FT

0 : 1

• 65’ Кристофър Мандиангу
  • Край на мача! Септември взе минимален превес с 1:0 при гостуването си на Дунав в първия плейофен мач за 11-ото място в Първа лига. Реваншът е след три дни на 22-и май.

90+5'
  • Голям шанс за Дунав! Божидар Васев центрира отляво добре в наказателното поле на гостите за Мухамаду Ндиайе, който отправи удар с глава, добре пласиран в долния десен ъгъл на Янко Георгиев, но стражът на Септември я укроти точно пред голлинията си.

90+5'
  • Смяна за Септември: Излиза Здравко Димитров, за да влезе Илия Димитров.

89'
  • Резервата Мухамаду Ндиайе отправи удар с глава след балонно центриране, но бе трудно да се насочи топката добре и тя излезе аут.

88'
  • Смяна и за Дунав: Излиза Александър Исаевски, за да влезе Мухамаду Ндиайе.

83'
  • Смяна за Септември: Владимир Николов влиза, за да излезе Кристофър Мандиангу.

83'
  • Треньорът на Септември Христо Арангелов се изказа остро след отсъждане на рефера Владимир Вълков, който побърза да го успокои, за да не трябва да го гони.

82'
  • Смяна за Дунав: Излиза Христо Попадийн, за да влезе Красимир Станоев.

77'
  • Какво спасяване на Янко Георгиев! Дунав стигна до прелестна възможност четвърт час преди края, след като атаката бе развита отдясно. Драгиш Фирцулеску финтира трима футболисти на Септември и влезе в наказателното поле, за да подаде успоредно за Ахмед Ахмедов. Централният нападател на домакините стреля, а Янко Георгиев скъси ъгъла и скожи ръка на пътя на топката, за да може да я отклони в страничната греда, след което излезе в ъглов удар.

76'
  • Много мощен удар на Александру Бенга от сериозна дистанция, но топката излетя извън очертанията на вратата на Дунав.

75'
  • Удар на Асен Чандъров от средна дистанция, но прекалено слаб и Благой Макенджиев улови топката.

74'
  • Смяна за Дунав: Излиза защитникът Илия Мунин, за да влезе нападателят Ахмед Ахмедов.

72'
  • Удар с глава след ъглов удар на Александър Дюлгеров, но бранителят на Септември остана под топката и тя премина встрани.

72'
  • ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Столичани откриха резултата, а точен бе Кристофър Мандиангу. Централният нападател получи пас по земя вляво в наказателното поле от Здравко Димитров и си нагласи топката на левия крак. Последва удар към вратата на Дунав, а Макенджиев не се намеси добре и топката влетя за 1:0.

65'
  • Смяна за Септември: Излиза Суад Сахити, за да влезе Георги Русев.

63'
  • Добра възможност за Дунав! Исмаил Иса получи топката по земя и се обърна, след като бе с гръб към вратата, освобождавайки си място за изстрел по диагонала в наказателното поле на Септември. Последва такъв, но Янко Георгиев се намеси добре и улови топката.

59'
  • Най-големият шанс в мача! Какъв пропуск за Септември София! Топката бе центрирана от ъглов удар и засечена от първа греда, но бранител на Дунав блокира с тялото си топката. Блокът ѝ обаче попадна пред Фабиано Алвеш, който стреля от много близо, но вместо да потърси един от двата ъгъла той предпочете да стреля с голяма мощ в средата на вратата, а Благой Макенджиев реагира брилянтно и предотврати чист гол за столичани!

56'
  • Драгош Фирцулеску стреля от пряк свободен удар с левия крак, но топката излетя за пореден път аут.

54'
  • Александър Исаевски бе видян вляво и центрира веднага за Исмаил Иса, който надскочи Александър Дюлгеров и отправи удар с глава, но не успя да я "натисне" и тя отлетя над напречната греда на Янко Георгиев.

50'
  • Ранна медицинска помощ за футболиста на Дунав - Христо Попадийн. Футболистът на русенци получи удар в главата след въздушно единоборство с Асен Чандъров, но в крайна сметка юношата на Левски се изправи и сякаш ще продължи игра.

46'
  • Старт на втората част между Дунав и Септември. През първото полувреме не видяхме точен удар, но се надяваме, че през вторите 45 минути ще видим поне един такъв.

46'
  • След 45 минути игра Дунав и Септември се оттеглят на почивка при нулево равенство. Дуелът бе доста изравнен, какъвто е и резултатът на Градския стадион в Русе, а битката по терена преобладаваше.

45+1'
  • Добър шанс за Дунав! Исмаил Иса получи пас в дълбочина през средата на терена, а защитата на Септември изпусна нападателя на русенци, но вратарят Янко Георгиев излезе и изрита топката напред, за да не може Иса да нанесе удар.

44'
  • Удар на Георги Динков от сериозна дистанция с левия крак, а топката прелетя над напречната греда на Георгиев.

39'
  • Добър шанс за Дунав, а румънецът Фирцулеску се коригира за предходното нападение на отбора си. Той напредна отдясно и влезе навътре, за да нанесе удар по земя с левия крак, като топката бе отклонена от Фабиано Алвеш, за да може да премине встрани от десния страничен стълб на Янко Георгиев.

36'
  • Драгош Фирцулеску профука брилянтен шанс за центриране отдясно, след като подаването му в наказателното поле на Септември бе безобразно и опасността за "драконите" приключи.

34'
  • Жълт картон за Кристофър Мандиангу, който фаулира Георги Динков, след което побърза и да му се скара, а Владимир Вълков го декорира.

32'
  • Изключителна намеса на Мартин Ковачев, след като капитанът на Дунав направи страхотен шпагат, предотвратявайки опит за удар на Мандиангу, а позицията на стрелеца на Септември бе много опасна.

27'
  • Георги Стоичков дриблира отдясно и пусна пусна по земя към аутлинията за Суад Сахити, който центрира за Здравко Димитров, но ударът му с глава премина встрани от дунавската врата.

21'
  • Диагонален шут на Самуел Инкоом, но Янко Георгиев улови топката.

18'
  • За ЧРД рожденикът от Дунав Александър Исаевски получи жълт картон за фаул в средата на терена.

17'
  • Втори изстрел за Борис Галчев от началото на мача, но този път топката отлетя високо-високо над гредата на Благой Макенджиев.

11'
  • Почти една дузина фаулове бяха регистрирани в рамките на първите десет минути, като и двата отбора се хвърлят повече от здраво във всяко едно единоборство, но засега реферът Владимир Вълков не прибягва към показването на картони.

10'
  • Първи шанс и за гостите от София - капитанът Борис Галчев стреля от сериозна дистанция, но отбраната на Дунав блокира удара, а топката се озова в Кристофър Мандиангу. Нападателят на Септември стреля, но за втори пореден път топката бе блокирана, този път от Мартин Ковачев и опасността приключи.

6'
  • Първи удар в мача след ъглов удар, а той е на сметката за Дунав. Топката бе доставена във вратарското наказателно поле, където Георги Динков нанесе удар с глава, но топката прелетя над напречната греда на Янко Георгиев.

5'
  • Старт на втората част между Дунав и Септември. През първото полувреме не видяхме точен удар, но се надяваме, че през втората част ще видим такъв.