• КРАЙ НА МАЧА.

90+4'
  • Спасяване на Костов! Чавдар Ивайлов комбинира добре с намиращия се отдясно Боджадж. Последният нахлу в пеналта и нанесе силен шут с левия крак, а Костов с двете ръце боксира.

90+2'
  • 3 минути добавено време на мача.

• Жълт картон за Иван Колев от Ботев Враца.

89'
  • Жълт картон за Чавдар Ивайлов от Етър.

89'
  • Мощен шут на Чавдар Ивайлов от дистанция. Халфът даде всичко от себе си, за да порази горния ляв ъгъл, но Краси Костов беше великолепен.

88'
  • Не е за вярване, че и тук домакините не успяха да вкарат! Избитото центриране от ъгловия удар попадна у Чавдар Ивайлов, чийто опит за далечен шут рикошира и пак отиде отдясно при Иван Стоянов в пеналта. Той много меко центрира към непокрития пред вратарското поле Иван Петков, който с глава стреля над гредата.

84'
  • Греда за Етър!!! Иван Стоянов получи пас в дълбочина и изскочи отдясно в наказателното поле. Той центрира полувисоко, а Костадин Гаджалов с тяло отклони топката, която срещна левия стълб. Кълбото се върна при Гаджалов, който най-сетне го изби в корнер.

83'
  • Смяна в Етър - Нападателят Иван Петков замени Румен Руменов, което говори, че и Красимир Балъков прави офанзивна промяна.

82'
  • Шанс пред врачани и спасяване от Христо Иванов! Божинов изостри нещата, като се върна пред дъгата, за да участва в разиграването. Той пусна пас по тревата за Емил Стоев, който технично пропусна и така кълбото стигна до Петър Атанасов около точката на дузпата. Последният опита шут по диагонала, който излезе точен, но и много слаб. Никакви трудности за Христо Иванов да улови.

79'
  • Пряк свободен удар за Ботев Враца на около 25 метра от вратата, почти фронтално. Юлиан Ненов се зае да стреля и успя да прехвърли стената, ала в изпълнението му липсваше още точност.

79'
  • Младенов беше на милиметри от гола! Нападателят получи на скорост отляво, а неговият пазач подходи твърде пасивно. Опитният играч на "болярите" успя да финтира в наказателното поле, после да тръгне навътре и да шутира с десния крак. Костов се разпъна, но нямаше да има какво да стори, ако топката беше в очертанията на вратата.

77'
  • Последна смяна за Ботев Враца - Иван Колев замени Андреас Васев. Напусна краен защитник, влезе нападател - всичко е ясно за стратегията на Сашо Ангелов оттук до края.

75'
  • Пореден огромен пропуск за Етър! Иван Стоянов овладя отдясно и центрира по отличен начин, като и Боджадж, и Младенов бяха непокрити. Първият остана под подаването, а пък Младенов не успя да скочи, за да нанесе по-хубав удар. Топката реално го удари по главата, а после Скерлев я изчисти.

72'
  • Проблеми за Валери Божинов, който се сблъска с Пламен Гълъбов и вратаря Краси Костов в желанието си да отиграе една спорна топка. Все пак голаджията на Ботев Враца се изправи и продължи.

71'
  • Жълт картон за влезлия като смяна за Етър Иван Стоянов.

70'
  • Втора смяна в Етър - Велко Батрович напусна под аплодисментите на публиката, вместо него опитният Иван Стоянов.

63'
  • Втора смяна за Ботев Враца - Костадин Гаджалов замени Даниел Генов.

60'
  • Спасяване от Красимир Костов! Божинов загуби топката при опит за дрибъл, а това даде предпоставки за контраатака на Етър. Румен Руменов напредна и даде пас наляво за Батрович. Черногорецът отново се разправи с Андреас Васев в пеналта и с левачката стреля много силно към близкия долен ъгъл. Краси Костов съумя да отрази.

59'
  • Боджадж се откъсна отдясно в наказателното поле! Играчът на Етър напредна на скорост и можеше да завършва сам атаката. Попадайки вече под много остър ъгъл спрямо вратата, той потърси пас встрани за Даниел Младенов, който обаче нямаше шанс да стигне до топката.

57'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВЕНЦИ КЕРЧЕВ ОТ БОТЕВ ВРАЦА! Решението на Драгомир Драганов не подлежи на коментар. Керчев не само влезе буйно с двата крака срещу съперника си, но също така ги вдигна и нагоре, закачайки Василев ниско в бедрото. Реферът наказа безумното нарушение с цялата суровост, която му позволява футболния правилник.

52'
  • Почти мълниеносен можеше да бъде отговорът на Етър! Батрович получи топката с пространство отляво и налу в пеналта. Той финтира елегантно Андреас Васев и опита техничен фалцов шут към далечния ъгъл. Сантиметри разделиха черногореца от изключително красиво попадение.

51'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА - 2:1! Гостите отново са в играта след попадение на Божинов! Врачани спечелиха топката до собственото си наказателно поле и веднага последва висок пас наляво за Петър Атанасов. Няколко футболисти на Етър размахаха ръце за засада, но такава не можеше да има, понеже в момента на паса Атанасов беше в собствената си половина. Той овладя и с чуден пас в коридор изведе Божинов очи в очи с вратаря, който опита да излезе и се подхлъзна на тежкия терен. Докато се изправяше, той само изгледа как шутът на Божигол преминава покрай него и спира в долния десен ъгъл.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините от Етър подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • НЕЧУВАН ПРОПУСК НА БОДЖАДЖ! Таранът на Етър прихвана един грешен пас назад и това му позволи да пробяга 30-40 метра съвсем необезпокояван срещу Краси Костов. Той опита да прехвърли бившия си съотборник в Пирин Благоевград, но с една ръка вратарят намери начин да избие в ъглов удар.

45'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 2:0! Заученото изпълнение на ъглов удар даде резултат! Корнерът бе изпълнен късо от Даниел Младенов, а Димо Атанасов центрира към вратарското поле. Там имаше жестоко неразбирателство между вратаря Костов и Илия Миланов, което позволи на намиращия се помежду им Венци Василев с глава да отклони топката съвсем минимално, но достатъчно, че да я прати в мрежата.

42'
  • Решително спасяване на Костов! Велко Батрович пожела да изпълни един пряк свободен удар на поне 27-28 метра от вратата. Въпреки сериозната дистанция черногорецът стреля много добре, топката тупна коварно и принуди Костов да избива в ъглов удар.

41'
  • Втора принудителна смяна в мача, този път в лагера на Ботев Враца - Георги Вълчев напусна, държейки се за дясното бедро, вместо него Валери Домовчийски.

37'
  • Красиво изпълнение от Валери Божинов, макар и засадата да бе повече от очевидна. Петър Атанасов с мек пас вдигна топката към нападателя, който от точката на дузпата опита нещо като ножичен удар, без обаче да улучи целта.

32'
  • Принудителна смяна в отбора на Етър Велико Търново - Георги Сърмов напусна терена на собствен ход, но очевидно става дума за контузия. Публиката възнагради халфа с аплодисменти, а на негово място в игра се появи Чавдар Ивайлов.

30'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 1:0! Даниел Младенов откри резултата! Големите аплодисменти са Георги Сърмов, който като на шега даде убийствен извеждащ пас от централния кръг през центъра на врачанската защита. Младенов бе изпуснат необратимо, напредна и технично плъзна топката в долния десен ъгъл, елиминирайки и вратаря Красимир Костов.