• Смяна в Ботев - влиза Димитър Пройчев, излиза Ничев.

90+3'
  • Голям шанс за Ботев! Станислав Шопов центрира топката отдясно към Бурбано, който не успя да засече топката в опразнената врата на Етър.

90+2'
  • Удар! Брилянтна атака на Ботев! Тодор Неделев получи подаване вляво, а той прати диагонално подаване за Станислав Шопов. Вдясно той бе дублиран от Филип Филипов, но младият атакуващ играч на домакините напредна към дъгата и стреля силно. Господинов изби, топката срещна гредата и излезе в корнер.

90+1'
  • Смяна в Етър - влиза Тони Иванов, излиза Боджадж.

88'
  • Втори жълт картон за Божидар Кацаров, следователно червен. Играчът на Етър постъпи безумно в тази ситуация и съвсем логично бе изгонен от рефера Иванов, след като попречи да бъде изпълнен свободен удар.

87'
  • Жълт картон за №84 от състава на Етър - Божидар Кацаров.

84'
  • Шут на Неделев от свободен удар, който излиза аут.

80'
  • Втори жълт картон за Яни Пехливанов! Бранителят на Етър задържа Джонатан Перейра, след като беше последен в отбраната на "болярите", макар този път да останаха дискусии в решенията на съдията Георги Иванов и правотата за решението, макар да не бе така при ситуацията малко по-рано с Георги Купенов.

79'
  • Жълт картон за Георги Купенов, който фаулира Джонатан Перейра. Купенов бе последен в защитата на гостите, но реферът Георги Иванов реши да му даде "само" жълт картон, макар ситуацията на терена.

77'
  • Тонислав Йорданов стреля мощно от фаулт, но Янко Георгиев отби топката с две ръце.

73'
  • Червен картон за треньора на Ботев - Ферарио Спасов, който сериозно оспори решение на съдията Георги Иванов, който първоначално извади жълтия си картон, но после смени решението си.

71'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР! ... Но не... Янко Георгиев подаде към Ничев, а Боджадж атакува бранителя на Ботев. Той прати топката към Ангелов, който прати топката във вратата на домакините, а при повторенията стана ясно, че голът правилно е отменен.

67'
  • Смяна за Ботев - влиза Иван Василев, излиза Антонио Вутов.

66'
  • Антонио Вутов получава медицинска помощ, след като получи много тежко влизане в своите крака.

66'
  • Жълт картон за Антон Огнянов, след като играчът на Етър задържа глуповато Джонатан Перейра от Ботев.

64'
  • Жълт картон за Яни Пехливанов.

60'
  • Удар! Филипов не успя да прецени добре центриране, а топката стигна до Милчо Ангелов. Той стреля от много добра позиция, но Бандаловски блокира удара му.

57'
  • Жълт картон за Антонио Вутов след грубо влизане срещу Антон Огнянов.

56'
  • В първите няколко минути Етър контролира топката повече, но след 6 минути няма опасности пред вратата на Янко Георгиев.

• Смяна в Етър - влиза Стелиян Добрев, излиза Лагоа.

• Край на първата част между двата отбора. Ботев Пловдив води с един гол на Етър след гол на Антонио Вутов.

• Точно 60 секунди добавено време.

• Шут! Капитанът на домакините Тодор Неделев подаде вляво в наказателното поле за Бурбано. Той стреля към вратата на Етър, но Господинов улови топката.

44'
  • Педро Лагоа от Етър, който има жълт картон, спъна цинично Станислав Шопов пред погледа на рефера Георги Иванов. Съдията определено пощади халфа на великотърновци в тази ситуация, който някак засега запазва мястото си на терена.

34'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Груба грешка на Етър доведе до гол за домакините. При изнасянето на топката от Етър кълбото бе откраднато пред наказателното поле на "болярите" от Джонатан след грешка на Лагоа. Там овладя Вутов, който си нагласи да стреля с левия крак и запрати топката в долния ляв ъгъл на Господинов, за да открие резултата.

28'
  • Добра възможност за Етър. Антон Огнянов получи отляво и центрира по земя за Милчо Ангелов, но добро маркиране на Иван Бандаловски осуети Ангелов да отправи удар към вратата на "канарчетата".

27'
  • Феновете на Ботев продължават с негативните възгласи към Ангел Палийски.

• Жълт картон за Педро Лагоа, който влезе много остро в краката на Шопов.

21'
  • Лазар Марин опита центриране отляво, което се оказа без адресат. Топката премина край страничната греда на Господинов и следва аут за Етър.

20'
  • Жълт картон за Флорент Боджадж, който събори в средата на терена гологлавия Антонио Вутов.

15'
  • Шанс за Етър! Янко Георгиев трябваше да прави спасяване след засичане на топката от корнер на Яни Пехливанов. Той отигра центриране от корнер на Антон Огнянов от корнер, но стражът на Ботев се справи добре и улови.

12'
  • Смяна в Етър - влиза Милчо Ангелов, излиза Колев.

12'
  • Никола Колев от Етър получава медицинска помощ след единоборство със съперник.

10'
  • Полека-лека в хода на срещата Ботев започва да налага териториален натиск, докато Етър изчаква съперника в своята половина, пред наказателното си поле.

6'
  • Страхотни солови изяви на Станислав Шопов по десния фланг на атаката на Ботев. Шопов "развинти" трима играчи на Етър, но в крайна сметка със сетни сили Купенов прати топката в корнер.

4'
  • Лежерно темпо за старт на срещата между Ботев и Етър в първите 180 секунди на мача.

• Старт на второто полувреме на срещата.