• КРАЙ НА МАЧА. Дунав Русе си осигури два двубоя срещу Септември, чрез които може да си гарантира оцеляването в Първа Лига. Витоша Бистрица ще трябва в един мач срещу втория от Втора лига да защити елитния си статут.

90+4'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА СВЕТОСЛАВ КОВАЧЕВ! Кочилов провокира младока с циничен фаул отзад. Отначало не изглеждаше, че ще има последствия, тъй като двамата бяха далеч един от друг. Ковачев обаче бързо скъси дистанцията и без много условности събори на земята своя съперник. Това доведе до спречкване между играчите, което беше бързо овладяно.

90+2'
  • 4 минути продължение на срещата.

• Проблеми за Диян Димов от Дунав, който по-скоро опита да спечели още малко време за своя тим.

90'
  • Последна смяна за Дунав - контузеният Попадийн напусна терена на собствен ход. Вместо него оттук до края на мача ще наблюдаваме Красимир Станоев.

87'
  • Ситуацията на Попадийн не е добра. Халфът на Дунав падна на земята и ще бъде изнесен на носилка. Докато лекарският екип идваше към него и той, и Диян Димов жестикулираха за смяна.

86'
  • Последна смяна за Витоша - Лъчезар Котев напусна, за да може в игра да влезе Георги Амзин.

84'
  • Втора смяна в Дунав - Драгош Фирцулеску замени хвърлилия доста сили днес Божидар Васев.

81'
  • Огромен пропуск на Светослав Ковачев! Крилото получи топката от Ахмед Ахмед и от центъра тръгна съвсем сам срещу вратаря. Младокът опита да заблуди Василев за точния миг, в който ще стреля. В крайна сметка преотстъпеният от Лудогорец футболист шутира право в тялото на стража.

79'
  • Тринадесет минути преди края Витоша най-сетне съумя да нанесе точен шут. Изстрелът с глава на Котев беше само за протокола.

77'
  • Жълт картон за Светослав Ковачев от Дунав Русе.

77'
  • Прекрасна възможност за Дунав, която остана неоползотворена! Светослав Ковачев със страхотни финтове развинти Гьонов отляво по атаката на гостите и влезе в наказателното поле. Младокът с хубав пас изведе Ахмедов съвсем сам по диагонал спрямо вратата на не повече от 7 метра пред голлинията. Ахмедов стреля ниско по диагонала, а Василев с левия крак отби встрани.

76'
  • Жълт картон за Лъчезар Котев от Витоша заради много, много опасен шпагат в краката на Исаевски.

74'
  • Първа смяна в Дунав - Исмаил Иса отстъпи мястото си на Ахмед Ахмедов.

70'
  • Втора смяна във Витоша - Иван Вълчанов напусна терена, вместо него Стефан Христов.

69'
  • Спасяване от Християн Василев! Исмаил Иса изненада Венци Бонев, като се позиционира пре него, за да овладее дългия пас на Мартин Ковачев. От около 7-8 метра и почти с гръб към вратата нападателят съумя да стреля опасно с глава, а стражът на Витош с ефектен плонж отби встрани.

61'
  • Първа смяна за Витоша - Григор Долапчиев отстъпи мястото си на Наско Милев.

59'
  • Скоростен пробив на Светослав Ковачев отляво. Младокът успя да се промъкне с дрибъл в наказателното поле и тръгна към аутлинията. Той опита ниско центриране към Иса, което обаче беше пресечено в сетния миг.

57'
  • Медицинска помощ за Исмаил Иса от Дунав, който след дуел за висока топка с Купенов се приземи лошо и моментално се хвана в областта на слабините.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Гостите подновиха играта от центъра. Без смени в двата отбора.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Дунав води с 1:0 и изглежда много по-близо до плейофа срещу Септември за 11-ото място.

45+1'
  • 1 минута продължение на първото полувреме.

• Исмаил Иса и Божидар Васев сами успяха да комбинират на няколко пъти помежду си, докато 5-има футболисти на Витоша бяха просто зрители. Накрая Васев реши да нанесе опортюнистичен изстрел от около 27 метра, който спря право в ръцете на Християн Василев.

41'
  • Проблеми за Христо Попадийн от Дунав, който се приземи лошо след опит да вземе висока топка. След това халфът на гостите събу обувката си, докато напускаше терена.

38'
  • На този етап Витоша изглежда като отбор, който няма ясна идея как да стигне до голова ситуация. Топката се разиграва бавно от играчите в зелени екипи, а Дунав отлично уплътнява пространствата и моментално стартира контраатаки. Русенци си дават сметка, че втори гол в мрежата на Василев до голяма степен ще сломи съпротивата на "тигрите".

• Витоша притиска гостите, като изпълни три поредни ъглови удара. За първи път от попадението насам топката се задържа толкова дълго около наказателното поле на "драконите". В крайна сметка домакините не успяха да създадат нищо запомнящо се.

28'
  • Жълт картон за Христо Попадийн от Дунав след един опасен шпагат с бутоните напред.

20'
  • Опит за прехвърлящ удар на Божидар Васев. Крилото на Дунав обаче беше далеч от това да намери очертанията на вратата.

18'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ - 0:1! Исмаил Иса бележи и дава огромно предимство на гостите! Диян Димов направи продължителен рейд с топката отляво и даде перфектното центриране към наказателното поле. Иса сякаш се измъкна на ръба на засадата, за да засече от движение с десния крак. Вратарят Християн Василев беше безпомощен.

16'
  • Кочилов с тежко влизане в краката на Самуел Инкоом. Ганаецът изпита сериозни болки, но успя да продължи мач без да се налага на лекарския екип вда влиза на терена.

13'
  • ... и тъкмо когато пишем това - какъв пропуск на Дунав! Божидар Васев догони топката отляво по атаката и отправи отчаяно центриране в зоната пред вратарското поле. Там Светослав Ковачев се пребори с двама души, за да овладее, а после успя да кривне покрай вратаря. Младокът обаче не улучи топката по удачен начин, а тя се търкаляше пред голлинията, когато Попев дотича и я изчисти в тъч.

11'
  • Като цяло доста спокойни първи 10-ина минути на мача. Не може да се каже, че някой от отборите има надмощие в центъра на терена.

• Доста тежко влизане на Христо Попадийн срещу Емил Гъргоров, който получи ритник в бедрото. В този ранен етап от мача реферът Неделчо Гаджалов реши да не посяга към картоните.