• 71’ Кристиан Илич
  • 79’ Николай Николаев
  • Край на мача!

90+2'
  • Пропуск на Карагарен! Деветката на Локомотив получи брилянтен пас зад защитата от Митко Илиев. Георгиев обаче излезе предвидливо и успя да спаси удара на играча на домакините.

90+1'
  • Две добавени минути на мача.

• Смяна в Локомотив - влиза Валентино Пулиезе, излиза Минчев.

89'
  • Мартин Луков изби в корнер коварен удар на Тонев от около 20 метра.

80'
  • ШЕСТИ ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Домакините нямат намерение да спират, след като Георги Минчев асистира чудесно за Николай Николаев в наказателното поле на Ботев и той реализира първия гол в своята професионална кариера.

79'
  • Смяна в Локомотив - влиза Кенан Муслимович, излиза Умарбаев.

74'
  • Смяна в Локомотив - влиза Николай Николаев излиза Цветанов.

73'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Домакините вкараха пети гол във вратата на Янко Георгиев. Точен бе Кристиан Илич, който реализира фамозен гол след удар с левия крак.

71'
  • Жълт картон за Парвизджон Умарбаев за фаул срещу Димитър Тонев.

64'
  • Удар на Петър Витанов с левия крак от средна дистанция - аут.

63'
  • Смяна в Локомотив - влиза Кристиан Илич, излиза Салинас.

56'
  • Смяна в Локомотив Пловдив - влиза Кристиан Гомис, излиза Петрович.

56'
  • Удар на Карагарен от фаул - аут.

55'
  • Жълт картон за Станислав Работов, който цинично спъна Минчев.

55'
  • Жълт картон за Мите Цикарски.

54'
  • Удар на Лукас Салинас от границата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Луков.

53'
  • Смяна в Ботев - влиза Кристиан Добрев, излиза Тодор Неделев, който преди минути получи болки в коляното си.

52'
  • Позитивът за Ботев свърши. Започна второто полувреме на дербито с Локомотив.

• Нещо позитивно за Ботев Пловдив - свърши първото полувреме.

45+2'
  • Шанс! Топката стигна до Карагарен след рикошет при фаула. Той стреля отдясно, но Маркиньос блокира опита на офанзивния играч на Локомотив.

45+1'
  • Две добавени минути.

• Втори жълт картон за ​Джонатан, който е изгонен! Бранителят на Ботев фаулира грубо Парвиз Умарбаев и логично потегли към душовете.

45'
  • Шанс! Димитър Илиев бе изведен страхотно вдясно зад защитата на Ботев и реши да комбинира с Цветанов, вместо да стреля, за да може Джонатан да се намеси и да изчисти в корнер.

40'
  • Шанс за Ботев! Гостите имаха добър шанс да намалят пасива си. Тодор Неделев стреля от малък ъгъл отдясно, а Луков изби топката. Тя отиде към Атанас Илиев, който стреля с глава, но вместо да намери празнотата във вратата на Луков той прати кълбото право в стража на "смърфовете".

39'
  • Жълт картон за Джонатан.

30'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Адът за Ботев е пълен, след като Георги Минчев вкара четвърти гол след особено красиво изпълнение. Той се завъртя покрай Работов и с плътен изстрел с десния крак покачи още резултата на "Лаута".

28'
  • Жълт картон за Лукас Салинас.

26'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Димитър Илиев бе точен от точката и покачи още резултата.

25'
  • Жълт картон за Филип Филипов.

23'
  • Дузпа за Локомотив Пловдив! Филип Филипов фаулира в наказателното поле Георги Минчев и реферът Кабаков посочи бялата точка.

23'
  • Жълт картон за Димитър Илиев.

20'
  • Ботев Пловдив организира добра атака. Илиев намери Маркиньос, който стреля, но - аут.

15'
  • Жълт картон за Мишел Еспиноса.

12'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ!  Футболният терор от "смърфовете" срещу големия му враг продължи и след девет минути игра Локо вече водеше с два гола. Тогава Парвиз Умарбаев центрира феноменално от пряк свободен удар, а Динис Алмейда стреля с глава и ударът бе неспасяем за стража на Ботев - 2:0.

9'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Срещата стартира кошмарно за гостите от Ботев, които направиха сериозна грешка при изнасянето на топката. Бирсент Карагарен открадна вдясно и пусна центриране по земя. Димитър Илиев пропусна за Момчил Цветанов, който облизо матира Янко Георгиев за 1:0.