• 82’ A. Lacazette
  • 62’ J. Milner
  • КРАЙ НА МАЧА

90+6'
  • Тук Фабиньо от Ливърпул вероятно избегна втори жълт и респективно червен картон. Бразилецът препъна в гръб откъсващия се Йозил, а реферът Андре Маринър явно го пожали.

90+2'
  • 5 минути добавено време.

• Почти веднага Ливърпул можеше отново да води! Резервата Джердан Шакири проби мощно отдясно и с пас към дъгата намери Мане с достатъчно пространство. Сенегалецът стреля от движение, а Лено само изгледа как топката мина точно над лявата му сглобка.

83'
  • ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ - 1:1! Александър Лаказет надхитри Алисон! Резервата Алекс Иуоби ще получи асистенция, но голямата заслуга тук е на френския нападател. Движението му беше перфектно, за да избегне засадата, а след това стигна първи до топката преди Алисон встрани от вратарското поле. Лаказет имаше време да се върне леко назад и да отпарви безукорен шут в далечния ъгъл, докато стражът на "червените" не зае правилната позиция.

82'
  • Лено спасява Арсенал! Защитата на Арсенал тотално се провали с опеката на Ван Дайк при поредния ъглов удар за Ливърпул. Холандецът се извиси на около 7-8 метра и с глава стреля под гредата, а стражът на "топчиите" отрази.

74'
  • Ъглов удар за Ливърпул отдясно по атаката. Салах центрира към далечната греда, където Фирмино бе оставен непокрит да стреля с глава. Изъплнението на бразилеца обаче беше доста неточно покрай левия стълб.

70'
  • Пропуск за Ливърпул! Роберто Фирмино изведе Мохамед Салах сам по крилото отляво, като останаха известни съмнения дали египтянинът беше в засада. Салах продължи към наказателното поле и даде прострелен пас по тревата. При далечната греда една крачка не достигна на Садио Мане, за да отправи шут към опразнената врата.

69'
  • Изключително тежък сблъсък между съотборниците в Ливърпул Джо Гомес и Джеймс Милнър. Голмайсторът пострада по-лошо, като доста време получаваше медицинска помощ.

65'
  • Арсенал можеше да изравни почти веднага, но Алисон спаси! Лукас Торейра с дрибъл напредна към дъгата и от около 19-ина метра стреля много силно към горния ляв ъгъл. Вратарят на "червените" с две ръце изби над гредата.

63'
  • ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ - 0:1! Джеймс Милнър бележи! Садио Мане показа удивителни спринтови качества, за да догони топката отляво и да изпревари Мустафи. Сенегалецът центира остро и полувисоко във вратарското поле, а Лено боксира кълбото към границата на пеналта. Там първи пристигна Милнър и стреля докато вратарят все още не беше в позиция да се намеси.

62'
  • Жълт картон за Фабиньо от Ливърпул, който удари с лакът в лицето Лукас Торейра. Ако арбитърът беше по-строг, тук цветът на картона можеше да бъде и различен, както и претендираха няколко футболисти на "топчиите".

52'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Греда за Ливърпул! Джеймс Милнър центрира топката от пряк свободен удар, насочвайки я към точката на дузпата. Бернд Лено тотално сбърка в преценката си и Ван Дайк изпревари вратаря за топката. Изстрелът на холандеца с глава бавно се насочи към вратата, за да отскочи от десния стълб и да бъде изчистен от защитник в корнер.

45'
  • Отменен гол и в полза на Арсенал, но тук съдиите напълно акуратно забелязаха позиционирането на Мустафи, който с глава асистира на Лаказет да вкара на празна врата. Реално сигналът прозвуча в момента, в който французинът нанасяше удара си.

41'
  • Страхотна атака на Арсенал и пропуск на Лаказет! Гранит Джака копна топката към намиращия се пред бранителите Месут Йозил, който от въздуха  с пета бутна топката на пътя на Лаказет. Французинът се стрелна в наказателното поле под остър ъгъл, а шутът му по диагонала пропусна с малко целта.

39'
  • Невероятен пропуск на Ван Дайк! Салах отново с копната топка елиминира цялата защита на съперника, а останалият в предни позиции Ван Дайк се озова сам срещу Лено. Холандецът успя да промуши изстрела си под ръката на вратаря, който закачи топката, а после Мустафи дотича и изчисти кълбото на метър пред голлинията.

23'
  • Топката е в мрежата на Арсенал, но гол няма да има! Доста спорно решение на съдиите. Трент Александър-Арнолд с диагонално подаване от фланга елиминира защитниците на Арсенал, като Фирмино изпревари Мане за топката, като в този миг сенегалецът беше в положение на засада. При последвалия изстрел на бразилеца, който срещна гредата, Мане беше в напълно редовна позиция - зад линията на топката - и вкара, но попадението не беше зачетено.

18'
  • О, каква грешка на Алисон можеше да бъде това! Колашинац с поредно включване по левия фланг, откъдето центрира към Хенрих Мхитарян. Арменецът не бе покрит от никого, затова Алисон се засили да боксира топката около точката на дузпата и закъсня. Изстрелът с глава на Мхитарян обаче отлетя встрани от зейналата врата.

16'
  • Заучено изпълнение от Арсенал при ъгловия удар. Йозил пусна топката по трева към близката греда, където Лаказет изскочи пред всички и с пас назад намери Джака в дъгата. Швейцарецът стреля точно по диагонала, но не особено силно. Алисон спаси.

14'
  • Нова опасна атака на Арсенал отляво, където Обамеянг получи пас в коридор и от 20-ина метра опита изстрел. Топката рикошира в Александър-Арнолд и излезе в ъглов удар.