FT

1 : 1

• 1’ Жоао Пауло Араужо
  • 38’ Роман Прохазка
  • КРАЙ НА МАЧА. Ботев и Левски завършиха при 1:1 в Коматево в едно от дербитата на 12-ия кръг.

90+5'
  • Последна смяна в Ботев  - излиза Омар Косоко, на негово място Кристиан Димитров.

90+3'
  • Жълт картон за Галин Иванов от Левски, който не даде шанс на Меледже да започне контраатака.

90+2'
  • Размяна на остри реплики между Георги Георгиев и Роман Прохазка. Реферът прекъсна временно играта, за да охлади страстите преди ъглови удар за Левски.

90+1'
  • 3 минути добавено време към мача.

• Втора смяна в Ботев - капитанът Неделев даде лентата на вратаря Георгиев, за да може Наско Милев да се появи в игра.

88'
  • Последна смяна в Левски - Галин Иванов замени Франсис Нар.

87'
  • Жълт картон за Димитър Пиргов от Левски.

85'
  • Хубава възможност за Левски и спасяване на Георгиев! Хеан Деса получи топката на границата на наказателното поле и веднага шутира с левия крак. Георгиев се хвърли вляво и улови ефектно.

84'
  • Първа смяна в Ботев - Даниел Кутев замени Иван Стоянов.

83'
  • Втора смяна в Левски - Илиан Мицански влезе за Левски, замени Адениджи.

83'
  • Добри действия на Жоао Пауло, който се справи елегантно със съпротивата на Сърджан Лукин в наказателното поле на Левски. Последвалият изстрел на бразилеца обаче беше доста неточен и премина в аут покрай левия стълб.

79'
  • Опасна ситуация за Георги Георгиев, която му създадоха тримата бранител пред него. Стенио, Радослав Терзиев и Даниел Златков до последно се чудиха кой да отиграе безадресно центриране в наказателното поле. Накрая Терзиев върна рисково към вратаря, който изрита напред, преди Аниете да го притесни по-сериозно.

78'
  • Първа смяна в Левски - Хеан Деса замени Божидар Краев, който почти не игра с топката през второто полувреме.

72'
  • Жълт картон за Роман Прохазка от Левски.

70'
  • Ботев и Левски си размениха по една нелоша атака в рамките на минута игрово време. Първо Антонио Аниете получи пространство да шутира от границата на пеналта, а Крум Стоянов блокира самоотвержено с тяло. Това доведе до контрадействия за Ботев, които завършиха със силен шут на Жоао Пауло отляво, попаднал право в ръцете на Йоргачевич.

69'
  • Играта беше подновена.

68'
  • Феновете на Ботев прекъснаха временно срещата с мощна димка, която гръмна точно пред централната трибунат в Коматево. Играта е временно спряна, докато димът се разнесе.

66'
  • НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ НА ЙОРГАЧЕВИЧ! Лошо изпълнен пряк свободен удар за Левски и ужасяващо подхлъзване на Сашо Александров доведоха до много опасна контраатака за Ботев. Меледже тръгна да превзема терена пред себе си, след което пусна вляво за Иван Стоянов. Опитният халф веднага с диагонален пас изведе Тодор Неделев съвсем сам срещу вратаря на Левски. Капитанът на Ботев си поведе леко дълго топката, а Йоргачевич се хвърли смело и парира удара му.

63'
  • Поредна скоростна контраатака на Ботев. Серкан Юсеин намери Жоао Пауло с пространство отляво, а бразилецът реши да шутира от около 27-28 метра. Кълбото премина много над напречната греда зад Боян Йоргачевич.

53'
  • Жълт картон за Меледже Омнебес от Ботев заради груб фаул срещу Аниете.

50'
  • Отлична контраатака на Ботев Пловдив, която Тодор Неделев поде от централния кръг. Той комбинира с Иван Стоянов отдясно, който му върна, а после Неделев изведе хубаво Косоко в пеналта, макар и с гръб към вратата. Тъмнокожият футболист обаче притъпи действията с връщане назад, а после Неделев не можа да отправи достатъчно силен удар отдалеч.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Левски подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Реферът не даде нито секунда продължение.

45'
  • Жълт картон за Даниел Златков от Ботев.

41'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:1! Роман Прохазка изравни за "сините"! Защитата на Ботев се представи отчайващо при корнер вдясно от вратата на Георги Георгиев. При близката греда Лукин успя да отклони с глава зад гърба си, а топката стигна до Краев във вратарското воле. Юношата на Левски шутира силно от остър ъгъл, Георгиев отрази, но нямаше как да се намеси при добавката на Прохазка.

38'
  • Спорна ситуация, която реферът Драгомир Драганов подмина без картон за Нар, а основания за такъв не липсваха. Ганаецът се сбори за топката с Крум Стоянов, който го фаулира. Докато играчът на Ботев се отдръпваше Нар посегна и го удари с ръка в лицето, но реферът реши да не го санкционира официално, а само го предупреди устно.

31'
  • Заучено изпълнение на Левски от пряк свободен удар. Топката беше заложено отляво по атаката и встрани от наказателното поле. Аниете центрира остро към първа греда, където Прохазка изпревари всички и опита труден изстрел с глава от 10-11 метра. Шутът му не представляваше никаква опасност за Георгиев, който проследи спокойно как топката преминава поне на 2-3 метра от дясната му греда.

30'
  • Страхотен шанс за Левски! Атаката беше изострена с хубав пас за Нар отдясно, който центрира към наказателното поле. Там Даниел Златков не изби достатъчно добре и Де Ноойер овладя пред дъгата. Холандецът предпочете да не стреля, а пусна към Аниете вляво в пеналта. Испанецът хубаво финтира Стенио, за да стреля над вратата от 8-9 метра по диагонала.

24'
  • Тежък удар глава в глава между Франсис Нар и Крум Стоянов при битката за една висока топка около наказателното поле. Реферът временно спря играта, за да се окаже медицинска помощ на бранителя на Ботев. По всичко личи той няма да има проблем да продължи мача.

22'
  • Далечен шут на Серкан Юсеин от Ботев, топката отлетя високо и далеч от вратата на Левски.

20'
  • Греда на Адениджи! Франсис Нар получи отдясно и веднага центрира към точката на дузпата, където Адениджи беше оставен без опека и стреля директно от воле. Георги Георгиев се хвърли, но не стигна до топката, която се удари в основата на лявата греда и излезе в аут.

16'
  • Съдията Драгомир Драганов определено спести жълт картон на Тодор Неделев. Капитанът на Ботев тръгна рейд отляво по атаката и пусна топката покрай Сашо Александров, който игра с тяло и го свали на тревата. Неделев поиска фаул, но не го получи, селд което се разяри на съдията и със заплашителни жестове тръгна към него. Драганов обаче не го санкционира и остави играта да продължи.

13'
  • Левски се опитва да се върне в релси след ранния гол чрез по-продължителен контрол върху топката. На този етап "сините" владеят инициативата, но не стигат до опасности пред вратата на Георги Георгиев.

• ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:0! Жоао Пауло бележи най-бързият гол дотук през сезона! Тодор Неделев метна дълъг пас от собствената си половина вляво за бразилския си съотборник. Той надбяга Сашо Александров, а след това от въздуха прехвърли излезлия много напред Боян Йоргачевич, докато сръбският вратар се опитваше да го пресрещне.