• Добър шанс за Ботев. Сисе стреля с глава, но неточно и праща кожното кълбо в аут.

• Росен Кръстев заменя Тони Тасев.

89'
  • Удар на Шоколаров, който не затруднява Макенджиев.

87'
  • ГОООЛ за Ботев! Резервата Мишел Еспиноса бележи страхотно попадение! Янсон намери Еспиноса в наказателното поле, той овладя на гърди, обработи топката във въздуха и въпреки трудната позиция и факта, че бе обърнат с гръб към вратата, Еспиноса стреля от въздуха, за да прати коженото кълбо в далечния ъгъл на вратата.

83'
  • Жълт картон за Радослав Терзиев от Монтана за груб паул срещу Рабей.

81'
  • Хубаво двойно подаване меджу Сисе и Току по дясно на нападението на Ботев завършва с удар на Току, който обаче е блокиран.

76'
  • Силен шут на Атанас Илиев в с левия крак, който обаче е неточен.

71'
  • Михаел Орачев заменя Стефан Каменов за Монтана.

70'
  • Отлична възможност за Монтана. Тони Тасев изведе прекрасно Стефан Каменов зад отбраната на Ботев. Последва удар, но в тялото на Аргилашки, който избива в корнер.

70'
  • Жълт картон за Каменов за задържане на противник.

64'
  • Мишел Еспиноса заменя Димитър Тонев.

63'
  • Филип Филипов е заменен от Славчо Шоколаров.

63'
  • След гола футболистите на Ботев опитаха да отговорят не забавно и увеличиха оборотите. Тимът на Монтана обаче се защитаваше компактно и не допусна сериозни опасности пред Макенджиев с изключение на няколко центрирания от статични положения.

60'
  • ГОООЛ за Монтана! Гостите повеждат в резултата след прекрасна контраатака. Тасев, Каменов и Башлиев разиграха много добре отдясно, а последният центрира успореднно на голлинията, за да бъде засечена топката от Николай Минков за 1:0.

48'
  • Работов заменя Младеновски за Ботев на почивката.

46'
  • Начало на втората част.

45+1'
  • Край на първата част.

45+1'
  • Уникален шанс за Ботев! След неумела игра на Макенджиев, който изпъсна една центрирана в наказателото поле топка, Атанас Илиев стреля акробатично към вратата, топката се отклони от напречната греда и тупна на голлинията преди Михов да я изчисти в корнер.

44+1'
  • Иван Михов спасява Монтана! След острото центриране от втори пореден корнер от страна на Кевин Янсон, Макенджиев не успя да реагира добре, но Иван Михов бе на голлинията и успя да избие.

43'
  • Прекрасена възможност за Ботев. Атанас Илиев пробва нестандартен удар от въздуха, който затруднява Макенджиев. Топката тупна коварно пред вратаря, но юношата на Пирин избива в ъглов удар.

41'
  • Марио Младеновски получава жълт картон за фал в центъра на терена.

38'
  • Страхотен шанс за Монтана. Цонков бе намерен с диагонален пас в наказателното поле, овладя и стреля силно, но в последния момент Янсон блокира изстрела и изби в нов корнер.

36'
  • Два поредни корнера в полза на Монтана.

35'
  • Хубаво центриране на Конате отляво, Атанас Илиев пробва удар с глава, но след рикошет в тялото на защитник, топката не представлява трудност за вратаря на Монтана.

31'
  • Центриране отдясно по нападението на Монтана намира Кики в накзателното поле на Ботев. Футболистът на гостите стреля с глава, но твърде слабо и Аргилашки лови.

28'
  • Неразбирателство в отбраната на Монтана позволи на Па Конате да се откъсне и да се озове очи в очи с Макенджиев, но в последния момент Сенхаджи успява да се намеси и да изчисти.

27'
  • Ъглов удар в полза на Монтана, след който не последва нищо опасно за Ботев.

25'
  • Изстрел на Реда Рабей от прекия свободен удар, който обаче е крайно разочароващ и излиза в аут.

24'
  • Добра възможност за Ботев, след като Стефан Цонков играе с ръка пред наказателното си поле.

23'
  • Реда Рабей получава жълт картон за гневна реакция срещу съдията.

20'
  • Тежък сблъсък между Иван Михов и Атанас Илиев. Двамата удариха главите си при въздушен двубой, но продължават срещата без особени проблеми.

17'
  • Хубава атака за Монтана. Давид Кики преодоля няколко бранители на домакините, но при паса към Тони Тасев бе отсъдена засада.

16'
  • Нито един точен удар в мача до този момент. Играта се води предимно в центъра на терена.