• Отново Хосе Кордоба е на стрелкова позиция - силният му шут от движение обаче профуча покрай вратата на Слуга.

• Отново Сотириу нахлува отдясно и с фин пас намира Десподов в наказателното поле. Капитанът на "орлите" първо се подхлъзна, но бързо се изправи и нанесе удар, който обаче беше блокиран от Сонко Сундберг.

71'
  • Първа промяна в състава на "сините" - излиза Михайлович, влиза Галчев

70'
  • Първи ъглов удар за Лудогорец! Той дойде след самостоятелен пробив на Рик Джонатан отляво, който нахлу в наказателното поле и отправи шут, който беше блокиран от Ван дер Каап.

67'
  • Ново единоборство между Рик Джонатан и Драган Михайлович нажежава страстите на терена. В крайна сметка играчите си успокояват без да се налага реферът отново да показва картони.

62'
  • Мощна тупалка на включилия се в атака защитник на Левски Хосе Кордоба рикошира в бранител на гостите

59'
  • Още един жълт картон за реакция срещу съдийско решение - този път е за Пиерос Сотириу

58'
  • Жълт картон за Драган Михайлович, който си изпусна нервите, след като реферът отсъди негово нарушение срещу Рик Джонатан

56'
  • Отлична намеса на Сонко Сундберг предотврати проблеми за вратаря на Левски - защитникът елегантно изби центриране на Сотириу в наказателното поле към Десподов

53'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първаат част

45+2'
  • Жълт картон за халфа на Левски Андриан Краев

41'
  • Илиян Стефанов си освободи място за стрелба и отправи хубав шут по диагонала, но вратарят на Лудогорец Слуга показа класа и изби в ъглов удар

34'
  • Гоооол! Лудогорец поведе с гол на Сисиньо! Кирил Десподов центрира от фаул към Пиерос Сотириу, който скочи най-високо и отправи мощен удар с глава. Ван дер Каап блокира изстрела, но топката отиде при Сисиньо, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

28'
  • Първи жълт картон в мача - получава го Оливие Вердон за бурна реакция срещу съдийско решение

11'
  • Десподов подхваща контраатака отляво и пуска хубав пас към Сотириу, който опитва нещо средно удар и прострелно подаване къв своя капитан. Защитникът на Левски Ван дер Каап стига първи до топката, но за малко да си отбележи автогол - все пак вратарят Андреев успява да я улови с голяма доза късмет.

7'
  • Центриране на Филип Кръстев от корнер е свалено от Марин Петков за Хосе Кордоба, който стреля с глава, но Игор Пластун е позициониран добре и също с глава избива топката

6'
  • Капитанът на Лудогорец Кирил Десподов препъва Филип Кръстев на педя встрани от наказателното поле. Изпълнението обаче не носи проблеми за вратаря на гостите Слуга.