• 82’ Жоао Пауло Араужо
  • 90+2’ (д) Клаудиу Кешеру
  • КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:7! Кешеру също оформи хеттрик с премерен шут от бялата точка, влетял в долния ляв ъгъл.

90+2'
  • ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мицаков много грубо изблъска в гръб Жуниор Кишада, който се канеше да засече точно пред голлинията. Бразилецът дори се удари лошо в страничния стълб.

89'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:6! Хеттрик за Жоао Пауло. Този път бразилецът получи топката по земя отдясно в наказателното поле и стреля изключително силно по диагонала.

82'
  • Невероятен шанс пред Кишада от Лудогорец! Вратарят Вълков опита да изпълни аут с къс пас, но вместо това предостави топката Жоао Пауло. Той веднага подаде към Кишада, който финтира стража, но след това стреля встрани от целта.

77'
  • Интересна смяна за Лудогорец - вратарят Ренан напусна игра, вместо него младият Васил Симеонов.

75'
  • Последна смяна за Литекс - Искер Писаров замени Преслав Антонов.

72'
  • Неочакван шанс за Кешеру! Жоао Пауло опита интересно копване по диагонал над централната защита, а Кешеру притича и от много остър ъгъл засече от въздуха. Изстрелът му попадна от външната страна на мрежата.

71'
  • Втора смяна в Литекс - Методи Костов замени Атанас Курдов, като зае мястото му на върха на атаката.

69'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 5:0! Кешеру също записа дубъл в срещата. Гостите пресякоха опита на Литекс да изнесе кълбото и Кишада се устреми напред с топката при ситуация трима срещу двама. Бразилецът лесно изведе Кешеру сам срещу вратаря, а румънецът само плъзна кълбото в близкия ъгъл.

68'
  • Първа смяна за Лудогорец - Густаво Кампаняро зае мястото на капитана Дяков, а лентата отиде при младия Александър Василев.

64'
  • Първа смяна в Литекс - опитният Георги Какалов влезе на терена, заменяйки Антоний Балъков.

62'
  • Шанс пред Лудогорец! Кишада показа добра техника в наказателното поле и извади назад за Лукас Саша, който стреля от движене. Рикошет в тялото на Иван Иванов заблуди Диян Вълков, като бе чист късмет, че тя не посети мрежата.

58'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:4! Жоао Пауло бележи за втори път в мача. Лукас Саша овладя пас отдясно в наказателното поле и веднага центрира над бранителите. Жоао Пауло бе абсолютно непокрит пред вратарското поле и с глава разстреля Диян Вълков.

52'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:3! Върджил Мисиджан също се отличи с шедьовър. Холандецът получи топката на около 26-27 метра от вратата, тръгна напред и преодоля съперник. Последва фалцов шут с десния крак, който не остави особени шансове на Диян Вълков.

37'
  • Заучено изпълнение от ъглов удар за Лудогорец. Центринането бе насочено към дъгата пред наказателното поле, откъдето Лукас Саша пробва шут от въздуха. Изстрелът не беше точен и прелетя на метър и половина покрай десния стълб.

31'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:2! Страхотно изпълнение на Кешеру! Лудогорец пак вдигна темпото само за няколко минути и бързо стигна до гол. Жоао Пауло пое топката отдясно и центрира полувисоко в наказателното поле. Кешеру овладя топката с гръб към вратата, повдигайки я във въздуха, а след това с прецизен ножичен удар я изпрати до дясната греда.

24'
  • НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА ЛИТЕКС! Дълъг пас в предни позиции свари крайно неподготвена защитата на Лудогорец. Минев гонеше падащата топка, а вратарят Ренан също се засили да я изритва, но се размина комично при границата на пеналта. При тупкането на топката Минев загуби ориентация и това даде шанс на Преслав Антонов да стреля към почти опразнената врата. Нападателят обаче се провали с гръм и трясък, шутирайки право в тялото на Минев.

16'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:1! След безличните откриващи минути, Жоао Пауло избухна с много красиво попадение! Дяков от централния кръг метна диагонален пас вляво за бразилеца, който овладя покрай Виктор Мицаков и от много труден ъгъл стреля технично с външен фалц. Топката премина неспасяемо над плонжа на Диян Вълков.