• КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • Отново пропуск на Ндонгала! Илиан Илиев извади топката за Панайотов, чийто изстрел рикошира в бранител на Левски. Това направи топката удобна за Ндонгала, който отправи крайно неточно воле от около 8 метра.

90+2'
  • 3 минути добавено време на срещата.

• Удар от дистанция на Ивайло Найденов! Дефанзивният халф се озова на позиция за стрелба от около 21 метра спрямо вратата и натисна спусъка. Отново се получи рикошет, който подпомогна Черно море, а топката премина покрай десния стълб.

90+1'
  • Последна смяна в Черно море - Патрик Андраде напусна, вместо него Емил Янчев.

87'
  • Паулиньо с дрибъл проби навътре към границата на наказателното поле и нанесе изстрел. Топката рикошира в защитник и премина не съвсем далеч от десния стълб.

84'
  • Последна смяна в редиците на Левски - Станислав Иванов напусна игра за сметка на Насиру Мохамед.

82'
  • Втора смяна за Черно море - Илиан Илиев-младши замени Мартин Минчев.

78'
  • Пряк свободен удар за Левски на удобна позиция пред наказателното поле. Иван Горанов изпълни с левия крак над стената, но в изстрела му липсваше сила и затова нямаше заплаха за Митрович.

77'
  • Втора смяна в Левски - Мазурек отстъпи мястото си на Дени Алар.

76'
  • Опит на Андраде от далечна дистанция. Спасяването на Миятович е само за протокола.

75'
  • Първа смяна в Левски - Хали Тиам напусна игра под аплодисментите на "сините" фенове, вместо него Ивайло Найденов.

67'
  • Жълт картон за Жоржиньо от Черно море.

64'
  • Отменен гол и за Левски. Хали Тиам успя да прати топката в мрежата, но попадението няма да бъде зачетено заради засада.

63'
  • Какъв пропуск на Мартин Минчев! Крилото на "моряците" излезе очи в очи с вратаря Милан Миятович, който успя да парира.

58'
  • Пряк свободен удар за Черно море отляво по атаката и на около 26-27 метра от вратата. Патрик Андраде опита изстрел въпреки не съвсем удобната позиция и резултатът беше топка в аут над гредата.

51'
  • Черно море се размина с поредния златен шанс! Мартин Минчев изпрати топката ниско и остро по диагонал в наказателното поле. Там Родриго Енрике я овладя и пусна успоредно центриране по тревата. В последния миг Ндонгала беше изпреварен да засече от непосредствена близост.

47'
  • Първата смяна за Черно море стана факт още на почивката - Аристоте Ндонгала замени Актау.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. "Сините" изковаха наистина внушителен аванс.

45+2'
  • Шанс пред Мазурек, който не беше точен! Аржентинският плеймейкър получи пространство и опита изстрел от границата на наказателното поле, който премина високо и встрани над целта.

42'
  • Пропуск на Васил Панайотов! Защитата на Левски още веднъж не изчисти топката извън наказателното поле след центриране от ъглов удар. Васил Панайотов опита фалцов шут от около 12-13 метра, който премина на сантиметри покрай горния ляв ъгъл.

39'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 3:0! Найджъл Робърта бележи след неособено адекватна намеса на Митрович. Мазурек демонстрира чудесна визия и от дъгата прати пас надясно за непокрития Робърта. Позицията беше удобна за стрелба, но не и най-застрашителната. Холандецът нанесе много силен шут към близкия долен ъгъл, а Митрович позволи на топката да мине между него и гредата.

35'
  • Още един отменен гол за Черно море, този път на Фахд Актау! Черно море изпълни пряк свободен удар, а Иван Горанов опита с глава да изчисти центрирането при близката греда. Той изпрати кълбото във високо вдигнатия крак на Родриго Енрике, а това позволи на намиращия се в засада Фахд Актау да овладее във вратарското поле. Бранителят се обърна и реализира с изстрел покрай вратаря, но голът правилно беше отменен.

34'
  • Жълт картон за Хали Тиам от Левски.

33'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:0! Паулиньо ознаменува с гол 50-ия си мач за "сините"! Иван Горанов създаде ситуацията с бърз пробив и центриране отляво. Той потърси пространството пред вратарското поле, където никой не следеше Паулиньо. От 5-6 метра бразилецът без проблем реализира.

31'
  • Жълт картон, при това съвсем заслужено, за Патрик Андраде от Черно море. Халфът на варненци много грубо атакува Мазурек, който повдигна топката над шпагата му.

25'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! Каква липса на комуникация между Актау и Миодраг Митрович! Двамата трябваше да се справят с дълга топка, насочена към наказателното поле. Вратарят може би не се обади на левия бранител, който знаеше, че Станислав Иванов дебне зад гърба му. Левият бек на Черно море опита да овладее с гърди, докато Митрович се изстреля далеч напред, а Иванов подгони топката към зейналата врата. Актау опита един шпагат на отчаянието, с който изрита топката в краката на Иванов, а оттам тя се оплете в мрежата.

21'
  • Отново статично положение създаде неприятности за Левски. Центрирането от прекия свободен удар на Патрик Андраде не беше изчистено добре, а това отвори шанс на Минчев да обстрела от воле от точката на дузпата. Хали Тиам безстрашно постави главата си на пътя на топката. Само корнер за гостите.

17'
  • Пропуск за Левски! Паулиньо с вдъхновяващ дрибъл си проби път през центъра в половината на Черно море. Защитниците срещу него отстъпваха до последно, а това позволи на бразилеца с находчив пас да изведе Станислав Иванов на стрелкова позиция отдясно в пеналта. Тя не беше най-добрата възможна и силният шут на младока отлетя високо над гредата.

12'
  • Отменен гол за Черно море! Родриго Енрике центрира от ъглов удар, отсъден отляво по атаката за гостите. На първа греда Даниел Димов с цената на нарушение спечели високата топка и я продължи зад себе си. Жоржиньо я посрещна със силен шут от вътрешността на вратарското поле опъна мрежата, но сигналът на Гидженов вече беше прозвучал.

10'
  • Добра игра в атака на Иван Горанов, който с обръщането си елеминира Васил Панайотов. Левият бек проби до границата на наказателното поле и опита изстрел, който беше блокиран от Хантакиас.

8'
  • Иван Горанов позволи центрирането на Цветомир Панов да мине покрай него след двойно подаване с Жоржиньо. Центрирането на бившия играч на Лудогорец стигна до Мартин МИинчев, който бързо беше затворен от Каргас.

4'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката беше за гостите от Черно море.

• Левски трябва да направи принудителна промяна в стартовия си състав непосредствено преди началото. Нуно Рейш е почувствал болки по време на загрявката и така Холмар Ейолфсон заема мястото му в центъра на отбраната. Със сигурност наставникът Петър Хубчев не желаеше да прибързва чак толкова със завръщането на исландския национал.

• Стадион: Георги Аспарухов
    Рефер: Радослав Гидженов
    Излъчва: Diema Sport