• 55’ Кристиан Димитров
  • 14’ Милот Рашица
  • 64’ Ведат Мурики
  • 90+3’ Елбасан Рашани
  • КРАЙ НА МАЧА. Втора поредна загуба за родните национали, Косово ликува заслужено след победа 3:2 в София.

90+5'
  • ГОЛ ЗА КОСОВО - 2:3! Рашани ни прониза жестоко! И пак тези центрирания... Щурмът на Косово в последните минути получи своя заслужен завършек. Кололи беше човекът, който фалцира топката в позната невралгична зона пред вратарското поле. Иван Горанов не можа по никакъв начин да се противопостави на Рашани, който с глава прати топката в горния десен ъгъл.

90+3'
  • 4 минути добавено време.

• Поредна голова възможност пред Косово! Кололи с лекота финтира Десподов до наказателното ни поле и влезе вътре, където комбинира с Мурики. Той с пас извади топката за Рашица, който нанесе изстрел по земя от 20 метра. Топката мина през куп от тела и Михайлов нямаше как да реагира. Топката премина в аут покрай десния стълб.

89'
  • Отново късмет за нашия отбор! Като на шега с 4-5 паса Косово изведе Рашица на скорост зад гърба на Страхил Попов. Играчът на Вердер с пас по трева намери Рашани точно пред границата на наказателното поле. Недялков беше твърде далеч, за да се противопостави, а изстрелът на резервата едва не облиза външната страна на левия стълб.

87'
  • Жълт картон за Георги Костадинов, който задържа за фланелката Рашица.

85'
  • Шанс пред Косово! Рашица с поредно центриране от левия фланг. Резервата Елбасан Рашани изпревари Мурики и засече с глава на около 7 метра от вратата. За наш късмет топката прелетя високо над гредата.

84'
  • Пряк свободен удар за Косово на опасна позиция встрани от ъгъла на наказателното поле. Алити изскочи на първа игра, за да засече с глава. Изстрелът му беше лишен от сила и не затрудни Михайлов.

80'
  • Последна смяна за България - Исмаил Иса напусна игра, вместо него Цветелин Чунчуков.

79'
  • Жълт картон за Халими от Косово.

78'
  • Отлична контраатака за нас, която не успя в намеренията си. Георги Илиев се измъкна с топката въпреки опитите на Халими да го фаулира. Той комбинира с Ивелин Попов, а той на свой ред намери с хубав пас вляво Иван Горанов. Той центрира премерено към другия край на пеналта, където Галин Иванов опита воле. Изстрелът му спря в тялото на Кололи.

77'
  • Последна смяна за Косово - Жегрова напусна игра, вместо него Елбасан Рашани.

76'
  • Реферът взе поредица спорни решения в рамките на няколко секунди, когато подмина откровени фаулове и в двете посоки. Така Косово доразви атаката си, която завърши с далечен и неточен шут на Рашица от около 22 метра.

73'
  • Втора смяна в нашия отбор - Тодор Неделев отстъпи мястото си на Георги Илиев.

70'
  • Отменен гол за Косово! Засадата беше налице, макар и да бе изключително тънка. Рашица центрира от пряк свободен удар, а Мурики беше изпуснат отново пред вратарското поле. Таранът нанесе изстрел с глава, който рикошира в напречната греда и спря в мрежата. Съдиите много бързо охладиха радостта на нападателя.

68'
  • ГОЛ ЗА КОСОВО - 2:2! Отново лош синхрон в отбрана води до попадение за гостите! Кололи се включи отдясно и центрира балонно в наказателното поле. Ники Михайлов тръгна да излиза, но секунда по-късно се отказа. Антон Недялков изобщо нямаше готовност да скочи, а Мурики се извиси на границата на вратарското поле и наказа колебанията на двамата.

64'
  • Втора смяна за Косово - Идриз Воца напусна, вместо него Анел Рашкай.

62'
  • Първа смяна за Косово - Флорент Хадергьонай замени Мергим Войвода.

62'
  • Промененото поведение на родните национали след почивката определено дава резултат. Пресата в половината на Косово сериозно разстрои играта на нашия съперник. Играчите на Шаланд имат трудности да разиграват токата с познатата лекота, а централните защитници трябва да участват много по-активно, което определено не им е силна страна.

• ГОООООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 2:1! Кристиан Димитров с дебютен гол за България! Тодор Неделев изпълни ъглов удар отляво по атаката, а в купа от тела неговият съотборник в Ботев Пловдив се извиси най-високо и с глава насочи топката неспасяемо до лявата греда. Попадението приличаше доста на онова, което Димитров вкара на ЦСКА в полуфиналите за Купата на България.

55'
  • Златен шанс, който не успяхме да доразвием! Играч на Косово отново загуби топката в собствената си половина, което позволи на Галин Иванов, Десподов и Иса да се устремят напред. Десподов получи пас в дълбочина отдясно и даде перфектното остро центриране във вратарското поле. То елеминира вратаря, ала Иса не беше напреднал достатъчно, за да има шанс да засече.

