0 : 1

• 34’ Виктор Генев
  • КРАЙ НА МАЧА

90+4'
  • Изстрел на отчаянието от Иван Минчев. Халфът, след като се убеди, че няма други опции, опита изстрел от 22-23 метра, а топката премина много над вратата.

90+3'
  • Последна смяна за Черно море - Дани Кики излезе без да бърза. За финалните секунди на негово място Мартин Костадинов.

90+2'
  • 4 минути добавено време.

• Дани Кики получава помощ от съотборник, след като получи мускулно схващане в десния прасец.

89'
  • И някак като илюстрация - корнер за Берое отляво по атаката. Минчев центрира доста добре към далечната греда, където Леони се извиси и засече с глава, но крайно неточно и доста над гредата.

89'
  • Натиск на Берое в последните минути, който е ръководен предимно от отчаянието. Центриранията се сипят едно след друго към наказателното поле на Черно море, но домакините не могат да стигнат до нещо повече от разбърквания или няколко корнера. Дотук играта на "моряците" в отбрана е за пример.

• Жълт картон за Георги Китанов от Черно море за бавене на играта.

83'
  • Втора смяна в Черно море - Георги Божилов замени Патрик Андраде.

80'
  • Последна смяна в Берое - Боби Цонев напусна игра, вместо него Александър Василев.

78'
  • Вандерсон не улучи вратата! Бразилецът отново се довери на превъзходната си индивидуална техника, с чудесен финт свали съперников играч на тревата и стреля мощно от дъгата. Силата на шута превърна Китанов просто в зрител, но за нещастие на домакините кълбото премина на сантиметри покрай основата на десния стълб.

73'
  • Първа смяна в Черно море - Мартин Минчев напусна игра, вместо него Аристоте Ндонгала.

71'
  • Втора смяна за Берое - Рубен Бригидо отстъпи мястото си на Алфредо Мартинс. Така Берое вече играе с двама чисти нападатели.

65'
  • Най-сетне нещо по-интересно от Берое! Рубен Бригидо центрира отляво към Борислав Цонев, който стреля с глава право в тялото на Генев. Отскочилата топка отиде на пътя на Бригидо, който от 7-8 метра под много остър диагонал опита да намели далечния долен ъгъл. Топката премин в аут.

64'
  • Жълт картон за Патрик Андраде от Черно море. Тъмнокожият футболист на варненци с доста груб шпагат препъна Александър Цветков.

56'
  • Първа смяна в Берое - Влади Гаджев сяда на пейката, вместо него Иван Минчев. Подчертано офанзивна смяна за Александър Томаш.

55'
  • Никак, ама никак нелоша възможност пред Ради Василев! Мартин Минчев напредна отляво по фланга и отправи полувисоко центриране към близката греда. Тъй като топката дойде леко назад за Василев, той се извъртя във въздуха и опита воле, което премина не много далеч над дясната сглобка.

50'
  • Ъглов удар за Берое отдясно по атаката. Домакините опитаха заучено разиграване, като Вандерсон комбинира с Гаджев пред наказателното поле. Той отправи диагонален висок пас към Бандаловски, който опита да свали, но Китанов изпревари всички и улови топката.

50'
  • Още в първите секунди на втората част Дани Кики опита късмета си с изстрел от около 20-21 метра по диагонала. Никакви ядове за Перниш, който улови без дори да помръдва от мястото си.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Гостите подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • 1 минута добавено време на първата част. При самото ѝ започване Боби Цонев опита нескопосано воле от границата на наказателното поле.

• Отново леко нелеп инцидент в наказателното поле на Черно море - този път Димов се сблъска с вратаря Китанов, който изчисти в тъч, за да му даде време да се възстанови.

44'
  • Проблеми за голмайстора на Черно море Виктор Генев. И той, и Пламен Димов се хвърлиха да чистят една топка във вратарското поле, като вторият се стовари върху глезена на своя съотборник.

41'
  • Спасяване от Георги Китанов! Рубен Бригидо се спусна отляво и спря рязко пред наказателното поле. С успореден пас той намери Владимир Гаджев около дъгата, а халфът стреля мощно. Това доведе до неуверено, но все пак успешно спасяване от Китанов.

39'
  • ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ - 0:1! Виктор Генев открива резултата с първото си попадение, откакто е играч на "моряците"! Илиас Хасани изпрати центриране отдясно, като го насочи към точката на дузпата, където все още беше неизтеглилия се в защита Генев. Мартин Минчев скочи и спечели високата топка, а Пламен Димов изникна иззад бранителите, за да им попречи да изчистят. Генев се ориентира най-бързо в разбъркването и стреля ниско по тревата. Перниш можеше да реагира и по-добре, тъй като закачи топката, преди тя да посети мрежата му. Въпреки всичко останаха сериозни съмнения дали Димов не беше в положение на засада.

34'
  • Наблюдава се активизация в редиците на Черно море, който определено поизравни играта в центъра на терена. Гостите вече са доста по-уверени и опитват да градят постепенни атаки.

• Пряк свободен удар за Черно море до самия ъгъл на наказателното поле. Васил Панайотов амбициозно опита изстрел ниско покрай стената. Никакви проблеми за Перниш, топката едва се дотъркаля до ръцете на стража.

27'
  • Първи точен шут в мача, ала изпълнението с глава на Боби Цонев е само и единствено за целите на стастиката.

25'
  • Нелошо включване на Юго Кононго отляво за Черно море. Левият бек спечели досат терен с дрибъл, след което комбинира с Дани Кики. Последният веднага опита силен удар от дистанция, ала за свое нещастие кълбото срещна тялото именно на Кононго и излезе в аут.

25'
  • Ето го първото реално положение за гол. Берое получи пряк свободен удар до тъчлинията в половината на съперника. Матеус Леони центрира към намиращия се около дузпата Боби Цонев, чийто опит с глава да продължи движението на топката бе блокиран. Кълбото остана да тупка на място, а Камен Хаджиев стигна първи до него и нанесе шут от въздуха с извъртане. Георги Китанов само изгледа как изстрелът прелетя над горния му ляв ъгъл.

21'
  • Първата по-обещаваща ситуация в мача, а Вандерсон Коста я създаде съвсем сам. Бразилецът тръгна от десния фланг навътре към границата на наказателното поле. С поредица бързи финтове той си отвори коридор за стрелба, ала точно когато нанясаше изстрела, се подхлъзна и прати топката доста над гредата.

19'
  • Реферът Станислав Ставров използва едно от прекъсванията в играта, за да проведе кратък диалог с треньора на Черно море Илиан Илиев, който видимо беше недоволен от последните отсъджания на арбитъра. Изглежда Илиев получи предупреждение, че ако продължава в същия дух, ще бъде пратен на трибуните.

18'
  • Жълт картон за Юго Кононго от Черно море, който задържа за фланелката Вандерсон Коста.

14'
  • Кротко начало в първите 7-8 минути. Берое очевидно се стреми да контролира повече топката, но в играта на домакините има твърде много брак. Черно море до момента е твърде плах в опитите си да контраатакува, но още сме далеч от истински чистите голови възможности.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката бе за домакините от Берое.

• Стадион: Стадион Берое
    Рефер: Станислав Ставров
    Излъчва: Darik radio, Darik radio, Diema Sport