2 : 1

• 18’ Жоао Пауло Араужо
  • 23’ Дуде Ндонгала
  • 31’ Иван Минчев
  • КРАЙ НА МАЧА. Ботев взима аванс от 2:1 срещу Славия в първия полуфинал за Купата на България.

90+7'
  • Последна смяна в Славия - Влади Узунов заменя капитана Галин Иванов.

90+6'
  • Страхотен пропуск на Галин Иванов!

90+5'
  • 6 минути продължение заради забавянето покрай протестите на феновете.

90+2'
  • Играта бе подновена.

88'
  • Феновете на Ботев зад вратата на Славия реагираха доста бурно на отменения гол, като успяха да счупят част от металните ограждения. За момент мачът е прекъснат, за да се уталожат страстите. Десетина охранители чакат в готовност пред сектора. Полицаите също са в готовност да се намесят, ако ексцесиите продължат.

84'
  • Жълт картон за Стивън Петков от Ботев.

83'
  • Стивън Петков отбеляза срещу Славия, покатери се върху мрежата и едва тогава разбра, че голът бе отменен, при това напълно справедливо. Тодор Неделев шутира амбициозно от фаул, а Стергиакис изпусна топката, която сетне Петков прати в мрежата. Повторенията показаха, че нападателят на Ботев бе поне с 2 метра в засада.

83'
  • Жълт картон за Радо Терзиев от Ботев, отново за протест срещу съдийско решение.

80'
  • Лъчо Балтаноов от Ботев получи жълт картон за реакция срещу съдийско решение.

79'
  • Втора смяна в Ботев - Дуде Ндонгала се насочи към скамейката, за да даде път на Стивън Петков.

72'
  • Ботев има отчетлив контрол върху топката, но срещу себе си има един много добре подреден тим на Славия. От доста време не е имало реална голова възможност пред която и да е от двете врати.

• Медицинска помощ за Тодор Неделев, който падна лошо пред дъгата на Славия, докато опитваше пробив през центъра.

69'
  • Втора смяна в Славия - Славчо Шоколаров замени Иван Минчев.

65'
  • Първа смяна в Ботев - Густаво Афонсо напусна игра, вместо него Диого Кампос.

60'
  • Първи жълт картон в мача. Той е за Омар Абуд от Славия след фаул срещу Филип Филипов.

56'
  • Първа смяна за Славия - Цветелин Чунчуков замени Георги Йомов.

54'
  • КАКВА НАМЕСА НА ВЕЛКОВ! Грешникът в редиците на "белите" донякъде изкупи вината си за първия гол на Ботев, като предотврати сигурен друг. Неделев елегантно копна топката за Жоао Пауло в наказателното поле, а нападателят отигра от въздуха, за да прехвърли Стергиакис. Кълбото летеше към мрежата, а Велков на по-малко от метър пред голлинията изчисти в корнер.

51'
  • Пряк свободен удар за Славия на около 27-28 метра по диагонал спрямо вратата на Чворович. Позицията изглеждаше удобна за левия крак на Минчев, ала изстрелът му прелетя на метър и половина над вратата.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Славия подновиха мача от центъра, а стартът на полувремето се забави заради мощна хореография с димки, дело на домакинските привърженици.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+1'
  • Определено след попадението на Минчев Славия изнесе играта в предни позиции. Ботев наруши ритъма си и разчита повече на дълги топки към нападателите.

• ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 2:1! Иван Минчев намали по елегантен начин. Минчев стартира комбинацията с пас надясно към Йомов, който веднага пусна по тревата към намиращия се пред дъгата Галин Иванов. Той остави с пета за Минчев, а той първо преодоля Лъчо Балтанов, след което разстреля Чворович с шут от 20-ина метра.

31'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 2:0! Светкавичен втори гол за домакините, при това много красив. Ндонгала бе заел мястото на централния нападател, когато получи топката от Неделев и с гръб към вратата, я чукна технично обратно на пътя на родния национал. Неделев я укроти при ъгъла на наказателното поле и центрира като по конец към Ндонгала, който с глава стреля безкомпромисно в горния ляв ъгъл.

23'
  • Медицинска помощ за Филип Филипов от Ботев, който изпитва болки в областта на коляното.

22'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:0! Но каква грешка на Стефан Велков! Гостите разиграваха наглед протоколно в защита, като Андреа Христов подаде към партньора си в центъра на защитата. Велков опита да върне топката към вратаря и го стори фрапиращо слабо, а Жоао Пауло стигна първи до кълбото, финтира Стергиакис и вкара на празна врата.

18'
  • Жоао Пауло успя да открадне топката между двама играчи на Славия отляво по атаката. Бразилецът отправи шут от остър ъгъл, без ядове за Стериакис.

17'
  • Опасно центриране на Йомов от Славия отляво. Топката някак мина през купа от играчи пред вратарското поле на Чворович, без никой да играе с нея.

8'
  • Втори сериозен пропуск за Ботев! Жоао Пауло стигна първи до спорна топка около централния кръг и директно даде пас зад гърба на "бялата" отбрана, а Дуде Ндонгала напредна съсем сам срещу вратаря отляв по диагонала. Бившият играч на столичани опита да прокара кълбото през краката на Стергиакис, който някак изби в корнер.

5'
  • КАКЪВ ШАНС ПРЕД БОТЕВ ОЩЕ В ПЪРВАТА МИНУТА! Балтанов и Дуде Ндонгала направиха елегантно двойно подаване, което позволи на французина да продължи да пробива отляво. Последва ниско центриране към точката на дузпата, където Жоао Пауло шутира силно от движение, а Стергиакис имаше късмет, че шутът беше в обсега му. 100-процентов шанс за домакините.