FT

0 : 1

• 89’ Димитър Илиев
  • Край на мача! Локомотив Пловдив спечели Суперкупата на България след успех с 1:0 над шампиона Лудогорец.

90+4'
  • Смяна в Локомотив - влиза Момчил Цветанов, излиза Салинас.

90+3'
  • Четири минути добавено време.

• ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Капитанът на гостите Димитър Илиев даде аванс на своя отбор. Динис Алмейда подаде към Бирсент Карагарен, който с външната част на ходилото подаде към Димитър Илиев в наказателното поле. Той отправи мощен удар от воле, а Ренан този път нямаше отговор.

89'
  • Удар на Йосип Томашевич, който бе уловен от Ренан.

86'
  • Спорна засада бе отсъдена на Каули Оливейра след хубав пас от резервата Доминик Янков и атаката на Лудогорец спря.

84'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Доминик Янков, излиза Чибота.

83'
  • Опасност! Удар с глава на Динис Алмейда, който засече с глава центриране на Умарбаев, но отправи неточен удар.

81'
  • Смяна в Локомотив - влиза Георги Минчев, който прави дебют, излиза Аралица.

79'
  • Дяков блокира удар на Алмейда от средна дистанция.

78'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Светослав Дяков, излиза Сантана.

69'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Козмин Моци, излиза Битон.

69'
  • Шут! Бирсент Карагарен овладя топката след центриране отляво на Томашевич. Карагарен стреля силно по диагонала, но Ренан с добра намеса изби в корнер.

69'
  • Шут! Лукас Салинас стреля мощно с левия крак, а топката рикошира в тялото на Анисе и премина край десния страничен стълб на Ренан.

65'
  • Джордан Икоко изпусна нервите си удари без топка Лукас Масоеро, което му костваше и оставането в мача.

64'
  • Голям шанс за Локомотив! Умарбаев центрира отдясно по земя за Лукас Салинас, който стреля от движение с десния крак, но Ренан направи фамозно спасяване. Последва опит за удар на Аралица, но Терзиев блокира удара, а в крайна сметка бразилският страж на Лудогорец изрита топката в корнер.

63'
  • Жълт картон за Мавис Чибота.

61'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Клаудиу Кешеру, излиза Жоржиньо.

57'
  • Удар! Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар отляво, а Малембана засече с глава, ала анемично и Ренан улови спокойно топката.

53'
  • Старт на втората част на двубоя!

46'
  • Край на първата част!

• Три минути добавено време.

• Удар! Шут на Аралица от средна дистанция, но Ренан се намеси авторитетно.

45+1'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ, но не! В 43-ата минута "смърфовете" ликуваха, след попадение на Томашевич, но и те бързо бяха попарени от вдигнатия флаг на страничния съдия.

​Цялата работа свърши Парвиз Умарбаев, който пробив в полето на разградчани и стреля от малък ъгъл. Топката се отклони в защитник на Лудогорец и влизаше в мрежата. Тогава обаче контакт с нея осъществи намиращият се в засада Йосип Томашевич, продължил в мрежата с глава, оказало се и голяма грешка!

44+2'
  • Задна ножица! Локомотив създаде нападение отляво, като Димитър Илиев пое топката и с рикошет тя отиде в Анте Аралица. Той отправи удар със задна ножица, но топката прелетя над напречната греда.

38'
  • Удар! Алекс Сантана комбинира в средата на терена с Мавис Чибота. Той се освободи от Алмейда и отправи удар, но доста неточен - аут.

37'
  • Шанс за Локомотив! Динис Алмейда получи центриране в наказателното поле на Лудогорец и върна към "дузпата" с глава за Анте Аралица. Той стреля с глава, но ударът му беше неточен и излезе аут.

33'
  • Абел Анисе получава медицинска помощ.

29'
  • Удар на Битон от свободен удар, но топката се отби в стената на Локомотив и отиде в корнер.

25'
  • Първи жълт картон в срещата. Получава го Милош Петрович, който наруши правилата срещу Дан Битон.

24'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ, но не! Домакините вкараха попадение в 19-ата минута. Дан Битон стреля от средна дистанция силно, а Мартин Луков не улови топката. Тя се върна към Жоржиньо, който финтира стража на Локомотив, а шпагатът на Карагарен направи така, че кълбото влетя в мрежата му, но халфът на Лудогорец беше в засада при удара на Битон и голът беше отменен.

19'
  • Смяна в Локомотив Пловдив - Дейвид Малембана заменя Витанов, който няма да може да продължи.

15'
  • Много тежък сблъсък между Абел Анисе и Петър Витанов пред наказателното поле на Локомотив. Полузащитникът на "смърфовете" имаше кръв по скулата, заради което получи медицинска помощ, докато му бе третирана аркадата.

12'
  • Лудогорец води темпото на игра на "Хювефарма Арена", като "орлите" натискат своя опонент, който приема играта в своята половина.

• Жоржиньо центрира в наказателното поле на Локомотив отдясно, а Луков изби към дузпата към Сантана, но Умарбаев изчисти в ъглов удар.