• 31’ Йордан Минев
  • 90+1’ Фернандо Виана
  • 98’ Фернандо Виана
  • 115’ Стивън Петков
  • КРАЙ НА МАЧА. В един невероятно луд мач Ботев Пловдив продължи защитата на трофея, побеждавайки с 4:3 Царско село след 120 минути футбол.

120+4'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 3:4! Стивън Петков може би с решаващото попадение в срещата! Играчите на Царско село могат да винят само себе си за попадението, защото подредбата им при прекия свободен удар на Неделев бе безумно слаба. Националът завъртя топката балонно към вратарското поле, където никой не тръгна с Петков, а той с глава прати топката първо в земята, а после и в мрежата.

115'
  • Темпото определено поспадна през второто продължение. Грешките зачестиха и играта се накъса.

• НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

106'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

105'
  • Какъв пропуск на Терзиев! Защитата на Царско село реагира зле при центрирането на Неделев от корнер, а отбитата топка попадна право у Радослав Терзиев. Защитникът заложи по-скоро на силата и от 8-9 метра по диагонала нацели право вратаря Здравков.

102'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 3:3! Шоуто продължава, а Виана бележи за втори път в мача! Тодор Неделев блесна със страхотен диагонален висок пас към Стивън Петков, който овладя в наказателното поле и технично вдигна топката за непокрития Виана. От упор бразилецът разстреля Здравков.

98'
  • Жълт картон за Георги Радев от Царско село.

97'
  • Сериозен пропуск на Реян Даскалов! Красимир Илиев завърта топката от ъглов удар отдясно по атаката на Царско Село, а пред вратарското поле Даскалов се извиси и стреля с глава. Този път шутът му премина покрай левия стълб.

96'
  • ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО - 3:2! Невероятен гол на резервата Светослав Диков! Отново домакините се възползваха от колебанията в "жълто-черната" защита. Радослав Терзиев изчисти безобразно с глава, подарявайки топката на Диков в дъгата. Таранът загърби Кристиан Димитров и с топовен шут прониза гол горния ляв ъгъл зад Кайзер.

92'
  • НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ. Играчите на Ботев изпълниха удар от центъра.

91'
  • КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ. Предстоят продължения, които да излъчат победителя от сблъсъка.

90+5'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 2:2! Страхотно изпълнение на Фернандо Виана. Йордан Минев проби отдясно и пусна топката към чакащия извън наказателното Стивън Петков. Той технично пропусна за Виана, а бразилецът овладя и стреля силно по тревата от около 22 метра. Здравков опита отчаян плонж, но не можеше да извади топката.

90+1'
  • Още едно невероятно спасяване на Здравков! Виана като на шега премина покрай съперник и изведе Неделев напълно сам фронтално срещу вратата. "Осмицата" като че прибърза с изстрела, а Здравков с крак изби в корнер.

90'
  • 4 минути добавено време към редовните 90.

• ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Йордан Минев бе изведен чудесно отдясно с достатъчно пространство за центриране. Той завъртя топката към Лъчо Балтанов, който стреля силно с глава и нацели напречната греда. После вратарят Здравков успя да захлупи топката.

84'
  • Чутовен пропуск на Лазар Марин! Вратарят Здравков спаси силен шут на Неделев, а вместо да улучи опразнената врата, Марин шутира високо над нея.

83'
  • Ботев поиска дузпа, но съдията Петър Доровски сбърка, като не я отсъди! Лошо излизане на вратаря Здравков предизвика ситуацията, а след разминаването му с топката Лазар Марин нанесе воле към опразнената врата. Георги Радев се хвърли и определено топката срещна разперената му ръка. Всички играчи на "жълто-черните" вдигнаха ръце с апели за наказателен удар, ала реферът показа ясно, че няма да отсъди такъв.

82'
  • Жълти картони за Димитър Петков от Царско село и Лъчезар Балтанов от Ботев.

82'
  • ИЗУМИТЕЛЕН ДВОЕН ШАНС ПРЕД БОТЕВ, НО ГОЛ НЯМА! Тодор Неделев центрира от ъглов удари и намери извисилия се Радослав Терзиев. Вратарят Здравков изби, а сетне настана карамбол, в който Стивън Петков отклони с глава по посока на вратата. Застаналият пред голлинията Янис Карабельов се намеси решително и резултатът се запази.

78'
  • Коварен шут на Неделев, Павел Здравков спаси! Капитанът на Ботев опита коронния си пробив навътре и шут от границата на пеналта. Топката мина през куп от играчи, но Здравков показа сигурни ръце и улови.

75'
  • Последна смяна за Царско село - получилият картон, докато загряваше, Диков влиза за сметка на Георги Минчев.

