• Силен шут на Белаид от дистаниция, Баривиейра улавя уверено.

119'
  • Жълт картон за Илия Димитров от Левски.

117'
  • Гол за Литекс - 3:0, Левски тотално рухна! Отново Асприля бе архитектът на гола, като с петичка изведе Арсенио сам срещу вратаря. Португалецът изчака търпеливо и нанесе своя удар, но Йоргачевич отрази. Десподов обаче първи достигна до топката и я бутна в мрежата.

112'
  • Гол за Литекс - 2:0! Десподов хвърля феновете на Литекс в екстаз! Асприля направи чудесна асистенция в центъра, малко преди Живко Миланов да го фаулира. Таско Тасков пусна авантаж, понеже Десподов излезе сам срещу вратаря. Младежкият национал финтира Йоргачевич и вкара на празна врата.

109'
  • Последна смяна в Левски - Де Ноойер отстъпва мястото си на Илия Димитров.

106'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

106'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

105+3'
  • Жълт картон за вратаря на Литекс Баривиейра, който умишлено забави подновяването на играта от непряк свободен удар.

105+1'
  • 2 минути добавено време към първото продължение.

• Огромен пропуск на Китамбала! Георги Костадинов съхрани топката пред наказателното поле на Литекс и успя да я прокара покрай защитниците. Така Китамбала се озова сам срещу вратаря, но се изложи при опита за изстрел и кълбото се изтърколи край дясната греда.

103'
  • Гол за Литекс - 1:0! Много красив гол на Арсенио дава преднина на Литекс! Данило Асприля свърши тежката работа, като овладя в централния кръг и избяга отдясно. Оттам той центрира перфектно към точката на дузпата, където Арсенио посрещна топката от въздуха, пращайки я под гредата.

101'
  • Жълт картон за Аймен Белаид, който опита да уцели с мощен шут Люпко Петрович. Ситуацията породи голямо напрежение край тъчлинията, където четвъртият съдия Цветан Кръстев трябваше да озаптява недоволните домакини.

99'
  • Втори голям пропуск за "сините"! Живко Миланов центрира към Китамбала, който първоначално опита задна ножица и се размина с топката. Отляво Минев стигна до топката и я насочи остро към тъмнокожия нападател, който от няколко метра стреля високо над гредата.

97'
  • Фрапантен пропуск на Костадинов! Веселин Минев се включи отляво и центрира чудесно към непокрития Георги Костадинов, който стреля с глава на сантиметри покрай дясната греда. Винисиус дори не тръгна към топката, а домакините определено се отърваха в този епизод.

96'
  • Грешка на Аймен Белаид в половината на Литекс даде началото на опасна контраатака. Арсенио изчака мощното включване на Асприля през центъра. Колумбиецът елиминира Карнер с първото си докосване, но бе застигнат от Живко Миланов, който с чист шпагат му отне.

94'
  • НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

91'
  • Смяна в Левски преди продълженията - Ради Цонев заменя Божидар Краев.

• КРАЙ НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Предстоят две продължения от по 15 минути.

90+4'
  • Левски изпусна страхотно положение! Топката бе центрирана от Прохазка във вратарското поле, където Китамбала се извиси и стреля с глава. Нападателят заби кълбото в земята, което прехвърли както вратаря, така и вратата.

90+3'
  • 3 минути продължение към редовните 90.

• Пряк свободен удар за Литекс на около 30-ина метра от вратата. Данило Асприля опита амбициозно изпълнение, което обаче прелетя високо над вратата и спря в трибуните.

90'
  • Китамбала успя да се обърне покрай Гълъбов в наказателно поле и да простреля Баривиейра отблизо, но Таско Тасков не пропусна, че нападателят на "сините" си помогна с ръка при овладяването на топката.

89'
  • Шут на Бумал от дистанция, топката бе насочена право в центъра на вратата и Йоргачевич я улови.

81'
  • Последна смяна за Литекс - Красимир Станоев се появява, Никола Колев е замененият футболист.

80'
  • Втора смяна в Литекс - Кирил Десподов влиза на мястото на Йонсен.

78'
  • Първа смяна в Левски - Линел Китамбала заменя Гаджев.

76'
  • Жълт картон за Живко Миланов от Левски, който изблъска Арсенио.

75'
  • Литекс поиска дузпа след рейд на Асприля, но Таско Тасков не отсъди такава! Данило Асприля направи един от марковите си пробиви отдясно, като мина като хала покрай Веселин Минев, а в наказателното поле Макс Карнер откровено го препъна. Тасков обаче така и не уважи претенциите на домакините, а това разгневи до крайна степен треньора на ловчанлии Люпко Петрович.

72'
  • Първа смяна в Литекс - Иван Горанов заменя Диого Виана и застава като ляв краен защитник. Антон Недялков пък ще е новият партньор на Пламен Гълъбов в отбраната.

68'
  • Директен червен картон за Елтон! Мигел Бедоя получи чудесен пас отляво и тръгна да пробива през центъра, подминавайки Елтон дос Рейс. Бранителят видя, че няма да е в състояние да попречи на испанеца, и затова го задържа, а това означаваше само едно - директен червен картон.

