• Четири добавени минути на мача.

90'
  • Смяна в Ботев - влиза Станислав Шопов, излиза капитанът Неделев.

86'
  • Удар! Опасен шут на Малембана от фаул, но Янко Георгиев изби. Топката отиде в Масоеро, но той не успя да отправи повторен удар и защитата на Ботев се справи.

85'
  • Жълт картон за Славчо Шоколаров, който фаулира тежко Аралица.

84'
  • Удар! Шут на Георги Минчев от фаул, но Еспиноса с глава изчисти от стената.

83'
  • Смяна в Ботев - влиза Лъчезар Балтанов, излиза Вутов.

79'
  • Удар на Йосип Томашевич с левия крак от дистанция, но топката спря малко преди болницата, която е след западната част на базата на Ботев в "Коматево".

76'
  • Смяна в Локомотив - влиза Георги Минчев, излиза Салинас.

69'
  • Жълт картон за Лукас Масоеро.

67'
  • Жълт картон за Тодор Неделев.

67'
  • Смяна в Локомотив - влиза Момчил Цветанов, излиза Умарбаев.

65'
  • Жълт картон за Парвизджон Умарбаев, който влезе с двата крака в току-що нараненият глезен на Неделев.

62'
  • Смяна в Локомотив - влиза Дейвид Малембана, излиза Витанов.

61'
  • Смяна в Локомотив - влиза Николай Николаев, излиза Карагарен.

61'
  • Звездата на Ботев Пловдив Тодор Неделев стъпи накриво и легна на земята направо. Медицинският щаб преглежда глезена на плеймейкъра.

59'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Тодор Неделев центрира от корнер, а Атанас Илиев се извиси и отправи удар с глава, а топката влетя в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Луков.

56'
  • Удар! Този път нападателят на Ботев имаше страхотен шанс да удвои резултата. Неделев го изведе зад отбраната на Локомотив, той напредна и стреля с левия крак, но Луков с крак изчисти в корнер.

55'
  • Удар на Атанас Илиев вляво на наказателното поле, но нападателят нямаше баланс и не застражи Луков - аут.

54'
  • Центриране от фаул на Умарбаев, а Аралица засече с глава, но доста неточно - аут.

51'
  • Жълт картон за Иван Бандаловски, който фаулира Томашевич чрез задържане.

50'
  • Шанс! Брисент Карагарен можеше да накаже грешка на Янко Георгиев, който не изчисти добре центрирана топка, но при повторната си намеса стражът на "канарчетата" изчисти топката.

49'
  • Старт на втората част!

• Край на първата част!

45+2'
  • Две минути добавени към първата част.

• В следващите минути Локомотив владееше повече топката на "Коматево", но до опасности пред вратата на Георгиев така и не се стигаше.

• Неделев центрира от пряк свободен удар, а защитата на "смърфовете" не успя да изчисти добре топката. Кълбото стигна до Вутов, който нанесе неточен удар.

33'
  • Шут! Йосип Томашевич отправи удар отляво, топката рикошира в Станислав Работов и тя стана лесна за улавяне от Янко Георгиев.

25'
  • Прекалено много брак в действията на играчите на Локомотив Пловдив. Футболистите на "смърфовете" не могат да изнесат топката в половината на градския си враг, като капитанът Димитър Илиев е тотално нетурализиран и не може да помогне по никакъв начин на своите съотборници.

• Жълт картон за Йосип Томашевич.

12'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Тодор Неделев откри резултата, след като си взе топката през Атанас Илиев и с плътен удар с левия крак по диагонала матира Луков.

9'
  • Първи удар и за Локомотив - той бе дело на Анте Аралица, но топката отлетя над огражденията на базата в "Коматево".

8'
  • Пропуск! Ботев Пловдив пръв стигна до опасност. Топката бе центрирана, а Иван Бандаловски засече с глава, но Мартин Луков направи страхотно спасяване и спря топката пред голлинията си. Тя не бе уловена от вратаря, но Салинас притича и я изрита силно напред.

6'
  • Първите минути на дербито ни показаха яростна битка в средата на терена, като опасности нямаше към четвъртата минута.