• 89’ Клод Гонсалвеш
  • 81’ (д) Чавдар Ивайлов
  • Край на мача!

90+7'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Минута преди края пък Десподов оформи хеттрика си от асистенции, след като подаде към резервата Клод Гонславеш, който отблизо реализира седми гол за Лудогорец в срещата.

89'
  • Опит за гол на Кайо Видал беше изчистен от голлинията на врачани от бранител на гостите.

86'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Зад топката застана Чавдар Ивайлов, който с левия крак прати топката във вратата на Серджио Падт.

81'
  • ДУЗПА ЗА БОТЕВ! Десет преди края Франко Русо спря много колебливо топката в наказателното поле, а Марко Мажуга я взе, след което испанецът препъна футболиста на Враца и го препъна. Това даде повод на Никола Попов да посочи бялата точка за гостите.

80'
  • Жълт картон за Нонато.

77'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Клод Гонсалвеш, излиза Пьотровски.

73'
  • ГРЕДА! Десподов проби мощно отдясно и пусна успореден пас към Кайо Видал. Той стреля, а пред него на шпагат се хвърли Мартин Кавдански. След удара Видал имаше сериозни претенции за протегната ръка на Кавдански, а ситуацията беше гледана на ВАР. Играта беше оставена да продължи от корнер, а Пьотровски игра с глава и нацели гредата на врачани.

65'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Тисера, излиза Тиаго.

61'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Кафумана Мануел Шоу, излиза Делев.

61'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Нонато, излиза Нареси.

61'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" далеч не спряха до петия гол и вкараха шести. Аслак Фон Витри даде скоростен пас към Якуб Пьотровски, който елегантно продължи в наказателното поле за Кайо Видал. Той овладя на гърди и пусна диагонално край плонжа на Костов - 6:0.

60'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Капитанът на Лудогорец се завърна след травма по отличен начин и реализира втори гол. Тиаго видя вляво Десподов, който се надигра един на един с Чавдар Ивайлов и постави топката на десния си крак, след което последва остър удар към вратата на Костов и тя влетя след съдействието на левия страничен стълб - 5:0 за "орлите".

57'
  • Слаб удар на Десподов по земя беше спасен от Костов.

51'
  • Смяна при Ботев - влиза Мирослав Маринов, излиза Том.

• Смяна при Лудогорец - влиза Кайо Видал, излиза Текпетей.

• Смяна при врачани - влиза Антонио Георгиев, излиза Генов.

• ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Втората част започна както първата за домакина. Десподов центрира на далечната греда към резервата Кайо Видал. Той отигра с глава, а Краси Костов с гърди отрази, но прати топката право на пътя на Игор Тиаго, който отблизо оформи своя хеттрик.

46'
  • Старт на второто полувреме!

• Край на първата част!

45+3'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново Кирил Десподов комбинира с Тиаго и пак гол за Лудогорец. Десподов достави от корнер след пропуска на Пьотровски, а Тиаго с глава за втори път в мача се извиси и се разписа - 3:0.

45'
  • Шанс! Игор Тиаго се пребори за топката в наказателното поле на врачани, след което даде към Якуб Пьотровски. Полякът стреля от малък ъгъл, топката рикошира в бранител на Ботев, но Краси Костов за пореден път показа великолепен рефлекс.

43'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов центрира от ъглов удар при купа от играчи на двата отбора, а Игор Тиаго се придвижи много добре назад, освобождавайки си място и с глава от няколко метра порази за втори път вратата на врачани за 2:0.

35'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Зад топката застана Десподов, който със силен удар откри резултата за домакина - 1:0.

29'
  • Жълт картон за Том Рапнуи.

28'
  • Дузпа за Лудогорец! При отбиването на топката Георги Кабаков и Мартин Маргаритов повикаха Никола Попов да преразгледа ситуацията за евентуална ръка при отскока на Том, след което беше показана бялата точка в полза на разградчани.

27'
  • Удар! Опит на Десподов от фал, но право в стената на съперника на Лудогорец.

26'
  • Владеене на топката: Лудогорец Разград: 60%, Ботев Враца: 40%.

20'
  • Опит на Клери Сербер отдясно за центриране пред Падт беше блокиран от Русо.

15'

10'
  • Отменен гол! Спас Делев центрира топката след свободен удар в наказателното поле на Ботев Враца към Франко Русо, който засече във вратата на Падт, но испанецът беше в засада и попадението беше отменено.

9'
  • Шанс! При последвалото нападение отново Групер комбинира с Тиаго, но този път отбраната на врачани успя да парира опитите на нападателя на шампиона.