• 39’ Спас Делев
  • 56’ (а.г.) Джеймс Ето'о
  • Край на мача! Победа за Лудогорец с 2:1 над Ботев в Пловдив!

90+4'
  • Шанс за „орлите“! Пиерос Сотириу стреля силно от свободен удар пред наказателното поле, но Ханкич успя да избие с плонж в корнер.

90+3'
  • Три минути добавено време на двубоя

90+1'

90+1'
  • Капитанът на домакините Тодор Неделев също видя жълтия цвят заради реакция след официалното предупреждение за своя съотборник.

86'
  • Само за по-малко от минута на терена Димитър Тонев си изкара жълт картон.

86'
  • Втората промяна – Точукву Ннади замени Дилан Мартенс.

85'
  • Двойна смяна за домакините – Димитър Тонев смени Реда Рабей.

85'
  • Жълт картон и за Джак Лейн от Ботев.

82'
  • Смяна за гостите – Вандерсон се появи в игра за сметка на Спас Делев.

81'
  • Нова промяна за „канарчетата“ – Джак Лейн влезе на мястото на Мохамед Брахими.

78'
  • Удар! Сисиньо стреля в близкия ъгъл на вратата, но Ханкич внимаваше и улови топката в ръцете си.

76'
  • Първа промяна за Ботев – Антоан Бароан замени Виктор Генев.

71'

71'
  • Първо официално предупреждение и за играч на Лудогорец. Получи го капитанът Сисиньо.

71'
  • Нова страхотна възможност за Ботев! Току даде чудесен извеждащ пас отдясно за Брахими, който напредна към центъра, влезе в наказателното поле, справи се с Жан Карничник и стреля към вратата, но Слуга скъси бързо дистанцията и блокира изстрела.

68'
  • Смяна в Лудогорец – Пиерос Сотириу смени Матиас Тисера.

65'
  • Жълт картон за Виктор Генев от състава на домакините.

65'
  • Шанс за Ботев! Домакините можеха да изравнят отново доста бързо, след като Ето’О комбинира с Емануел Току отдясно пред наказателното поле. Ганаецът пусна пък пас за Мохамед Брахими, който стреля в близкия ъгъл, но Слуга беше покрил ъгъла си и изби в корнер.

63'

63'
  • АВТОГОЛ! Джеймс Ето’О отбеляза в собствената си врата! Мануел Шоу проби през центъра и след това комбинира с Текпетей пред наказателното поле. Ганаецът опита да подаде към Делев отляво в пеналтерията, където обаче Джеймс Ето'о отклони топката неспасяемо към своята врата за 1:2.

56'
  • Удар на Текпетей от дистанция по тревата, но топката премина покрай вратата.

49'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част

45+1'
  • ГООООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Па Конате изравни резултата! Реда Рабей центрира остро отдясно в наказателното поле в линията между вратаря и защитата, а Конате засече от близко разстояние за 1:1.

45'
  • Нов шанс за гостите! Тодор Неделев сбърка с паса си назад, което позволи на Тисера да пресече, след което стреля отдясно в наказателното поле към далечния ъгъл, но покрай вратата.

42'
  • ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Спас Делев отри резултата! Текпетей намери отдясно в половината на Ботев Спас Делев, който напредна  влезе в наказателното поле, след което залъга Виктор Генев и отправи изстрел, който рикошира в Супрайен и излъга вратаря Ханкич – 0:1.

39'
  • Дени Групер опита удар от далечна дистанция, но прати топката доста над вратата.

38'
  • Шанс за „орлите“! Капитанът Сисиньо се пребори за топката отдясно, влезе в наказателното поле и комбинира с Матиас Тисера. Аржентинецът задържа добре и стреля между двама ниско към далечния ъгъл, но на сантиметри от дясната греда на домакините.

32'
  • Емануел Току си освободи пространство за удар пред пеналтерията, но прати топката покрай лявата греда на Слуга.

29'
  • Наложи се да бъде извършена принудителна смяна в Лудогорец. Рик Джонатан замени контузилия се Доминик Янков.

27'
  • Първи жълт картон в мача. Получи го Самюел Супрайен от Ботев заради нарушение срещу Доминик Янков.

23'
  • Нов удар! Отново Текпетей беше замесен в ситуацията, след като получи вдясно пред наказателното поле, нагласи си топката и стреля фалцово по тревата към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Ханкич.

19'
  • Изстрел! Бернард Текпетей опита удар по диагонала към далечния ъгъл пред наказателното поле, но топката излезе на безопасно разстояние в аут.

13'
  • Удар! Ботев Пловдив първи стигна до интересна ситуация след чудесна контраатака. Емануел Току се пребори за топката в своята половина и направи чудесен индивидуален пробив през центъра, след което подаде надясно за капитана Тодор Неделев, който стреля пред наказателното поле. Топката тупна коварно пред вратаря Симон Слуга, който все пак успя да я отрази в корнер.

6'
  • Гостите стартираха по-добре двубоя и още в рамките на първите пет минути изпълниха два ъглови удара, но до нещо опасно пред вратата на Хидайет Ханчич не се стигна.