле. Там Иса спринтира пред Филип Новак, който подцени ситуацията и така таранът на Дунав Русе с глава разстреля Томаш Вацлик.

3'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката беше за нашия тим.

• Началото на срещата беше предшествана от минута на аплодисменти в памет на загиналия през април чешки национал Йозеф Шурал. Той загуби живота си в пътна катастрофа в Турция, където играеше за Аланияспор.

• Стадион: Дженерали Арена
    Рефер: Тамаш Богнар