69'
  • Последна смяна в Ботев - Стивън Петков замени Фелипе Бризола.

66'
  • Жълт картон за Светослав Диков от Царско село, защото той влезе на игрището без да има право. Картонът е с цената на наказание за нападателя, който ще пропусне следващия мач на отбора си във Втора лига.

63'
  • ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО - 2:1! Сензационно тимът от Втора лига стига до пълен обрат, а автор на гола е капитанът Реян Даскалов. Домакините изпълниха пряк свободен удар в половината на Ботев, а защитниците на гостите не се ориентираха добре, след като топката мина над главата на Георги Хашев. Реян Даскалов я укроти на около 7-8 метра и с плътен шут в долния ляв ъгъл реализира.

62'
  • Обаси остана да лежи на тревата след лошо падане. Той си попречи със своя съотборник Георги Хашев при един корнер пред вратата на Ботев. Нигериецът без проблем се завърна в игра.

59'
  • Втора смяна в Ботев - Яя Меледже седна на пейката, за да се появи титулярния капитан на Ботев Лъчезар Балтанов.

57'
  • Двойна смяна за Царско село - Георги Коруджиев и Божидар Кацаров напуснаха игра, вместо тях се появиха Янис Карабельов и Павел Петков.

56'
  • Първата смяна за Ботев се случва още на почивката - Дуде Ндонгала напусна игра, вместо него Крум Стоянов.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Царско село подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • Само минута добавено време към първата част.

• След като главата на Георги Минчев бе надлежно бинтована, нападателят се върна в игра.

40'
  • Тежък сблъсък глава в глава между Георги Минчев от Царско село и Радослав Терзиев от Ботев. Нападателят пострада по-сериозно, като лекарите трябва да спрат кръвотечението.

38'
  • ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО - 1:1! Георги Минчев бързо-бързо изравни. Георги Коруджиев получи отляво по атаката и пробва центриране към далечната греда, където Лазар Марин не успя да скочи и така позволи на Кацаров да овладее. Той копна кълбото към вратарското поле, където непокритият Минчев от упор изравни.

33'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 0:1! Йордан Минев е изненадващият голмайстор за пловдивчани. Серкан Юсеин и Неделев направиха чудесно двойно подаване в центъра на терена, а то позволи на национала да напредне отдясно. Той без проблем премина покрай Минков в наказателното поле, а после сервира кълбото за Минев, който от упор стреля право в горния десен ъгъл.

31'
  • Фрапираща грешка на вратаря Здравков почти доведе до гол във вратата на Царско село! Много непохватно стражът не успя да улови безадресен пас в наказателното поле, а после Галин Минков изчисти трагично право в краката на Виана. От дъгата бразилецът опита да порази целта без забавяне, но този път Здравков се намеси далеч по-успешно.

29'
  • Чудесно спасяване на Даниел Кайзер! Димитър Петков не се поколеба да шутира от 27-28 метра по диагонала. Топката тупна коварно на тежкия терен и Кайзер реши да не рискува, а отби встрани.

27'
  • Невероятен малшанс за Виана! Серкан Юсеин изпълни корнер за Ботев отляво по атаката, а центрирането му намери бразилеца при близката греда. Виана се извиси и нанесе техничен изстрел към обратния ъгъл. Вратарят Здравков не мръдна, а за негов късмет топката мина на косъм покрай левия му стълб.

25'
  • Ботев съзря възможност за контраатака и я използва. Фелипе Бризола пое топката и напредна, след което пусна вляво в наказателното поле за Дуде Ндонгала. Бившият играч на Славия реши да завършва сам и изпрати топката в небесата с крайно неточно изпълнение.

21'
  • Отличен шанс за Ботев! Тодор Неделев премина по левия фланг, за да получи топката, след кето пробва прострелно центриране в наказателното поле. Виана бе блокиран, но Фелипе Бризоола стигна топката до самата аутлиния. Той веднага върна към нападателя, който нанесе шут от вътрешносттта на вратарското поле. Павел Здравков обаче бе скъсил навреме дистанцията и парира.

16'
  • Хубав далечен шут на Божидар Кацаров! Царско село успя да задържи топката пред наказателното поле на Ботев, а Обаси върна леко назад към Кацаров. Халфът на символичните домакини стреля по тревата без да се замисля, а кълбото мина на сантиметри в аут покрай десния стълб.

14'
  • Ранен шанс за Ботев! Фернандо Виана получи никак нелошо центриране в зоната около вратарското поле на Царско село. Таранът засече с шут от въздуха, който вратарят Павел Здравков първо блокира, а след известно колебание и улови.