• Край на срещата! Лудогорец постигна успех с 2:1.

• Бърнард Текпетей опита удар от над 30 метра, но не беше изобщо близо до вратата на Костов.

86'
  • Принудителна смяна за Ботев Враца - Ивайло Михайлов заменя Димитър Буров.

82'
  • Нов голям пропуск за Лудогорец! След загубена топка при изнасяне на топката Бърнард Текпетей намери Каули Оливейра в наказателното поле, но ударът на бразилеца отново не намери целта.

77'
  • Нова смяна и за Ботев Враца - Том заменя Христо Златински.

75'
  • Нова смяна за домакините - Бърнард Текпетей заменя Мавис Чибота.

70'
  • Шанс за Лудогорец! След нова добра двойна комбинация Каули Оливейра излезе на чиста позиция, но не уцели вратата на Красимир Костов.

68'
  • Голям шанс за Лудогорец за трети гол! След добра работа на Жордан Икоко и Кирил Десподов по левия фланг, топката стигна до Каули Оливейра, който от няколко метра беше развенчан от прекрасната изява на Красимир Костов.

61'
  • Втора смяна - Световслав Дяков заменя Доминик Янков.

59'
  • Смяна за Лудогорец - Кирил Десподов заменя Елвис Ману.

58'
  • Греда за гостите! Юлиан Ненов отново излезе на стрелкова позиция, но този път шутът му срещна страничната греда.

55'
  • Шанс за изравнителен гол за Ботев Враца! След груба грешка на Георги Терзиев, Юлиан Ненов беше изведен на точката на дузпата, но ударът му беще избит в ъглов удар.

54'
  • Каули Оливейра отбеляза попадение, но се оказа, че е в засада.

49'
  • Смяна в състава на гостите - Юлиан Ненов заменя Далие Генов.

46'
  • Начало на второто полувреме!

45+2'
  • Край на първата част! Аванс от 2:1 за Лудогорец срещу Ботев Враца!

45+2'
  • Нов страхотен шанс за "орлите"! След продължителна атака Клаудиу Кешеру успя да изведе с елегантен пас Елвис Ману на стрелкова позиция. Крилото преодоля Мартин Костадинов, но ударът му премина в страни от вратата на Красимир Костов.

45'
  • Клаудиу Кешеру беше изведен на стрелкова позиция, но беше в положение на засада.

43'
  • Греда за домакините! След страхотно центриране от десния фланг Елвис Ману беше оставен съвсем сам в наказателното поле, а ударът му с глава разтресе горната греда на вратата на Красимир Костов.

35'
  • Лудогорец отново поведе! След центриране от свободен удар на Каули Оливейра, Жосуе Са се извиси над всички и заби топката покрай Красимир Костов за 2:1.

31'
  • Светкавичен отговор на врачани! След продължителна атака топката попадна в краката на Петър Атанасов, който я извади на границата на наказателното поле към Педро Лагоа, чийто удар порази вратата на Стоянов за 1:1.

20'
  • Аванс за домакините! След пробив по крилото на Жордан Икоко, неговото центриране беше отклонено от Венцислав Керчев и топката влетя във вратата на Костов за 1:0.

16'
  • Нов шанс за Лудогорец! След центриране на Мавис Чибота, Кешеру овладя добре в наказателното поле, но от трудна позиция не намери рамките на вратата на Костов.

15'
  • Възпитаниците на Станислав Генчев продължават да са по-активни, но врачани се защитават умело.

14'
  • Нов шанс за домакините! След двойна комбинация между Мавис Чибота и Клаудиу Кешеру, румънецът получи топката на удобна позиция, но изстрелът му беше блокиран.