• КРАЙ НА МАЧА.

90+2'
  • Жълт картон за Радослав Терзиев от Ботев Пд.

90+1'
  • 2 минути продължение на мача.

• Последна смяна в Етър - Никола Колев напусна игра,вместо него Яни Пехливанов.

88'
  • ГРЕДА ЗА БОТЕВ ПД! Александър Тонев малко случайно прати топката точно върху напречната греда. Крилото опита да центрира от въздуха отляво в наказателното поле, а кълбото прие неочаквана парабола и отскочи от рамката на вратата.

84'
  • Тодор Неделев е бесен на съдията! Звездата на Ботев Пд претендира за игра с ръка на Александър Дюлгеров, която остана незабелязана. Бранителят опита да изпревари футболиста на "канарчетата" за един дълъг пас и го стори, но при заставането чукна кълбото с левия си юмрук, а ситуацията се разви в близост до границата на пеналта.

79'
  • Втора смяна в Етър - Красимир Станоев напусна терена, вместо него Йордан Апостолов.

71'
  • Първа смяна в Етър - Флорент Боджадж напусна игра, вместо него Иван Стоянов.

67'
  • Втора смяна в Ботев - Лъчезар Балтанов напусна, вместо него Кристиан Добрев.

65'
  • Румен Руменов демонстрира своята упоритост и стигна първи до спорната топка пред наказателното поле на Ботев. Халфът находчиво пусна в коридор за Младенов отляво, ала подаването се оказа една идея по-дълго и Аргилашки първи стигна до топката.

64'
  • Жълт картон за Красимир Станоев от Етър.

56'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 2:2! Даниел Младенов изравни с виртуозно воле! Станоев опита дълъг пас за Боджадж зад гърба на защитата, а Филипов с глава опита да изчисти топката. Тя обаче отиде право у Дани Младенов, който укроти с гърди, а после от около 25 метра нанесе изумителен удар по топката, който мина над плонжа на Аргилашки.

52'
  • След влизането на Тонев в игра, Ботев откровено промени тактическата си схема от 4-4-2 на 4-2-3-1.

• Жълт картон за Лъчо Балтанов от Ботев, тъй като влезе много буйно в краката на Руменов.

50'
  • Първа смяна за Ботев Пд, още на почивката - Александър Тонев зае мястото на Тейлон.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Ботев подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+1'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ - 1:2! Марко Перван бележи с глава! Именно хърватинът с хубав диагонален пас смени фланга на атаката и я прехвърли отдясно към Филип Филипов. Десният бек проби до наказателното поле и на свой ред центрира, за да намери нахлулия при далечната греда Перван, който беше абсолютно непокрит пред вратарското поле и опъна мрежата.

43'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 1:1! Домакините съвсем заслужено изравниха. Станоев изпълни ъглов удар отдясно по атаката, а Боджадж знаеше точно къде да застане при близката греда, за да продължи с глава движението на топката. В другия край на вратарското поле Дюлгеров изникна тъкмо навреме и отблизо не прости на Аргилашки.

38'
  • Най-чистата ситуация за домакините дотук! Филип ван Арнем задържа топката твърде дълго пред собственото си наказателно поле и тя му беше отмъкната от Руменов, който после изведе Даниел Младенов съвсем сам отляво по диагонала в наказателното поле. Нападателят спокойно можеше да търси и подаване към далечната греда, където дебнеха и Боджаджа, и КОвачев. Той обаче предпочете да шутира сам и така би покрай вратата.

34'
  • Жълт картон за Светослав Ковачев от Етър.

32'
  • Половинчата възможност за Етър! Домакините разиграха късо от ъглов удар отдясно по атаката. Кольо Станев намери Колев с пас по земята в наказателното поле, а с хубаво повеждане халфът елиминира други двама бранители на "гостите". Последвалият шут обаче се оказа блокиран.

31'
  • Медицинска помощ за Еберт Кардосо от Ботев, който все пак ще продължи участието си в срещата.

29'
  • Пореден неточен шут от дистанция за Етър. Никола Колев опита амбициозно да отбележи с шут около 24 метра, който мина над гредата.

29'
  • Натискът на Етър става все по-отчетлив и по-отчетлив. Лошото за домакините е, че той води единтсвено до удари от дистанция, а до този момент играчите на Росен Кирилов не показват най-добрия мерник.

• Най-сетне нещо по-добро от Етър! Светослав Ковачев получи топката на самата тъчлиния отдясно и с мощна крачка тръгна на дрибъл към дъгата. Оттам преотстъпеният от Лудогорец талант стреля много силно и точно през купа от играчи по посока на долния ляв ъгъл. Георги Аргилашки се намеси авторитетно и изби в корнер.

21'
  • Жълт картон за Марко Перван от Ботев Пд.

19'
  • Здравко Илиев с втори опит за далечен изстрел в рамките на няколко минути. И този път изпълнението беше, меко казано, разочароващо и неточно.

12'
  • Опит за далечен изстрел от Никола Колев, топката премина над гредата. Все пак Етър направи опит да отвърне веднага.

5'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ - 0:1! Кой, ако не Тодор Неделев? Еберт Кардосо получи дълъг диагонален пас отляво в близост до наказателното. Той опита комбинация с нахлуващия в пеналта Вутов, а пасът мина зад гърба на българина, за да стигне до Тейлон. Бразилецът наглед се оплете с топката, а опитът да му бъде избита я върна при Вутов. Вече в пеналта той комбинира с Балтанов, който по-скоро неволно върна назад за Тейлон. Бразилецът демонстрира ужасяващо първо докосване, което обаче се превърна в пас за Неделев, който от 6-7 метра разстреля Иванов с диагонален шут.