• 69’ Стефан Цонков
  • 90+6’ Красиан Колев
  • КРАЙ НА МАЧА! Победа за Ботев Враца над Хебър Пазарджик с 3:2!

90+7'
  • ГООООЛ ЗА ХЕБЪР! Красиан Колев с прекрасно изпълнение от пряко свободен удар! Той изпълни по чудесен начин статичното положение пред дъгата на наказателното поле, като стреля много силно и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Бариос за крайното 3:2.

90+6'
  • ГООООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Отново Браян Переа е точен от дузпа! Йоан Н’зи не успя да изчисти една топка с глава и тя попадна в краката на Даниел Генов, който бе наказателното поле на Хебър. Нападателят се вклини между Жоао Сеско и Мартин Михайлов, чукна си топката, след което падна в наказателното поле след съприкосновение с Михайлов, което беше достатъчно за Ел-Хатиб да отсъди нова дузпа за Ботев Враца. ВАР потвърди решението на главния рефер. Браян Переа изпълни по сходен начин и втората дузпа, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на гостите, а Дебърлиев отново не успя да хване ъгъла – 3:1.

90+3'
  • Пет минути добавено време на двубоя.

90+1'
  • Марио Киконда пък влезе на мястото на Диого Барбоса.

89'
  • Последни две смени и за Ботев Враца – Мартин Смоленски бе изваден за сметката на Стефан Велев.

89'
  • Последна промяна за Хебър – Красиан Колев се включи на мястото на Георги Вълчев.

85'
  • Жълтия цвят видя и Мартин Смоленски от домакините.

84'
  • Официално предупреждение и за Георги Вълчев от тима на Хебър.

83'
  • Жълт картон за Меси Биатумуоска от тима на Ботев Враца.

83'
  • Смяна в състава на Ботев Враца – Клери Сербер бе заменен от Бубакар Траоре.

81'
  • ГООООЛ ЗА ХЕБЪР! Стефан Цонков върна едно попадение! Олексий Збун центрира от ъглов удар на първа греда, където Цонков изпревари Меси Биатумусока и с мощен удар с глава не остави шансове на Бариос – 2:1.

69'
  • ИЗСТРЕЛ! Олексий Збун получи отляво в наказателното, задържа добре топката между трима играчи на Ботев, след което я върна за Йоан Н‘зи пред пеналтерията, който шутира силно с десния крак, но над вратата на Бариос.

68'
  • УДАР! Влезлият от пейката Шейх Диаманка получи добро извеждащо подаване, овладя хубаво топката и стреля отдясно в наказателното поле, но ударът му не се получи.

66'
  • Още една смяна за Хебър – Архан Исух отстъпи мястото си на Мартин Михайлов.

65'
  • Втора промяна пък бе извършена и в Ботев Враца, където Даниел Генов замени Ласана Н’Диайе, който в последните минути накуцваше.

61'
  • Третата смяна бе свързана с влизането на Марк-Емилио Папазов на мястото на Георги Каракашев.

60'
  • Олексий Збун пък влезе на мястото на Атанас Кабов.

60'
  • Тройна промяна за „гробарите“ – Шейх Диаманка замени Николас Пенев.

60'
  • ШАНС ЗА ХЕБЪР! Атанас Кабов получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Йоан Н’зи бе оставен непокрит на далечната греда, който овладя и стреля с десния крак по диагонала, но отново Бариос се намеси и изби.

57'
  • Жълт картон получи Стефан Цонков за нарушението при дузпата.

52'
  • ГОООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Браян Переа се разписа от дузпа и удвои преднината на своя тим! В 50-ата минута вратарят Бариос изрита топката в половината на Хебър, където Переа я отигра леко и по този начин я продължи за Ласана Н’Диайе, който я пое добре с глава и влезе в наказателното поле между Стефан Цонков и Жоао Сеско. След това той бе съборен от Стефан Цонков, а главният съдия Васимир Ел-Хатиб не се поколеба и посочи бялата точка. Решението беше потвърдено и от системата ВАР. С изпълнението се зае капитанът Переа, който прати Дебърлиев в обратния ъгъл – 2:0 в 52-ата минута.

52'
  • ШАНС ЗА ХЕБЪР! Защитата на Ботев Враца не успя да се справи с едно наглед лесно центриране отдясно, като топката бе изчистена само до границата на наказателното поле, където Георги Каракашев шутира мощно от въздуха с десния крак, но Бариос показа страхотен рефлекс и изби над вратата в корнер. Това бе и първи точен удар за гостите в мача.

49'
  • На почивката Христо Янев извърши промяна в своя състав и пусна в игра Марко Мажуга на мястото на Илкер Будинов, който в края на първата част получи контузия.

46'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Първи жълт картон и за играч на домакините. Получи го голмайсторът Клери Сербер за разкарване на топката.

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45+1'
  • ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ! Лазар Марин изведе добре Ангел Бастунов на скорост по левия фланг, след което влезе в наказателното поле и стреля силно с десния крак в близкия ъгъл, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на Бариос.

43'
  • ШАНС ЗА БОТЕВ! Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, като голмайсторът Сербер открадна топката пред наказателното поле и направи отлично двойно подаване с капитана Браян Переа, който му я върна с пета. Впоследствие обаче ударът на Сербер с левия крак бе твърде слаб и право във вратаря Дебърлиев.

41'
  • УДАР! Атанас Кабов пое добре кълбото отляво, освободи се от Спас Георгиев, влезе навътре и реши да стреля от дистанция към далечния ъгъл, но над вратата.

39'
  • НЕТОЧНОСТ! Спас Георгиев бе притиснат от Николас Пенев и върна на своя вратар Федерико Бариос, който обаче не прецени добре овладяването си, а и теренът накара топката да отскочи. Стигна се до опасност, но колумбийският страж все пак успя да изчисти пред наказателното си поле пред погледа на връхлитащия Ангел Бастунов.

25'
  • ШАНС! Илкер Будинов изведе отлично Ласана Н’Диайе на скорост в половината на „гробарите“, след което реши да стреля ниско от сериозна дистанция, но прекалено слабо и неточно, като топката премина на безопасно разстояние покрай лявата греда на Дебърлиев в аут.

19'
  • ГООООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Клери Сербер откри резултата! Диого Барбоса отне топката в половината на гостите и намери Мартин Смоленски на десния фланг, който центрира в наказателното поле. Получи се рикошет в играч на Хебър, който промени траекторията на кълбото. Това хвана в крачка Архан Исуф, а от това се възползва Сербер, който бе на точното място и с плонж с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Петър Дебърлиев.

16'
  • Първо официално предупреждение в двубоя. То бе за Лазар Марин от тима на гостите заради закъсняло влизане в краката на Илкер Будинов.

14'
  • УДАР! Мартин Смоленски овладя топката в половината на гостите, влезе навътре и шутира от дистанция, но много разочароващо и неточно.

7'
  • В първите шест минути от сблъсъка домакините осъществиха натиск и стигнаха до цели четири ъглови удара, от които обаче не произлезе нищо интересно, като защитата на Хебър се справи с потенциалните опасности.