• Игор Тиаго шутира, но Фигейредо отрази удара му.

66'
  • Жълт картон за Пламен Димов.

61'
  • ГОЛ ЗА СПАРТАК! Напъните на Спартак Варна дадоха нужния резултат в 57-ата минута. Тогава Ивей Ромееш даде чудесно прострелно подаване към Луан да Силва, а отбраната на Лудогорец не действа добре в тази ситуация, за да може Да Силва с левия крак да прати топката в разградската врата.

57'
  • Спасяване! Игор Тиаго атакува топката след статично положение с глава, но Фигейредо с две ръце отби.

55'
  • Жълт картон за Антон Недялков.

54'
  • ШАНСОВЕ! Лудогорец стигна до две възможности за гол, след като Текпетей комбинира с Десподов, който отблизо шутира, но право в стража на Спартак. Топката се върна към Шоу, който шутира, но отново вратарят на домакините отрази.

52'
  • ШАНС! Лерой Микелс продължи да тормози лудогорската отбрана и отправи шут с десния крак, но този път не намери въобще очертанията на вратата на гостите.

51'
  • ГРЕДА ЗА СПАРТАК! Домакините владееха топката вляво, а Лерой Микелс шутира диагонално, но топката срещна страничния стълб на Лудогорец.

49'
  • Шанс! Текпетей комбинира с Кирил Десподов вдясно, който се озова сам срещу стража на спартаклии. Футболист №1 на България за 2022-а година стреля и целеше далечния ъгъл, но прати топката аут.

49'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част!

45+1'
  • Шанс! Антон Недялов елегантно преодоля футболист на Спартак отляво и даде бърз пас по земя към Игор Тиаго в наказателното поле на варненци. Бразилецът стреля, ала шутът му беше блокиран от опонент.

33'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Спартак пресира много високо "орлите", които с четири паса пратиха топката във варненската врата. Франко Русо даде вдясно за Фон Витри, който продължи към Бърнард Текпетей. Ганайският футболист даде пас по земя за Игор Тиаго, който с един удар матира Фигейредо.

21'
  • Шанс! Ивей Ромееш направи индивидуален пробив отдясно и преодоля Антон Недялков, след което влезе навътре. Той шутира, а топката рикошира, но с отличен рефлекс Падт отби топката в ъглов удар.

17'
  • Румен Руменов шутира по земя, но топката беше изчистена от голлинията току преди да влезе във вратата на Серджио Падт.

12'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Бърнард Текпетей изведе вдясно Игор Тиаго, който опита технично да преодолее Кристиан Фигейредо. Той го стори, ала топката отиваше аут, но Кирил Десподов с фино докосване прати топката във варненската врата.

9'
  • Шанс! Спартак направи много добра атака отляво, след като Белусов комбинира вляво с Лерой Микелс. Той достави центриране към Жоао Марио, който стреля с глава от няколко метра, но не намери очертанията ѝ.