FT

0 : 2

• 52’ Евандро
  • 90+2’ Али Соу
  • КРАЙ НА МАЧА. ЦСКА се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

90+3'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 0:2! Али Соу попари надеждите на Монтана! Валентин Антов даде дълъг пас по трева в предни позиции, а стражът Марин Орлинов напусна наказателното си поле. Соу овладя толкова добре, че без проблем плъзна топката от 40 метра право в мрежата.

90+2'
  • 3 минути добавено време.

• Пропуск на Мауридес! Жоржиньо и Секулич разиграха добре отляво, което позволи на втория да напредне сериозно към пеналта. Крайният защитник центрира отлично към намиращия се около дузпата Мауридес, чийто изстрел с глава премина над горния ляв ъгъл.

87'
  • Втора смяна в ЦСКА - Станислав Манолев напусна игрището, вместо него 17-годишният Валентин Антов.

86'
  • Нов шанс пред ЦСКА. След поредното успешно центриране от ъглов удар Николай Бодуров взе високата топка и от 7-8 метра нанесе солиден удар с глава. Даниел Георгиев бе застанал пред голлинията, за да парира вместо вратаря.

84'
  • Нелош изстрел на Жоржиньо от около 23-24 метра. На изпълнението му липсваше сила, затова Орлинов директно улови.

83'
  • Пропуск на ЦСКА! Отново след ъглов удар Монтана допусна слабост в защита. Манолев, този път отдясно, завъртя пак към близката греда, където Мауридес се извиси и стреля с глава. Марлин Орлинов беше замръзнал на място, но кълбото прелетя в аут покрай левия стълб.

82'
  • Първа смяна в ЦСКА - Евандро напусна игра, вместо него Али Соу.

81'
  • Жълт картон за Жанио Бикел от ЦСКА.

78'
  • Жълт картон за Борис Секулич от ЦСКА за груб фаул.

67'
  • Жълт картон за капитана на Монтана Иван Михов след един закъснял шпагат срещу Жоржиньо.

66'
  • Последна смяна за Монтана - Васил Попов напусна игра, вместо него 35-годишният Даниел Георгиев.

63'
  • Спасяване на Данте Стипица! Хърватският вратар на "червените" отрази по чудесен начин шут от около 11-12 метра на Николай Цветков, който беше изведен зад гърба на "червената" защита.

62'
  • Втора смяна за Монтана - Димитър Илиев напусна игра, за да се появи в игра нападателят Димитър Георгиев.

59'
  • Жълт картон за Атанас Илиев от Монтана за протести.

57'
  • Сергей Георгиев беше спрян с шпагат от Стойчо Атанасов в наказателното поле на ЦСКА, а домакините реагираха като ужилени и започнаха да протестират яростно в искане да бъде отсъдена дузпа. Повторенията показаха, че бранителят на "червените" играе първи с топката, което потвърди редовността на съдийското решение.

57'
  • Жълт картон за Йордан Йорданов от Монтана.

53'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 0:1! Евандро разпечата вратата на Монтана! Станислав Манолев изпълни ъглов удар отляво по атаката, като насочи подаването си към близката греда. Високата топка мина над главата на Мауридес, но зад него дебнеше Евандро, който я забоде безкомпромисно под гредата.

52'
  • Жълт картон за Васил Попов от Монтана, който ритна Жоржиньо в гърдите при опит да спечели спорна топка.

47'
  • Първата смяна за Монтана става факт на почивката - незабележимият Румен Трифонов напусна игра, вместо него Николай Цветков-Демона.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на ЦСКА подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 1 минута добавено време на първата част.

• Опасно центриране на Жоржиньо от ъглов удар, изпълнен отдясно по атаката за ЦСКА. Малин Орлинов предотврати сериозни неприятности с респектиращо боксиране.

33'
  • Чиста възможност за ЦСКА! Жоржиньо положи усилия, за да догони кълбото по левия фланг. Португалецът се обърна рязко и центрира към близката греда, където Станислав Манолев изскочи пред намиращия се на доста по-удобна позиция Малинов и нанесе неточен изстрел с глава, прелетял над гредата.

29'
  • ЦСКА започна да излива огромен брой центрирания към наказателното поле на Монтана. Дотук защитата на втородивизонният тим се справя съвсем успешно и "червените" не успяват да стигнат до чиста ситуация.

• Нелош опит за атака на ЦСКА. Кристиян Малинов умело копна топката над централните бранители, а Жоржиньо успя да избяга от засадата. Португалецът овладя и опита с обръщането да нанесе воле. В последния момент Галин Ташев го затвори, а несполучливият шут на португалеца излезе в аут.

11'
  • Първи точен шут в мача. Евандро да Силва от ЦСКА опита с дрибъл да си отвори коридор за стрелба от ъгъла на наказателното поле. Изстрелът на бразилеца рикошира в защитник и попадна право в ръцете на Марин Орлинов.

10'
  • Безитнтересни откриващи минути на мача. И двата отбора играят много предпазливо, като допускат голямо количество грешки в опитите за комбинации. Все пак полека-лека ЦСКА започва да налага териториален превес.

• Наставникът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи 7 промени спрямо стартовия състав, с който излезе преди няколко дни на същия този стадион при победата 2:0 над Ботев Враца. Вратарят Данте Стипица най-сетне записа официален дебют за "червените" след летния си трансфер.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката бе за домакините от Монтана.

• Стадион: Огоста
    Рефер: Радослав Гидженов
    Излъчва: Diema Sport