• Край на мача! Спартак Варна победи Септември София, но и двата отбора изпадат от родния елит!

90+5'
  • Какъв шанс за Септември в края на двубоя! Кристиан Пешов получи отдясно в наказателното поле и стреля към вратата, но ударът му беше спасен от Фигейредо. Атаката на гостите продължи и след секунди Пешов отново бе намерен на далечната греда след центриране отляво и даде успореден пас на голлинията, не беше засечено от нито един съотборник във „виненочервено“.

90+4'
  • Нов шанс за Спартак! Домакините организираха нова бърза контраатака, при която Лерой Микелс получи отляво, влезе в наказателното поле, смени посоката и шутира към вратата, но Шейтанов се намеси решително и спаси.

90+2'
  • ГООООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Жоао Марио откри резултата! Домакините изчистиха топката от своето наказателно поле след центриране от левия фланг, след което организираха бърза контраатака, при която Лерой Микелс изведе от своята половина сам срещу вратаря Жоао Марио, който хладнокръвно прати топката покрай Шейтанов в долния му ляв ъгъл – 1:0.

83'
  • Шанс за Септември! След атака отляво топката се озова на пътя на Александров в наказателното поле, който стреля от чудесна позиция по тревата, но се получи рикошет в играч на „соколите“ и топката излезе в корнер.

82+2'
  • Първо официално предупреждение и за играч на гостите – той бе за Кристиян Пешов.

80'
  • Какъв шанс за Септември! Кабов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където около точката за дузпа Мартин Петков отклони топката с глава към задната греда, където тя стигна до Стефан Милич стреля от чудесна позиция на границата на малкия пеналт, но над напречната греда

73'
  • Първо официално предупреждение в мача – получи го Александър Белоусов.

71'
  • Жоао Марио пък замени Денис Баланюк в състава на „соколите“.

67'
  • Претенции за дузпа! Мартин Николов и Ивей Ромееш се сблъскаха след единоборство в наказателното поле отдясно, а крилото на Спартак падна. Реферът Георги Давидов беше близо до ситуацията, но не отсъди нарушение и не бе повикан от ВАР.

66'
  • Атанас Кабов пък замени Митко Митков.

65'
  • Първи промени и за Септември - Влатко Стояновски замени Александър Тородоров.

65'
  • Нова промяна за домакините – Виктор Митев е заменен от Александър Белоусов.

62'
  • Пропуск за Спартак! Микелс центрира от свободен удар в наказателното поле, където Евандро изпревари Арсов и засече с глава, но Шейтанов направи жизненоважно спасяване с крак.

58'
  • В началото на втората част доста неточни удари отправиха Рамадан и Александров за гостите.

52'
  • Начало на втората част!

46'
  • Смяна на почивката за Спартак – Даниел Начев смени Румен Руменов.

46'
  • Край на първото полувреме!

45+1'
  • Нов удар! Айкут Рамадан получи на левия фланг, влезе в наказателното поле, залъга Бен Карамоко и шутира в близкия ъгъл, но отново  португалският страж на „соколите“ се намеси и изби в ъглов удар.

40'
  • Шанс за Септември! Николов изпълни странично хвърляне отляво по атаката към Симеон Александров в наказателното поле, който овладя добре и след това предостави топката за Мартин Петков, който шутира силно в близкия ъгъл, но Фигейредо беше застанал добре и изби в корнер.

34'
  • Какъв шанс за Спартак! Топката беше центрирана от левия фланг в наказателното поле на Септември, където Милич увисна, а Баланюк с едно докосване изведе отляво във малкия пеналт Иван Йорданов, който копна топката над вратаря Димитър Шейтанов, но Мартин Николов успя да стигне и да изчисти с глава от самата голлиния, като предотврати сигурно попадение.

15'
  • Шанс за „соколите“! Денис Баланюк се освободи елегантно от Стефан Милич на десния фланг и с чудесно подаване намери на другия фланг Румен Руменов, който влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но над вратата.

13'
  • Нов изстрел! Капитанът на столичани – Красимир Станоев, шутира ниско от дистанция, но на безопасно разстояние от дясната греда на Фигейредо.

10'
  • Удар! Евандро се включи от втора позиция в наказателното поле и засече с глава центриране от левия фланг, но високо над вратата.

6'
  • Шанс за Септември! Топката беше изчистена след центриране отляво в наказателното поле на домакините, но Лерой Микелс не успя да организира атака и загуби кълбото от Митко Митков, който стреля силно и опасно пред дъгата, но вратарят Кристиано Фигейредо изби в корнер.