• Последна промяна за домакините. Джоната Машадо замени Александър Александров.

• Официално предупреждение за Милош Петрович от Локо Пд.

86'
  • Последна промяна за „смърфовете“. Айвън Ангелов смени Парвиз Умарбаев.

81'
  • Шанс за Локо Пд! Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на домакините, а Любенов боксира неубедително. Топката стигна до Димитър Илиев, който опита много атрактивно изпълнение със задна ножица, но Красимир Милошев беше на точното място и изчисти пред голлинията.

80'
  • Жълт картон за Мики Орачев от тима на домакините.

79'
  • Нова промяна за столичани. Голмайсторът Раел Лолала е заменен от Християн Чипев.

76'
  • Жълт картон получи треньорът на вратарите на Локо Сф Йордан Господинов заради претенции към съдията.

65'
  • В първите двадесет минути на втората част гостите от Пловдив владееха по-често топката и бяха по-активни, но така и не успяваха да застрашат вратата на Любенов, с изключение на удара на Руан в началото на полувремето.

• Втората смяна – Валентин Николов замени Карим Бухмиди.

61'
  • Двойна смяна за Локомотив Сф. Марио Петков замени Селсо Рапосо.

61'
  • Жълт картон за Карим Бухмиди от тима на столичани.

54'
  • Удар! Конър Руан стреля от воле извън наказателното поле, но Александър Любенов се отчете с отлична намеса.

48'
  • Четвъртата промяна – Петър Витанов замени Мартин Паскалев.

46'
  • Лукас Салинас замени Емил Янчев.

46'
  • Кристиан Гомис смени Олексий Биков.

46'
  • Треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев направи четворна промяна на почивката. Димитър Илиев влезе на мястото на Венсан Марсел.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+3'
  • Две минути добавено време на първата част!

45+1'
  • В минутите до края на първата част столичани продължиха да имат превес във владението на топката, но голови положения липсваха и пред двете врати.

• Бирсент Карагарен падна в наказателното поле в опит да спечели дузпа. Шпагатът на Пламен Крачунов обаче беше чист и играта продължи.

40'
  • Жълт картон и за Селсо Рапосо от Локомотив Сф.

37'
  • Официално предупреждение за дебютанта в тима на "смърфовете" Венсан Марсел.

33'
  • Кратка почивка за вода, за да може и двата отбора да отдъхнат заради голямата жега в столицата.

25'
  • Удар! Александър Александров получи отдясно и навлезе към наказателното поле, след което шутира точно, но право в ръцете на вратаря на Локо Пд.

24'
  • Първи жълт картон и за домакините. Той е за Божидар Кацаров за ситуацията с Биков.

20'
  • Първо официално предупреждение в двубоя. Получи го Олексий Биков от Локомотив Пд за спречкване.

20'
  • Вратарят на Локо Сф Александър Любенов изпусна топката след едно центриране отдясно, но бързо поправи грешката пред погледа на Георги Минчев.

19'
  • В следващите минути столичани продължиха да атакуват, окрилени от ранното попадение, но до нови опасности пред дебютанта на вратата за пловдивчани Лукас Рейдър, не се стигаше.

• ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! Реал Лолала даде аванс на столичани! Пламен Крачунов даде прекрасно дълго извеждащо подаване за Карим Бухмади отдясно в наказателното поле, а алжирецът центрира към далечната греда, където Реал Лолала беше оставен съвсем сам и с чудесен удар от въздуха разпечата вратата на „смърфовете“.