• Фаул за Ботев след нарушение на Александър Цветков. Неделев центрира към далечната греда, но Радосла Терзиев не можа да нанесе точен удар.

• Даниел Златков получава жълт картон.

83'
  • Георги Илиев заменя Даниел Георгиев.

71'
  • Ботев стигна и до втори гол срещу Черно море. Тодор Неделев центрира от корнер отляво, Радослав Терзиев игра с глава и насочи топката в мрежата на гостите за 2:3.

70'
  • Удар на Кутев, но покрай вратата.

66'
  • Жоао Пауло Араужо получава жълт картон.

63'
  • Ботев намалява изоставането си. Серкан Юсеин пое топката от централната линия, направи самостоятелен пробив и с удар от границата на наказателното поле по земя преодоля Коварж за 1:3.

62'
  • Марек Кузма заменя Бакари.

62'
  • Даниел Кутев заменя Иван Стоянов.

59'
  • Фаул за Ботев отляво. След изпълнението на Иван Стоянов, Коварж изби с една ръка над напречната греда.

58'
  • Ондрей Сукуп получава жълт картон за фаул срещу Жоао Пауло.

58'
  • Наско Милев заменя Меледже Омнебес.

46'
  • Начало на второ полувреме

46'
  • Край на първа част

45+3'
  • Черно море вече води класически на Ботев. Уго Секо направи пробив отдясно, навлезе в наказателното поле, стигна почти до точката на дузпата, откъдето стреля и покачи на 3:0. Това бе първи гол за португалеца в Първа професионална лига.

42'
  • Хубав изстреля на Жоао Пауло, който мина над напречната греда.

34'
  • Удар на Коконов но над вратата.

32'
  • Черно море отбеляза втори гол. След грешка в средата на терена на "канарчетата",  Даниел Георгиев пое топката, преодоля няколко противникови футболисти, стреля от зоната пред дъгата на наказателното поле, и прониза вратата на домакините за 2:0.

30'
  • Удар на Серкан от дистанция, но Коварж отново се намеси вещо.

26'
  • Хубав удар на Жоао Пауло, но Коварж отрази.

26'
  • Добър пробив на Иван Коконов отдясно. Опита центриране в наказателното поле, но Терзиев изчисти.

24'
  • Принудителна смяна в Ботев. Кристиан Димитров заменя Цветомир Панов, за когото стана ясно, че няма да може да продължи игра.

22'
  • Цветомир Панов получава медицинска помощ край терена.

18'
  • При ответната атака, Бакари набра скорост отляво, нахлу в пеналта, отправи диагонален удар, но удари левия стълб  на вратата на Георги Георгиев.

9'
  • Добро положение за Ботев. След неубедителна намеса на Стефан Станчев, Иван Стоянов нанесе силен диагонален удар отляво, но Коварж се намеси и изби в корнер. От него не произлезе нищо.

9'
  • Черно море поведе на Ботев при първото по-опасно положение в срещата. Александър Цветков направи добър пробив, пусна пас надясно към Ондрей Сукуп, който центрира в наказателното поле. Получи се рикошет, в резултата на което топката попадна на главата на Иван Коконов, който прониза Георги Георгиев за 1:0. Срещата е под номер 150 за Иван Коконов в елита.

3'
  • Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на починалия преди дни бивш футболист на Ботев Пловдив - Румен Юруков.