1 : 0

• 87’ Бернардо Коуто
  • КРАЙ НА МАЧА! Победа за Спартак Варна с 1:0 над Локомотив Пловдив!

90+6'
  • ШАНС ЗА СПАРТАК ВАРНА! Хорхе Сегура не успя да пресече пас на Ивей Ромееш за Александър Цветков отдясно, който след това напредна и центрира на първа греда, където Ахмед Ахмедов изпревари Ефе Али и засече топката, но Мартин Луков изби в корнер.

90'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА БЕРНАРДО КОУТО! Голмайсторът за Спартак Варна получи втори жълт и съответно червен картон, след като съблече фланелката си след отбелязаното от него попадение.

88'
  • ГОООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Бернардо Коуто откри в 87-ата минута! Отново Ивай Ромееш беше изведен отдясно, влезе отдясно в наказателното поле и подаде ниско към границата на малкия пеналт за Ахмед Ахмедов, който стреля, но ударът бе спасен от Мартин Луков. Топката, обаче, попадна в резервата Бернардо Коуто, от 7-8 метра този път не остави шансове на вратаря и отбеляза в долния му десен ъгъл за 1:0.

87'
  • ОГРОМЕН ПРОПУСК НА СПАРТАК! Ивей Ромееш получи по десния фланг, след което проби и даде успореден пас покрай Ангел Лясков в наказателното поле, където Оливиер Камдем не успя да пресече, а зад него, на първа греда, съвсем остана резервата Франк Риволие, който от 3-4 метра централно срещу вратата засече, но покрай лявата греда на Луков в аут.

81'
  • Промяна и за Спартак Вн – Филип Лесняк бе заменен от Бернардо Коуто.

80'
  • Смяна за Локо Пд – Жулиен Лами бе заменен от Кристиян Пешов.

78'
  • ШАНС ЗА СПАРТАК ВАРНА! Антонио Вутов изведе отлично Франк Риволие зад гърба на Ефе Али отдясно в наказателното поле, след което нападателят опита удар с десния крак, но твърде слабо и неточно.

77'
  • УДАР! Ивей Ромееш получи на десни фланг, влезе навътре покрай Ангел Лясков и стреля с левия крак, но покрай дясната греда на Луков в аут.

76'
  • Нова смяна за Спартак Варна – Кристиан Илич бе заменен от Франк Риволие.

71'
  • Втората промяна бе свързана с включването в игра на Мартин Хайдаров на мястото на капитан Димитър Илиев.

64'
  • Двойна смяна за Локомотив Пловдив – Марсилио бе заменен от Мартин Петков.

63'
  • УДАР! Ивей Ромееш комбинира с Филип Лесняк пред дъгата на наказателното поле, който шутира с левия крак, но над вратата.

62'
  • Жълт картон и за капитана на Локо Пд Димитър Илиев.

58'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА МАРТИН ПАСКАЛЕВ! Защитникът, който се появи на почивката, прекара само 13 минути на терена, след като получи втори жълт картон и остави отбора си с десет души. Той направи закъсняло влизане в гръб на Ахмед Ахмедов и го фаулира, а съдията нямаше друг избор, освен да го изгони.

58'
  • Първо официално предупреждение и за играч на Локомотив Пловдив – той бе за появилия се почивката Мартин Паскалев.

52'
  • УДАР! Ахмед Ахмедов изпревари Оливер Камдем за топката малко пред наказателното поле, обърна се и стреля силно с левия крак, но над вратата на Луков.

51'
  • ЗАСАДА! Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов зад защитата на Локомотив още в 15-ата секунда на второто полувреме, като нападателят влезе отляво в наказателното поле и стреля, но бе блокиран от вратаря Мартин Луков, а топката мина покрай вратата. В крайна сметка беше отсъдена засада на Ахмедов.

46'
  • Промяна и за Спартак Варна – Па Конате бе заменен от Виктор Митев.

46'
  • Смяна на почивката за Локомотив Пловдив – Мартин Паскалев замени Калоян Костов.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме – без голове във Варна!

45+5'
  • Четири минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Първи жълт картон в двубоя – получи го Антонио Вутов от Спартак Варна.

45'
  • ИЗСТРЕЛ! Марсилио шутира от пряк свободен удар на добра позиция през наказателното поле, но над вратата на Мартин Величков.

38'
  • ОТМЕНИХА ГОЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Кристиан Илич комбинира с Ахмед Ахмедов в половината на Локомотив, който напредна и шутира от дъгата пред наказателното поле, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение на Антонио Вутов кълбото бе центрирано на далечната греда, където Александър Цветков зае по-добра позиция от Оливер Камдем и я отклони към вратата, а точно пред голлинията Ахмед Ахмедов изпревари Ангел Лясков и засече във вратата на Мартин Луков. Попадението първоначално беше засечено, но след проверка на системата ВАР бе даден сигнал на съдията на отмени гола заради игра с ръка на Ахмедов.

23'
  • ИЗСТРЕЛ! Ефе Али шутира от дистанция, но и той не беше точен в мерника си.

11'
  • УДАР! Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев получи подаване от тъч отдясно в наказателното поле, обърна се и стреля с десния крак, но в аут. Това беше и първи изстрел в мача.

10'
  • СПОРНА  СИТУАЦИЯ! Срещата стартира с любопитен момент още в първите моменти, когато Ивей Ромееш изведе по отличен начин голмайстора Ахмед Ахмедов, който се измъкна от защитата на Локомотив Пловдив, влезе в наказателното поле и падна в него след съприкосновение с Калоян Костов още в 17-ата секунда. „Соколите“ поискаха дузпа, но съдията Любослав Любомиров не отсъди нищо. На повторенията се видя, че Костов посяга с лакът към Ахмедов, но не изглеждаше да има някакво нарушение на правилата. Системата ВАР също потвърди, че наказателен удар няма причина да бъде отсъждан.