64'
  • Винисиус спасява! Прохазка получи топката сам срещу двамата централни бранители, напредна малко и шутира от дъгата към долния десен ъгъл. Вратарят на Литекс плонжира и изби към тъчлинията.

62'
  • Идеален шанс за Литекс! Бьорн Йонсен успя да се отскубне отляво и тръгна търпеливо към пеналта. Норвежецът изчака включването на Асприля при далечната греда и го намери с хубаво подаване. Колумбиецът обаче разочарова, като шутира много неточно по диагонала.

59'
  • Прохазка и Бедоя опитаха двойно подаване пред наказателно поле на Литекс. Елтон не успя да изчисти добре и Гаджев и Винисиус тръгнаха да гонят спорната топка. Вратарят стигна до нея първи и я улови.

56'
  • Арсенио Нунеш получи чудесен пас от Виана и можеше да излезе сам срещу Йоргачевич. Контролът върху топката му изневери, а после португалецът опита да премине покрай Живко Миланов и Карнер, които го спряха.

54'
  • Феновете на Левски прекъснаха мача за няколко минути с пиротехническо шоу, което обаче можеше да свърши зле за Диого Виана. Португалецът опитваше да изпълни корнер, когато почти бе уцелен с нещо като факла.

• Йонсен получи топката пред наказателното поле, мина покрай Аймен Белаид и стреля от дистанция. Йоргачевич не рискува и изби в корнер.

49'
  • 48'
  • Жълт картон за Никола Колев от Литекс, който със закъснял шпагат спря пробив на Божидар Краев.

47'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. "Сините" подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+2'
  • 1 минута добавено време към първото полувреме.

• Медицинска помощ за Прохазка, който напусна терена на собствен ход, за да получи съдействие от лекарския екип. Словакът бързо се завърна в игра.

• Жълт картон за Джереми де Ноойер, който спря с фаул обещаващ рейд на Асприля. Заради този картон холандецът няма да играе в шампионатния сблъсък между двата тима на "Герена" през уикенда.

40'
  • Гаджев вкара топката в мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада! Роман Прохазка опита прострелно подаване отдясно, а Гаджев овляда пред Пламен Гълъбов и с мощен шут разстреля Баривиейра в близкия ъгъл. Повторенията обаче показаха, че халфът на "сините" е бил в редовна позиция.

32'
  • Ъглов удар за Литекс отдясно по атаката. Диого Виана вдигна топката към точката на дузпата, където Елтон беше оставен сам. Бившият играч на Локомотив София не можа да отправи достатъчно силен изстрел с глава, с който да затрудни Йоргачевич.

30'
  • Арсенио Нунеш на два пъти подред опита да изведе свои съотборници на чисти позиции. Първо той центрира отдясно за Асприля, който опита да овладее на скорост в наказателното, но не можа. После португалецът даде извеждащ пас по тревата за Йонсен, който шутира от 7-8 метра, преди Белаид да се хвърли на шпагат и да блокира.

29'
  • Гаджев получи малко свободно пространство пред пеналта и веднага шутира с десния крак по диагонала. Топката прелетя далеч встрани от дясната греда.

28'
  • Роман Прохазка центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Топката прехвърли купа от играчи и попадна спокойно в ръцете на Баривиейра.

27'
  • В последните минути Литекс има по-голям контрол върху топката и пренесе играта в половината на противника.

• Голям пропуск на Прохазка! Левски спечели битката за първа топка пред наказателното поле на Литекс, а Де Ноойер успя да изведе Прохазка в коридор отдясно. Словакът веднага шутира по диагонала, а кълбото прелетя покрай далечната греда.

15'
  • Опасна атака на Литекс отдясно. Страхил Попов разигра с Никола Колев и се спусна към наказателното поле. Последва полувисоко центриране към далечната греда, където Бьорн Йонсен се размина с топката в опит да я засече атрактивно с плонж. В крайна сметка се оказа, че норвежецът се е намирал в положение на засада.

12'
  • С голяма доза шанс, но греда за Левски! "Сините" изпълниха заучено корнер отдясно по атаката, като топката бе подадена към Георги Костадинов. Халфът тръгна по аутлинията и опита да върне назад, като Антон Недялков блокира. По този начин кълбото тръгна към вратата и се удари в основата на близката греда зад Винисиус, за да излезе в корнер.

11'
  • Спокойни няколко минути, в които битката се пренесе повече в централната зона на терена. Левски прави опити да се задържа за по-дълго в половината на Литекс.

• Левски разигра заучено ъглов удар отляво по атаката. Топката бе подадена късо за Прохазка, който центрира към далечната греда, където Карнер опита да върне напрежението във вратарското поле, но Баривиейра улови.

6'
  • Още във втората минута Литекс можеше да вкара! Диого Виана бе фаулиран в половината на "сините" и центрира от фаула. Елтон се включи и надскочи пазача си, за да последа изстрел с глава в долния десен ъгъл. Боян Йоргачевич отвърна с чудесна намеса и изби встрани.