• Шанс! Ботев разигра отлично през средата на терена, а Ивелин Попов демонстрира страхотна визия и изведе Самюел Акере сам срещу Артур Мота. Ударът на резервата беше много слаб и не затрудни стража на Берое.

• Смяна в Берое - влиза Енцо Еспиноса, излиза Говеа.

63'
  • Удар на Ивелин Попов от фал, но ударът му мина над вратата на Берое.

60'
  • Шут на Себастиан Вия от дистанция, но той не представляваше проблем за Ханкич.

58'
  • Жълт картон за Карлос Алгара.

57'
  • Ханкич получи лекарска помощ след предходната ситуация.

56'
  • Шанс! Берое стигна до най-добрата си възможност в срещата, след като Себастиан Вия беше изведе вдясно от Вини Трибуле. Вия центрира по земя към Сагардия, но бранител на Ботев изчисти. Топката отиде към Вини Трибуле, а нападателят шутира, за да може Николай Минков да изчисти от голлинията на Ботев.

55'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Емануел Уме се разправи безцеремонно вляво с Викторио Вълков, след като бранителят на Берое беше безпомощен срещу офанзивния играч на пловдивчани. Уме даде успореден пас за Георги Николов, който отблизо нямаше как да сбърка и направи резултата 3:0.

52'
  • Смяна в Ботев - влиза Самюел Акере, излиза Брахими.

52'
  • Лъчезар Балтанов с проблеми, тъй като Роанлдо го удари през лицето неволно.

51'
  • Резервата Роналдо Камара стреля силно от средна дистанция, но Хидайет Ханкич спаси уверено.

50'
  • Смяна в Берое - влиза Роналдо Камара, излиза Пачаме.

• Смяна в Берое - влиза Уерик Каетано, излиза Дамянов.

• Смяна в Берое - влиза Франсиско Сагардия, излиза Политино.

• Старт на втората част!

46'
  • Край на първо полувреме!

45+2'
  • Шанс! Себастиан Вия центрира отдясно към Дамян Йорданов, който атакува много странно топката пред вратата на Ханкич. Той бе проследен от Чернев, който отклони в ъглов удар, но съдията Арсов посочи аут за Ботев.

45+1'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Гостите успяха да удвоят своя актив на стадион "Берое". Константин Балоянис пласира отлично центриране към Георги Николов, който се откъсна от Карлос Алгара и с глава матира Артур Мота. Домакините имаха претенции, че Алгара е бил фаулиран, но реферът Арсов не сигнализира за фал и голът бе редовен.

31'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Берое изпълни ъглов удар, ала отбраната на Ботев се справи отлично и Емануел Уме взе топката и напредна. Уме пусна извеждащ пас към Константинос Балоянис, а той сам срещу Артур Мота промуши топката между краката на стража и поведе пловдивчани напред.

22'
  • Възможност! Себастиан Вия се понесе през средата на терена и видя с извеждащ пас вдясно Франсиско Политино. Той овладя в наказателното на "канарчетата" и шутира силно, но Ханкич затвори ъгъла на удар и отрази.

20'
  • Жълт картон за Франко Минго.

14'
  • Шанс! Берое създаде добро положение след само пет минути игра. Себастиан Вия беше изведен вляво и елиминира по фантастичен начин Николай Минков и даде остър пас към Вини Трибуле, ала Хидайет Ханкич отклони и топката не стигна до нападателя на старозагорци.