• Край на мача! Победа за Пирин с 3:1!

90+4'
  • Три минути добавено време на двубоя!

90+1'
  • Опасен изстрел! Стилиян Николов стреля коварно от дистанция, като топката тупна пред Коствов, който обаче успя да избие в корнер.

89'
  • Удар! Резервата Антон Карачанаков получи отляво в половината на Ботев, напредна към наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но топката профуча покрай лявата греда на Костов.

87'
  • Жълт картон за Венцислав Бенгюзов от Пирин.

85'
  • Смяна за домакините. Юлиян Попев смени Христофор Хубчев.

74'
  • Официално предупреждение за Чавдар Ивайлов от тима на Ботев.

73'
  • НОВ ГОООЛ ЗА ПИРИН! Станислав Костов увеличи аванса на „орлетата“. Голът даде импулс на благоевградчани и само две минути след това те отбелязаха трето попадение. Сериозна грешка допусна отново Илия Миланов, който бе клекнал и си връзваше обувката в най-неподходящото време до тъчлинията, тъй като Преслав Йорданов отне топката и заради това си действие защитникът не можа да му се противопостави. Така бившият нападател на Локо София намери Станислав Костов в наказателното поле, а той навлезе, успя да си освободи пространство за стрелба и с хубав удар по земя вкара за 3:1.

72'
  • ГОООЛ ЗА ПИРИН! Преслав Йорданов отново даде аванс на домакините. Петър Занев проби отлично отляво и центрира в наказателното поле, където Илия Миланов усп да играе с топката, но я предостави на Преслав Йорданов, който отблизо не остави шансове на Костов. Голът бе разгледан и със системата ВАР за евентуална засада на Йорданов, който бе зад последния играч на Ботев, но заради докосването на Миланов, нападателят се оказа в редовна позиция и попадението бе зачетено.

70'
  • Удар! Светослав Дяков шутира от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда на гостите.

63'
  • Първа смяна за домакините. Преслав Йорданов замени Спас Георгиев.

61'
  • Красимир Станоев центрира от корнер към близката греда, където Занев успя да засече с глава топката, но в аут. Там останаха съмнения, че кълбото се е отклонило в ръката на защитник на врачани, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, дузпа на бе отсъдена.

57'
  • Удар! Христофор Хубчев проби добре отляво и комбинира с Брахими в наказателното поле, който шутира от малък ъгъл, но Костов изби в корнер.

49'
  • Христофор Хубчев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката премина на напречната греда на краси Костов.

47'
  • Начало на вторите 45 минути!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+7'
  • ГООООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Антонио Георгиев изравни резултата! В шестата минута от добавеното време топката бе хвърлена силно в наказателното поле след тъч, което доведе до неразбирателство в отбраната на Пирин. Най-съобразителен от всички се оказа Антонио Георгиев, който от границата на вратарското поле шутира силно и неспасяемо за 1:1.

45+6'
  • Жълт картон за капитанът на Пирин Станислав Манолев.

45+4'
  • Четири минути добавено време на първата част!

45+1'
  • Втори жълт и съответно червен картон за Гонсало Виейра! По този начин той остави Ботев Враца с 10 души! 120 секунди след попадението, при което нарушението извърши Виейра, защитникът отново се прояви в негативен план за своя отбор, след като бе изгонен. След грубо влизане в краката на Спас Георгиев, на португалеца му бе показан втори жълт картон, съответно червен.

39'
  • Жълт картон за Гонсало Виейра от тима на гостите за нарушението при дузпата.

37'
  • ГООООЛ ЗА ПИРИН! Красимир Станоев даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа. След центрирана към точката за изпълнение на дузпа, топката бе отклонена към откъсващия се зад защитата на гостите Петър Занев. Гонсало Виейра обаче задържа защитника, а ситуацията беше разгледана системата ВАР. Главният рефер Георги Вълков лично видя ситуацията и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Красимир Станоев, който реализира – 1:0.

37'
  • Опасен удар! Стилиян Николов шутира от границата на наказателното поле, но се получи рикошет и топката премина на сантиметри от лявата греда на „замръзналия“ на място Костов.

32'
  • Първата смяна е факт и тя е принудителна. Матуес Касини замени контузилия се Юлиан Ненов.

31'
  • Домакините поискаха дузпа, след като Брахими падна в наказателното поле на Ботев след единоборство с Валери Христов, но играчът на Пирин падна прекалено леко и съдията подмина ситуацията.

30'
  • Проблеми за Юлиан Ненов, който се сблъска с Христофор Хубчев в наказателното поле в борба за една топка и футболистът на гостите падна на тревата от болка. Почти сигурно той ще бъде заменен след няколко минути.

28'
  • Първи жълт картон и за играч на домакините. Красимир Станоев е потърпевшият.

18'
  • Нов удар! Този път Мохамед Брахими опита късмета си от дистанция, но отново неточно над вратата.

16'
  • ​В началните минути домакините опитаха да пресират своите гости, но защитата на врачани нямаше проблем. Ситуации пред двете врати също липсваха.

• Първи удар в мача! Отправи го Красимир Станоев пред дъгата на наказателното поле, но високо над вратата на Красимир Костов.

13'
  • Първи жълт картон в двубоя. Получи го Виктор Василев от гостите за нарушение срещу Спас Георгиев.