• Втора смяна и за „канарчетата“. Станислав Шопов е заменен от Радослав Терзиев

77'
  • Втора смяна за Арда. Лукас Уилиан влиза на терена, излиза Конър Рандал

68'
  • ГОЛ ЗА АРДА – 1:1!!! След разбъркване в наказателното поле на  Янко Георгиев топката попадна в Иван Коконов, който от няколко метра нямаше как да пропусне и отбеляза изравнителното попадение

65'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Филип Филипов центрира перфектно в наказателното поле, където Фернандо Виана с чудесен удар с глава откри резултата!

63'
  • Първа смяна и за домакините. Джонатан Перейра заменя младия Димитър Тонев

62'
  • Първа смяна в двубоя. Тя е за Арда. Илиша Сам заменя Жоао Аморим

61'
  • Минута по-късно и капитанът на „канарчетата“ Лъчезар Балтанов също бе декориран в жълто

61'
  • Жълт картон и за Радослав Василев от тима на Арда

60'
  • Първи корнер и за Арда, след който обаче топката бе изчистена

50'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме – 0:0

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част

45+1'
  • Тодор Неделев също е предупреден официално заради бурната си реакция, след като не бе свирено нарушение срещу него

44'
  • Жълт картон и за играч на гостите. Получава го Дарен Сидоел за препречване при изпълнение на свободен удар

40'
  • Станислав Шопов падна в наказателното поле на Арда, но вместо дузпа, получи жълт картон за симулация

37'
  • Деян Лозев опита да центрира в наказателното поле след скоростна атака, но топката бе избита в ъглов удар

35'
  • Матеус Леони отправи много хубав и силен изстрел от границата на наказателното поле, но и вратаря Янко Георгиев показа класа, спасявайки с една ръка. Това може би бе и най-доброто положение до момента

32'
  • Грешка на играч на домакините позволи на Радослав Василев да отнеме топката и след това да напредне в половината на Ботев. Нападателят отправи силен удар, но малко в аут

24'
  • Първата по-опасна акция беше за Ботев. Фернандо Виана получи хубаво подаване от Станислав Шопов, напредна към наказателното поле и отправи удар, но право в ръцете на вратаря Иван Караджов