53'
  • Контраатака за Косово отляво чрез бързоногия Милот Рашица, който се впусна на спринт по крилото. Недялков го застигна и притисна пред наказателното поле, като звездата на гостите все пак се освободи. После дойде опитът му за фалцов удар към далечния горен ъгъл, който прелетя встрани.

51'
  • Тодор Неделев успя да се измъкне отляво и получи много голямо пространство, което да превзема. Плеймейкърът с хубав пас намери Галин Иванов пред дъгата, а той изчака включването на Ивелин Попов отдясно в пеналта. Опитът на капитана за ниско центриране беше пресечен от Рахмани.

50'
  • Какъв шанс пред Косово! Кололи подхвана двойно подаване с централния нападател Мурики, който се беше изтеглил в дъгата. Таранът даде хитър пас между двама наши играчи, с което остави Кололи съвсем сам срещу Ники Михайлов. Вратаря ни добре разчете излизането си, което принуди играча на Косово да чукне топката покрай него без определена посока. Десподов се върна и изчисти.

47'
  • Първа смяна в България, тя става факт на почивката. Централният бранител Васил Божиков отстъпи мястото си на Кристиан Димитров.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Българите подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Датският арбитър Кристоферсен даде само 9 секунди продължение.

45+1'
  • Берсант Целина с хубави финтове надигра Ивелин Попов пред нашето наказателно поле и нанесе шут по тревата. Топката премина на метър встрани покрай дясната греда.

45'
  • ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:0! Ивелин Попов!!! Мергим Войвода загуби топката в половината на Косово, а Галин Иванов опита да дриблира през центъра. Той беше фаулиран, а кълбото отиде при Ивелин Попов и съдията пусна авантаж. Капитанът ни стигна до дъгата, откъдето нанесе силен шут с десния крак. Вратарят Ариянет Мурич докосна топката, която все пак влетя под сглобката.

43'
  • Спасяване от Ники Михайлов! Отново грешка на нашия тим позволи на Берсант Целина сравнително необезпокояван да напредне към дъгата. Той подмина шпагата на наш футболист и нанесе изстрел покрай Недялков. Ники Михайлов плонжира и боксира далеч от вратата.

37'
  • Късметът ни покри тук! Георги Костадинов загуби лековато от Халими в собствената ни половина, а това доведе до пас към Рашица отляво. Крилото набра сериозна скорост и центрира по чудесен начин по тревата. При далечната греда буквално крачка не достигна на непокрития Мурики, за да се добере до топката.

34'
  • Българските футболисти определено изпитват трудности в креативен план. За момента не си личи, че тимът на Красимир Балъков има ясна идея как да създаде трудности за косоварската защита. И двата ни по-сериозни шанса дотук дойдоха след грешки на противника.

• Недобро изпълнение на ъглов удар доведе до още една контраатака за Косово. Мурики получи топката между двамата ни централни защитници в централния кръг и разпредели вдясно за свободния Жегрова. Той напредна към наказателното поле, където Недялков изби топката. Всичко приключи с много неточен далечен шут над гредата от Бесар Халими.

20'
  • Шанс пред Кирил Десподов, който беше спрян точно преди да стреля! Полузащитата на Косово загуби топката в собствената си половина, а Неделев моментално изведе Десподов отдясно по атаката. Нападателят влезе в пеналта и умело финтира Алити. Тъкмо когато Десподов щеше да стреля, Халими долетя с шпагат и го обезоръжи.

16'
  • Футболистите на Косово посвехита попадението на своя контузен съиграч Арбер Зенели. Крилото пострада в предишния мач срещу Черна гора, когато скъса връзки в коляното и ще отсъства от терените през следващите 7-8 месеца.

• ГОЛ ЗА КОСОВО - 0:1! Страхотна грешка на Страхил Попов и Милот Рашица нямаше нужда от втора покана. Атаката на Косово отдясно не изглежадше особено опасна, а Войвода не отправи най-опасното центриране. Топката мина високо над Мурики и Божиков, за да се запъти към Страхил Попов, който не беше притесняван от никого. Бранителят странно защо реши да чисти с пета зад гърба си и подари кълбото на Рашица в пеналта. От 8-9 метра звездата на Вердер стреля покрай Попов и преодоля Ники Михайлов.

14'
  • Много опасна контраатака за Косово отляво, където Милот Рашица с лекота финтира Антон Недялков. Вече в наказателното поле звездата на Вердер Бремен нямаше много опции за комбинация и центрирането му беше пресечено.

9'
  • Най-сетне нещо по-креативно от българите, вратарят Мурич трябваше да спасява! Галин Иванов красиво надигра Фидан Алити и проби към дъгата, а после комбинира вдясно с Кирил Десподов. Последният използва своята скорост, за да си отвори коридор за стрелба в наказателното поле. Диагоналният му шут към близкия долен ъгъл затрудни вратаря, който изпусна топката в корнер.

9'
  • Кирил Десподов и Страхил Попов създадоха числено преимущество отдясно по атаката. Центрирането на играча на Каляри обаче беше много, много неточно и излезе в аут.

6'
  • Първи ъглов удар за България в мача. Тодор Неделев се зае да центрира, но топката беше твърде лесна за вратаря Мурич. Той моментално с дълго хвърляне да организира контраатака, която също не успя.