• Четири минути добавено време на срещата!

• Ивайло Чочев се появи в игра за първи път от година и половина. Той смени Даниел Младенов в тима на „червените“.

• Юлиан Ненов смени Петър Атанасов в тима на домакините.

• Жълт картон за Сашо Александров от тима на ЦСКА 1948.

81'
  • Първа промяна за домакините. Чавдар Ивайлов влезе на мястото на Педро Лагоа.

72'
  • Доста спорна ситуация! Двадесет минути преди края на срещата Лазар Марин се пребори с Атанас Зехиров и щеше да се откъсне сам срещу вратаря, но защитникът на Ботев задържа с ръце своя опонент. Реферът Железов обаче не видя ситуацията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле, за което Зехиров можеше да получи и директен червен картон.

70'
  • Първи жълт картон и за играч на Ботев. Получи го Илия Миланов за нарушение срещу Марио Топузов.

69'
  • Още една смяна за гостите. Марио Топузов смени Денислав Александров.

64'
  • Първа смяна в мача. Ангел Бастунов замени Васил Шопов в тима на ЦСКА 1948.

64'
  • Страхотен шанс за гостите! Андон Гущеров получи извеждащо подаване на границата на наказателното поле и излезе сам срещу Костов, след което стреля от около 15-ина метра, но покрай дясната греда в аут.

63'
  • Трети жълт картон за гостите. Получи го Симеон Петров.

59'
  • Претенции за дузпа от страна на домакините! Футболисти на Ботев наобиколиха главния съдия Железов, но той дава знак играта да продължи. В ситуацията Симеон Петров закачи в краката Даниел Генов и нападателят падна в наказателното поле. Имаше въпросителни и дали евентуалното нарушение не започва извън наказателното поле.

52'
  • Шут на Христо Златински от далечна дистанция, но в аут.

50'
  • Удар на Серкан Юсеин от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

47'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме – без попадения!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част!

45+1'
  • Изстрел на Лазар Марин, който бе уловен от Красимир Костов, макар стражът на Ботев първоначално да изпусна топката.

35'
  • Хубава акция на домакините завърши с фронтален удар на Том, който обаче беше уловен от Наумов.

32'
  • Втори жълт картон за гостите. Получи го Денислав Александров за задържане на противников играч.

26'
  • Най-чистата ситуация до момента бе за домакините! Вратарят на гостите Даниел Наумов трябваше да излезе извън наказателното си поле, за да изчисти дълъг пас и игра с глава. Топката обаче стигна до Том, който опита майсторски прехвърлящ удар. Кълбото обаче тупна пред голлинията и облиза напречната греда, излизайки в аут.

25'
  • Хубав пробив направи Лазар Марин отляво в наказателното поле до аутлинията и върна по земя към непокрития в наказателното поле Сашо Александров, който опита изстрел от около 15-ина метра, но доста неточно.

23'
  • След последвалото центриране от прекия свободен удар не се случи нищо интересно.

22'
  • Първи жълт картон в срещата. Получи го Венцислав Василев от тима на гостите за нарушение срещу Даниел Генов.

21'
  • Проблеми за Серкан Юсени в центъра на терена след единоборство с Педро Лагоа. Наложи се да му се окаже медицинска, но футболистът на „червените“ ще продължи срещата.

19'
  • Даниел Генов изпитваше болка в десния глезен и легна на терена, но изглежда не е сериозно и дори не се наложи да му се окаже медицинска помощ.

14'
  • След бурните първи минути на двубоя нещата на терена се успокоиха и събитията се пренесоха в центъра на терена. И двата тима опитаха по една, две атаки, които обаче завършиха с доста неточни центрирания в двете наказателни полетата.

• В ответната атака играчите на домакините също стигнаха до наказателното поле на своя съперник, но удар с глава Том, след центриране отляво, попадна в ръцете на Даниел Наумов.

2'
  • Още в първите секунди гостите опитаха да застрашат вратата на Красимир Костов, като Лазар Марин Марин получи извеждащ пас отляв и опита удар, но над вратата.