• Три добавени минути.

90+2'
  • Смяна при гостите - влиза Бисер Бонев, излиза Шоколаров.

90+1'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА, но е отменен! Самир Аясс реализира втори гол за Ботев Враца, но страничният съдия вдигна флага си за засада. На повторенията ясно се видя, че такава няма, след като Ндиайе се пребори във въздуха и свали топката за Аясс, но попадението му бе грешно отменено.

90+1'
  • Жълт картон за Илия Миланов.

88'
  • Жълт картон за Даниел Гаджев.

86'
  • Жълт картон за Маркиньос.

85'
  • Смяна в Ботев Пд - влиза Кристиан Добрев, излиза Цикарски.

84'
  • Смяна в Ботев Враца - влиза Том, излиза Атанасов.

83'
  • Смяна в Ботев Враца - влиза Даниел Гаджев, излиза Златински.

83'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Гостите направиха пълен обрат в срещата. Топката бе центрирана от ъглов удар в полето на врачани, а бранителят Мите Цикарски бе оставен непокрит и отблизо с глава насочи много добре топката към вратата и Костов този път нямаше шанс да се намеси - 1:2.

78'
  • Шанс! Маркиньос от Ботев Пловдив получи топката вдясно и финтира в наказателното поле Керчев, след което отправи удар, но Краси Костов с една ръка отрази удара в корнер.

77'

77'
  • Спасяване! Петър Атанасов взе топката да изпълни наказателния удар и стреля в десния ъгъл на Аргилашки, но той направи прекрасно спасяване и запази равенството в срещата.

73'
  • Жълт картон за Кевин Янсон.

72'
  • ДУЗПА ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Кевин Янсон с тяло побутна току що влезлия в игра Самир Аяс и реферът Андреев посочи бялата точка за домакините.

72'
  • Смяна при домакините - влиза Самир Аяс, излиза Домовчийски.

70'
  • Смяна в Ботев Пд - влиза Реда Рабей, излиза Джонатан.

65'
  • Жълт картон за Венцислав Керчев от Ботев Враца.

63'
  • Смяна в Ботев Враца - влиза Дориан Бабунски, излиза Ненов.

60'
  • Удар! Емануел Току получи топката на дъгата на наказателното поле и шутира, но Венцислав Керчев с тялото си блокира топката.

58'
  • Шанс! Петър Атанасов центрира топката от фаул към далечната греда на Аргилашки. Стражът на Ботев Пловдив излезе да среща топката, но увисна, а Аласан Ндиайе се извиси и игра с глава, но не намери опразнената врата на пловдивчани. Бранителят на "канарчетата" Филип Филипов също не съумя да противодейства добре на снажния халф на домакините.

52'
  • Начало на второто полувреме!

• Край на първата част!

45+1'
  • Една минута добавено време.

• Удар! Домакините направиха бързо нападение, а Н'Диайе видя вляво Петър Атанасов. Той шутира силно с десния крак, но не намери очертанията на вратата, пазена от Аргилашки.

43'
  • Жълт картон за Атанас Зехиров.

39'
  • Даниел Генов и Домовчийски бързо пратиха кълбото до Юлиян Ненов. Крилото реши да заложи на изненадата и шутира в близкия ъгъл. Топката обаче намери външната част на мрежата на "канарчетата".

34'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Гостите изравниха резултата в Северозапада по-малко от 90 секунди след допуснатия гол от врачани. Топката бе центрирана от свободен удар, а Мите Цикарски се пребори с глава за спорна топка и я прати на пътя на Джонатан. Той шутира и се реабилитира за грешката си, която допусна при попадението на домакините.

25'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Гостите от Пловдив загубиха топката при изнасянето ѝ, а Петър Атанасов нахлу вляво и комбинира с Даниел Генов. Нападателят на врачани стреля, а Аргилашки отрази удара му, но при добавката Домовчийски не сбърка и поведе "зелените" напред.

23'
  • Юлиян Ненов опита удар от дистанция с левия крак, ала изключително неточен.

17'
  • Атанас Зехиров проби отдясно и центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив към Валери Домовчийски, но Станислав Работов с глава продължи топката към тази на Домовчийски и след двоен рикошет излезе аут.

13'
  • Постепенно врачани се пригодиха към темпото на игра и изравниха силите на терена в северозападна България.

8'
  • Двата отбора започнаха предпазливо срещата, но гостите от Пловдив все пак опитаха да приложат натиск спрямо състава на Весели Великов. Все пак в първите няколко минути положения нямаше.