FT

1 : 0

• 45+2’ Филип Кръстев
  • Край на мача! Победа за Левски с 1:0 в столичното дерби срещу Локомотив София!

90+5'
  • ОТМЕНИХА ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! Буквално в последната 90-ата минута гостите вкараха топката във вратата на Пламен Андреев, но попадението беше отменено заради засада. При ситуацията кълбото беше центрирано от корнер в наказателното поле, където играч на „железничарите“ игра с глава, а на първа греда Карлос Франса засече в близкия ъгъл, но веднага беше вдигнат флага за засада. Системата ВАР потвърди решението.

90+4'
  • Четири минути добавено време на срещата.

90+1'
  • Удар! Уелтън напредна отляво в половината на Локомотив, влезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но не уцели по най-добрия начин топката, която излезе в аут.

85'
  • Жълт картон и за Селсо Рапосо от Локо София, който първо игра с ръка, а след това и разкара топката.

82'
  • Нова промяна за домакините – Марин Петков замени Рикардиньо.

80'
  • Първа промяна и за Левски – Джавад Ел Джамили замени Роналдо.

73'
  • Втората смяна – Ивайло Найденов бе заменен от Селсо Рапосо.

67'
  • Нови две промени за гостите – Бруно Франко влезе на мястото на Юлиан Ненов.

67'
  • Шанс за „сините“! Краев стреля директно от пряк свободен удар от над 25 метра, който беше точен, но гамбийският вратар на Локомотив успя да избие.

65'
  • Още едно официално предупреждение за гостите – получи го Ивайло Найденов.

62'
  • Мартин Райнов пък замени Красимир Милошев.

61'
  • Две промени за „железничарите“ – Димо Бакалов смени Станислав Костов.

60'
  • Още един жълт картон за играч на Локо София – той бе за капитана Красимир Милошев, което означава, че ще бъде наказан за следващите два мача на "железничарите".

57'
  • Удар! Мощен шут на Цунами от дистанция, който обаче профуча над гредата на Гайе.

55'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+4'
  • ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Филип Кръстев откри! Всичко тръгна от полузащитника, който подаде за Цунами вляво, а той пък комбинира с Уелтън. Бразилецът преодоля Юлиан Ненов, влезе отляво в наказателното поле и центрира ниско, но Гайе успя да избие с крак. Топката обаче попадна в непокрития Кръстев, който от около точката не му остави шансове с хубав удар в горния ляв ъгъл на вратата на гостите – 1:0.

45+2'
  • Три минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Възможност за Левски! Пет минути преди края на редовното време на първата част „сините“ организираха отлична скоростна контраатака, при която Рикардиньо подаде за Уелтън, който тръгна от собствената си половина, превзе огромно пространство и след това изведе Ивелин Попов отляво в наказателното поле. Подаването обаче се оказа малко дълго и излезлият Гайе успя да блокира удара на ветерана.

40'
  • Удар! Роналдо получи хубав диагонален пас на десния фланг, влезе в наказателното поле и върна топката за връхлитащия Краев, който шутира без забавяне, но отново Гайе изби.

35'
  • Нов шанс! Уелтън проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира силно към вратата, но стражът на „червено-черните“ изби над гредата в корнер.

33'
  • Първо официално предупреждение в мача. То бе за Антонио Вутов от Локомотив София заради нарушение в центъра.

30'
  • Удар! Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, която беше отнета от Филип Кръстев, който напредна към наказателното поле и стреля ниско от дъгата пред него, но Гайе плонжира и улови.

29'
  • Нов шут, този път на Андриан Краев от дистанция по тревата, който бе точен, но без проблеми за Гайе.

24'
  • Удар! В 23-ата минута дойде и първата реална голова ситуация в мача,  която бе на сметката на Левски. Андриан Краев се справи отлично в своята половина, отне топката, след което напредна по десния фланг и центрира към далечната греда за непокрития Уелтън, който овладя и стреля с външен фалц с десния крак, но не се наложи намесата на вратаря.

23'
  • „Сините“ изнесоха играта в предни позиции и изпълниха няколко поредни ъглови удара, от които обаче не последва пряка опасност за вратаря Бабукар Гайе.

15'
  • Напрежение и по трибуните на „Герена“! Част от феновете на Левски започнаха обидни скандирания по адрес на мажоритарния собственик Наско Сираков, докато друга част от привържениците ги секна с освирквания.

• Карлос Франса спечели ъглов удар още преди да е изтекла и първата минута, но след неговото изпълнение беше извършено нарушение в атака.