FT

0 : 1

• 46’ Каули Оливейра
  • Край на мача! Лудогорец спечели дербито на 25-ия кръг в efbet Лига, побеждавайки Левски с 1:0 като гост.

90+4'
  • Жълт картон за Джордан Икоко, който разкара топката и реферът го наказа.

90'
  • Смяна за Лудогорец - влиза Джордан Икоко, излиза Каули Оливейра.

89'
  • Жълт картон за Якуб Швиерчок, който фаулира Нашименто.

82'
  • Смяна в Левски - влиза Станислав Костов, излиза Робърта.

82'
  • Удар на Ейолфсон с глава след центриране на Найденов, но исландецът намери топката прекалено криво с главата си и тя излезе аут.

81'
  • Смяна в Левски - влиза Мартин Петков, излиза Станислав Иванов.

80'
  • Жълт картон за Вандерсон.

78'
  • Стайн Спиерингс мощно протестира за дузпа, тъй като според нидерландецът Георги Терзиев е играл с ръка в наказателното поле на разградчани. Спиерингс центрира отдясно, но кълбото се отби в корема на Терзиев, след което се плъзна по дясната му ръка - реферът остави играта да продължи, което е нормално в следствие на нововъеденията в правилата за "игра с ръка" в наказателното поле.

78'
  • Удар! Найджъл Робърта получи пас от Паулиньо и стреля този път опасно към вратата на Владислав Стоянов, но в крайна сметка топката премина встрани от вратата на Лудогорец.

73'
  • Смяна за Левски - влиза Филипе Нашименто, излиза Славчев.

72'
  • Удар! Много солиден самостоятелен рейд на Мавис Чибота, а след него последва мощен удар от средна дистанция, но Миятович боксира в корнер.

71'
  • Жълт картон за Владислав Стоянов заради словесна реакция срещу главния съдия на мача Николай Йорданов.

70'
  • Опит за удар с глава на Найджъл Робърта след корнер, но прекалено неточно.

69'
  • Анемичен удар по диагонала от Найджъл Робърта дори не притесни вратаря на гостите - аут за Лудогорец.

65'
  • Жълт картон за Паулиньо, който направи груб фаул малко пред границата на своето наказателно поле, фаулирайки Сисиньо.

Това е петият жълт картон през сезона за бразилеца, което означава, че Петър Хубчев няма да може да го използва в първия полуфинал за Купата на България срещу Локомотив Пловдив.

59'
  • Голът на бразилеца Каули Оливейра откровено "уби" всичко креативно в играта на "сините", което виждахме през първото полувреме.

• Жълт картон за Симеон Славчев, който влезе грубо в краката на Чибота.

53'
  • Смяна за Лудогорец - излиза Клаудиу Кешеру, влиза Якуб Швиерчок.

46'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Каули Оливейра реализира бомбаситен гол за гостите. Вандерсон проби отляво на скорост и върна топката за Каули Оливейра. Той отправи мощен удар към вратата на Миятович, като сърбинът само изгледа влитащата във вратата му топка.

46'
  • Край на първото полувреме, Левски срещу Лудогорец 0:0!

45+2'
  • Владислав Стоянов боксира топката, която бе коварно центрирана от свободен удар от Стайн Спиерингс.

45+2'
  • Удар! Станислав Иванов центрира отдясно много добре за Стайн Спиерингс. Нидерландският халф пое топката и излъга бранител на "орлите", след което стреля технично с левия крак, но топката прелетя встрани от вратата на Владислав Стоянов - нов аут.

38'
  • Шанс! Лудогорец създаде добро положение към вратата на Левски, но то завърши без гол. Вандерсон излъга Симеон Славчев вляво и стреля, но топката бе блокирана и дойде в Анисе. Халфът пусна вдясно за Кешеру, който стреля с левия си крак, но топката профуча край страничния стълб на Миятович - аут.

37'
  • Удар! Янис Каргас пое добре топката малко пред наказателното поле на Лудогорец и пусна вляво за Иван Горанов. Капитанът на Левски стреля с левия крак, но лековато, за да затрудни максимално Владислав Стоянов.

36'
  • Жълт картон за Драгош Григоре, който атакува в гръб Найджъл Робърта малко след централната линия на "Герена".

35'
  • Лудогорец реалзизира попадение в 25-ата минута. Мавис Чибота получи топката вляво, а реферът Дениз Соколов маркира засада, но в никакъв случай не може да се потвърди дали офанзивният играч на "орлите" бе в положение на засада. Иначе бранител на Левски си вкара автогол, който в крайна сметка бе отменен.

25'
  • Цинично влизане на Робърта в краката на Георги Терзиев незнайно как приключи без картон за нападателя на домакините.

19'
  • Удар! Лудогорец създаде първото си по-добро нападение след четвърт час игра. Тогава Вандерсон получи топката вляво на наказателното поле на Левски и видя Кешеру. Румънецът стреля силно, но Миятович с добра намеса прати топката в ъглов удар.

15'
  • Удар! Първият точен удар бе на сметката на Лудогорец. Абел Анисе бе оставен непокрит на 20 метра от вратата на Миятович, а мадагаскарецът стреля мощно към "синята" врата, но стражът на Левски с лекота улови топката.

10'
  • Шанс за Левски! Робърта комбинира вляво с Паулиньо, който подаде успоредно за Станислав Иванов. Младият атакуващ играч на "сините" стреля, но блестящо заставане на Антон Недялков попречи на Иванов да отправи точен удар от седем-осем метра.

6'
  • Първи удар в срещата. Той беше на Стайн Спиерингс, но нидерландецът прати кълбото много, много далеч от очертанията на вратата, пазена от Стоянов.

5'
  • Първите минути на срещата определено бяха малко по-силни за домакините, но агресията на "сините" не се материализира в положения след първите 4 минути игра.